روادید پیاده روی اربعین حذف می‌شود؟

  چاپ   13 , مهر , 1396 ساعت 9:36 ق.ظ  

 

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج وزیارت گفت: در سفر اخیر وزیر کشور عراق به ایران پروتکلی مبنی بر حذف نشدن روادید به امضاء طرفین رسید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محسن نظافتی با بیان اینکه اربعین سال گذشته حدود دو میلیون و 500 هزار زائر برای زیارت به کربلای معلی مشرف شده اند،اظهار کرد: انتظار داریم امسال هم حدود 2 تا 3 میلیون زائر داشته باشیم.
مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج وزیارت در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا امسال روادید ورود به عراق برای زوار اربعین حذف خواهد شد، گفت: روادید حذف نخواهد شد. در سفر اخیر وزیر کشور عراق به ایران پروتکلی مبنی بر  حذف نشدن روادید به امضاء طرفین رسید.
وی افزود: حتی در سفر نخست وزیر عراق به ایران، رئیس جمهور نسبت به حذف روادید بین طرفین اظهار تمایل کرده بود که حیدرالعبادی به دلیل ادامۀ جنگ در عراق از قبول این پیشنهاد معذور بودند.

نظافتی با بیان اینکه آیا ایران برای زوار کشورهای همسایه -که از طریق کشورمان به زیارت کربلا مشرف می شوند- روادید ورود به ایران را حذف می کند؟ گفت: ما برای ایرانی ها و کسانی که مقیم ایران هستند روادید صادر می کنیم اما حذف روادید ورود به کشور برای عبور زوار کشورهای همسایه بستگی به تصمیم وزارت امور خارجه دارد.

نظر بدهید