اعدام موتورسواری که به پسر16ساله در مشهد تجاوز کرد/دستگیری۲۱زن و مرد در پارتی شبانه/بازداشت زورگیر

  چاپ   10 , مرداد , 1390 ساعت 7:53 ق.ظ  

 خراسان نوشت:

عامل تجاوز به نوجوان ۱۶ ساله در مشهد اعدام شد

جوان موتورسواری که با همدستی یکی از دوستانش به پسر ۱۶ ساله ای تجاوز کرده بود سپیده دم روز گذشته در زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شد.به گزارش خراسان، اواخر سال ۸۷ پسر ۱۶ ساله ای از یک باشگاه بدن سازی در مشهد خارج شد اما در همین هنگام ۲ جوان که سوار بر موتور سیکلت بودند به آرامی او را تعقیب کردند. هنگامی که نوجوان مذکور به مکان خلوتی رسید ناگهان موتورسواران در کنار او توقف کردند و یکی از آنان چاقویی را زیر گلوی نوجوان گذاشت و با تهدید به مرگ او را سوار موتور سیکلت کرد. موتور سواران پس از کشیدن یک کلاه بر سر طعمه خود او را به داخل منزلی بردند که یکی از آنان با توسل به زور به وی تجاوز کرد اما همدستش این نوجوان را مورد آزار قرار داد. این نوجوان پس از رهایی از چنگ موتور سواران شیطان صفت موضوع را به خانواده اش اطلاع داد و با اعلام شکایت آنان، پرونده ای در این باره تشکیل شد. ۲ متهم این پرونده در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی به ریاست قاضی صدرزاده محاکمه شدند. دادگاه پس از برگزاری چند جلسه و استماع دفاعیات متهمان و وکیل مدافع آنان، با توجه به محتویات پرونده، گزارش مأموران انتظامی و اسناد و مدارک مستند، یکی از متهمان را که جوان ۱۹ ساله ای بود به اعدام و متهم دیگر را به تحمل شلاق محکوم کرد. رأی صادره از سوی دادگاه مورد اعتراض متهمان قرار گرفت و به دیوان عالی کشور ارسال شد اما قضات با تجربه شعبه ۱۶ دیوان عالی کشور پس از بررسی دقیق پرونده، حکم صادره از سوی دادگاه را تأیید کردند. سپیده دم روز گذشته متهم ردیف اول این پرونده به دار مجازات آویخته شد.

دستگیری یک زورگیر در مشهد

خراسان نوشت: جوانی که با همدستی چند تن از دوستانش در فضاهای سبز منطقه گلشهر از شهروندان زورگیری می کرد، توسط ماموران تجسس کلانتری گلشهر مشهد دستگیر شد، اما همدستان وی متواری شدند.گزارش خراسان حاکی است: این جوان ۱۸ ساله و دوستانش با گذاشتن چاقو زیر گلوی شهروندان در پارک ها و فضاهای سبز، تلفن همراه، وجوه نقد و اموال دیگر شهروندان را می ربودند که در پی اعلام شکایت طعمه ها و در یک عملیات پلیسی داخل پارک گلشهر دستگیر شد. این زورگیر به دستور مقام قضایی در اختیار ماموران تجسس قرار گرفت تا درباره سرقت های احتمالی دیگر او تحقیقات بیشتری انجام شود.

آتش سوزی گسترده در انبار کفش

خراسان نوشت: آتش سوزی گسترده یک انبار کفش در مشهد خسارات فراوانی بر جا گذاشت. این حادثه در ساعت ۱۳ روز شنبه در خیابان ۱۷شهریور رخ داد و به محض اعلام وقوع حریق به سامانه ۱۲۵تعداد ۶خودروی آتش نشانی به همراه ۲۰نیروی آتش نشان از ۳ ایستگاه در محل حضور یافتند. غلامحسین حاجی زاده مدیر ایستگاه شماره ۳ سازمان آتش نشانی مشهد در این رابطه به خراسان گفت: در پی اعلام این حادثه نخستین گروه از آتش نشانان در کمتر از ۳دقیقه خود را به محل حادثه رساندند اما با توجه به گستردگی دامنه آتش سوزی، از آتش نشانان چندین ایستگاه دیگر نیز درخواست کمک شد. وی افزود: با توجه به این که طبقات فوقانی انبار کفش، مسکونی بود، تمام تلاش نیروهای اطفای حریق بر مهار آتش و جلوگیری از گسترش آن به مناطق مسکونی متمرکز شد. او اضافه کرد چیدمان بسیار ناایمن کارتن های کفش و لوازم کفاشی مانند چسب و دیگر مواد قابل اشتعال در این مکان موجب گسترش آتش سوزی شده بود و شرایط نامناسب محل و راه بندان سنگین و تجمع شهروندان در محل حادثه، موجب کندی روند اجرای عملیات اطفای حریق شد که با همکاری پلیس و نیروهای امدادی عملیات تسریع شد.

دستگیری ۲۱ زن و مرد در پارتی شبانه

مأموران پلیس امنیت اخلاقی مشهد، شرکت کنندگان در یک پارتی مختلط را دستگیر کردند. به گزارش خراسان در پی اعلام تعدادی از شهروندان و نارضایتی آنان از برپایی یک مجلس پارتی شبانه در بلوار سجاد مشهد، مأموران پلیس امنیت اخلاقی با هماهنگی با مقام قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند و طی یک عملیات پلیسی تعداد ۱۴ زن و ۷ مرد را که در حالت های بسیار زننده مشغول رقص و پایکوبی بودند دستگیر کردند. این گزارش حاکی است دستگیر شدگان پس از انتقال به مقر پلیس بازجویی شدند و در همین راستا پرونده ای تشکیل شد و متهمان به مقام قضایی معرفی شدند.

نظر بدهید