افزایش تعداد کشته‌شدگان به ۲۰۰ نفر/ انتقال ۱۶۸۶ زخمی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی

  چاپ   22 , آبان , 1396 ساعت 9:04 ق.ظ  

 

افزایش تعداد کشته‌شدگان به ۲۰۰ نفر/ انتقال ۱۶۸۶ زخمی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی

سخنگوی ستاد مدیریت بحران از کشته شدن ۱۴۱ نفرو مصدومیت ۱۶۸۳ نفر در زلزله شب گذشته استان کرمانشاه خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهنام سعیدی (سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور) در گفت‌وگویی تلویزیونی درخصوص آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده گفت: ۱۴۱ نفر در زلزله شب گذشته کرمانشاه جان خود را از دست داده‌اند. همچنین  هزار و ۶۸۳ نفر نیز مصدوم شده‌اند.

وی با بیان اینکه مصدومان پس از خروج از زیر آوار به نزدیک‌ترین مراکز درمانی منتقل شده‌اند، اظهار داشت: روند امداد و نجات همچنان ادامه دارد و در همان ساعات اولیه پس از زلزله تعدادی از راه‌های روستایی مسدود شده و زیرساخت‌هایی مانند آب و برق قطع شده که دستگاه‌های متولی در منطقه حاضر و مشکلات را برطرف کردند.

سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور با بیان اینکه بسیاری از راه‌ها باز شده‌اند، تصریح کرد: اگر راهی بسته باشد در حال تلاش هستیم که در کوتاه‌ترین زمان مشکل را برطرف کنیم.

سعیدی با اشاره به جلسه ستاد مدیریت بحران که شب گذشته برگزار شده بود، خاطرنشان کرد: وزیر کشور دستور دادند تا نیروی انتظامی، نیروهای نظامی ارتش، سپاه و بسیج در منطقه برای امدادرسانی حضور پیدا کنند.

وی اضافه کرد: مردم به شایعاتی که منتشر می‌شود توجهی نکنند و همچنین با توجه به اینکه شدت زمین‌لرزه باعث شده ساختمان‌ها استحکام ماقبل از زلزله را نداشته باشند اگر ساختمانی قابل سکونت نیست مردم حتما احتیاط لازم را داشته باشند تا مشکلی ایجاد نشود.

 ۷:۲۷ صبح/ آمادگی کامل یگان‌های سپاه برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان

سردار سرتیپ دوم رمضان شریف در گفت‌وگویی تلویزیونی گفت: یگان‌های سپاه در استان کرمانشاه و ایلام به ویژه نیروی زمینی سپاه از دقایق اولیه زلزله در حال خدمات‌رسانی هستند.

وی ادامه داد: فرمانده کل سپاه نیز به یگان‌های سپاه در استان و استان‌های همجوار دستور داده‌ است تا کمک‌های لازم را به زلزله‌زدگان ارائه دهند.

رئیس روابط عمومی کل سپاه یادآور شد: همچنین قرار است با وزارت راه همکاری خوبی برای بازگشایی راه انجام شود و مجموعه بسیج نیز برای کار امداد و نجات در منطقه حضور دارند.

۸:۳۰ صبح/ ۲۰۰ کشته و ۱۶۸۶ زخمی

محمودیان (مدیرکل ستاد بحران استان کرمانشاه) آخرین آمار حادثه‌دیدگان زلزله کرمانشاه را به شرح زیر اعلام کرد.

براساس آخرین آمار ستاد بحران استان کرمانشاه؛ تعداد کشته‌شدگان این حادثه به ۲۰۰ نفر و آمار زخمی‌ها به ۱۵۰۰ نفر رسیده است. این درحالی است که بهنام سعید (سخنگوی ستاد مدیریت بحران) آمار کشته‌شدگان تا این لحظه را ۱۶۴ نفر و آمار زخمی‌ها ۱۶۸۶ نفر اعلام کرده است.

هوشنگ بازوند (استاندار کرمانشاه)، اسماعیل نجار (رئیس مدیریت بحران کشور) هم‌اکنون در محل حادثه حضور یافته‌اند.

بیمارستان سرپل ذهاب پذیرای زخمی‌های حادثه شب گذشته است. همچنین آماده‌سازی دو بیمارستان صحرایی برای کمک به مصدومان حادثه آغاز شده است.

نظر بدهید