مدیر جهاد کشاورزی املش :شالیکاران املشی با جمع آوری کاه و کلش از شالیزارهایشان 588 میلیون تومان درآمد کسب کردند

  چاپ   22 , آبان , 1396 ساعت 1:28 ب.ظ  

مدیر جهاد کشاورزی املش گفت: 3870 شالیکار املشی همزمان با برداشت و خرمن محصول برنج از شالیزارهایشان در سال زراعی گذشته و جمع آوری کاه و کلش 588 میلیون تومان درآمد کسب کردند.
مسعود امیربنده ای افزود: از هر هکتار شالیزار 240 بسته کاه و کلش بیلر شده به حجم 4800 کیلوگرم جمع آوری می شود که ارزش ریالی هر بسته 1800 تومان است که از این میزان 1100 تومان هزینه بیلر و بسته بندی هر بسته است.
امیربنده ای گفت: شالیکاران املشی امسال از 3500 هکتار از شالیزارهای این شهرستان 840 هزار بسته کاه و کلش در مجموع به ارزش یک میلیارد و 512 میلیون تومان برای تأمین خوراک دام در این شهرستان جمع آوری کرده اند.
امیربنده ای با اشاره به این که از مجموع 138 روستای این شهرستان ساکنان پنجاه روستا به کشت برنج مشغولند؛ گفت: با اعزام کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی به 12 روستای بخش مرکزی و رانکوه  با هدف پیشگیری از سوزاندن کاه و کلش قبل از برداشت محصول برنج کلاس آموزشی برگزار کردند.
امیر بنده ای گفت: برای 130 نفر از شالیکاران املشی با شرکت در این کلاس ها و 90 شالیکار املشی هم به صورت انفرادی و در ارتباط چهره به چهره با کارشناسان جهاد کشاورزی املش با عواقب ناشی از سوزاندن کاه و کلش و فواید جمع آوری آن بیشترآشنا شدند.
امیربنده ای گفت: علاوه بر برگزاری کلاس آموزشی در روستاهای چماقستان، کشکلایه، نرکه، کهنه گویه، لگموج، اشکرمیدان، نارنج داربن، سپردان، سرکله، سورکوه، یوسف آباد و استادکلایه، سی مورد بازدید میدانی در زمان برداشت محصول برنج انجام شد تا از سوزاندن کاه و کلش جلوگیری شود.

نظر بدهید