آغاز بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1397 در هیأت دولت

  چاپ   22 , آبان , 1396 ساعت 8:52 ق.ظ  

خبرگزاری فارس: آغاز بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1397 در هیأت دولت

هیأت وزیران در جلسه امروز به ریاست حسن روحانی، به بررسی گزارش سازمان برنامه و بودجه در خصوص کلیات لایحه بودجه سال 1397 کشور پرداخت.

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، هیأت وزیران در جلسه امروز به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور به بررسی گزارش سازمان برنامه و بودجه درباره کلیات لایحه بودجه سال 1397 کشور پرداخت.

وضعیت کلان منابع و مصارف پیش‌بینی شده و رویکرد لایحه بودجه سال 1397 کل کشور با تأکید بر بودجه‌ریزی عملیاتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و ادامه مباحث درباره لایحه به جلسات بعدی موکول شد.

هیأت وزیران همچنین در راستای تجهیز و تدارک منابع مالی خارجی مورد نیاز در چارچوب احکام برنامه‏‌های توسعه و قوانین بودجه سنواتی، به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد به نمایندگی از سوی دولت برای لازم الاجرا شدن موافقتنامه مالی مربوط به پروژه برقی کردن راه آهن تهران ـ مشهد بین بانک صنعت و معدن و «اگزیم بانک» چین (به‌صورت وام ترجیحی و وام تجاری)، ضمانتنامه مربوط را صادر کند.

اعضای دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کردند.

نظر بدهید