آیت الله سیستانی خواستار افزایش نقش سازمان ملل در عراق شد

  چاپ   1 , آذر , 1396 ساعت 8:48 ق.ظ  

 

آیت الله علی سیستانی مرجع عالی عراق خواستار افزایش نقش سازمان ملل در کشورش و تقویت فرهنگ صلح، محبت و همزیستی مسالمت آمیز شد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سیستانی روز سه شنبه در دیدار ‘اگنس کالامارد’ بازرس سازمان ملل در امور اعدام‌های خارج از قانون با وی گفت : دائماً در سطح کشور منادی صلح و محبت به عنوان مبنای تعامل میان همه اجزاء جامعه عراق بوده است.

کالامارد پس از این دیدار در گفت وگوی مطبوعاتی افزود: آیت الله سیستانی در این دیدار بر اهمیت تقویت صلح، محبت و همزیستی مسالمت آمیز تاکید کرد و آن را بالاترین اولویت خود دانست.

مرجع عالی عراق گفت : این موضوع به دلیل اهمیتی که دارد در همه خطبه های نماز جمعه در کربلا از سوی نمایندگان ایشان تکرار و تاکید می شود.

این مسوول سازمان ملل همچنین گفت که با آیت الله سیستانی در مورد اهمیت مرحله پسا درگیری نظامی و حساسیت های مربوط به آن در کشور عراق سخن گفته است.

وی گفت: متقابلا خواستار افزایش نقش آیت الله سیستانی در مسائل عراق در مرحله جدید شده چرا که سخنان وی برای مردم مهم و دارای مقبولیت بالاست وبویژه پیام ضرورت همزیستی مسالمت آمیز مورد قبول عراقی ها قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

نظر بدهید