حمله توییتری ترامپ به سناتور جمهوری‌خواه درمورد ایران

  چاپ   17 , مهر , 1396 ساعت 9:21 ق.ظ  

 

رئیس‌جمهوری آمریکا در پست‌هایی در توئیتر، یکی از سناتورهای ارشد حزب جمهوری‌خواه را هدف انتقاد قرار داده و او را از جمله سیاستمدارانی که در شکل‌گیری توافق هسته‌ای با ایران نقش داشتند، معرفی کرده‌ است.

به گزارش ایلنا، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، سناتور «باب کورکر» رئیس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی مجلس سنا را از جمله به خاطر حمایتش از توافق هسته‌ای ایران (برجام) هدف یک رشته حملات لفظی قرار داده است.
ترامپ، روز یکشنبه در توییتر نوشت که سناتور کورکر به وی «التماس کرده بود» که در انتخابات سنا در سال ۲۰۱۸ میلادی از او حمایت کند ولی رئیس‌جمهوری آمریکا از این کار خودداری کرد و به همین علت سناتور کورکر از شرکت در انتخابات آینده برای حفظ کرسی خود انصراف داد.
رئیس‌جمهوری آمریکا نوشت: «او همچنین وزارت خارجه را می‌خواست. من گفتم نه، ممنون.»
ترامپ افزود: «او همچنین مسوول توافق هسته‌ای وحشتناک با ایران است.»
دونالد ترامپ سپس در توییتر نوشت: «باب کورکر به ما توافق ایران را داد، همین و بس. ما (بیمه) خدمات درمانی نیاز داریم. ما به کاهش مالیات و اصلاح نظام مالیاتی احتیاج داریم. ما به کسانی احتیاج داریم که بتوانند کار انجام بدهند.»
سناتور کورکر که اهل ایالت جنوبی تنسی است، رابطه گرمی با رئیس‌جمهوری آ مریکا ندارد. او اخیرا به خبرنگاران گفته بود که «رکس تیلرسون» وزیر خارجه، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع و «جان کلی» رئیس دفتر ریاست‌جمهوری هستند که آمریکا را از هرج و مرج نجات داده‌اند.
سناتور کورکر در واکنش به حملات لفظی دونالد ترامپ در توییتر به طور تلویحی رئیس‌جمهوری آمریکا را به کودک صفت بودن متهم کرد و نوشت: «مایه شرمساریست که کاخ سفید به مهد کودک بزرگسالان تبدیل شده است. واضح است که یک نفر سر شیفت کاری خود حاضر نشده است.»
از سناتور کورکر به عنوان یکی از حامیان رکس تیلرسون یاد می شود که بنا بر گزارش‌ها، رابطه پر تنشی با دونالد ترامپ داشته است.
تیلرسون اخیر آنچه شایعات درباره احتمال استعفایش از مقام وزارت خارجه خواند را بی‌اساس دانست.
 منبع: ایلنا

نظر بدهید