گزارش یک ماهه از عملکرد واحد های شهرداری از زبان شهردار املش

  چاپ   8 , آذر , 1396 ساعت 10:37 ق.ظ  

شهردار املش در نشست خبری با مدیران سایت ها و کانال های خبری ٬ خبرنگاران ٬ اصحاب جراید و رسانه های گروهی  در محل شهرداری در تشریح عملکرد یک ماهه شهرداری املش گفت : با همت وتلاش و مساعدت همکاران خدوم شهرداری و همچنین سیاست گذاری و نظارت نمایندگان محترم شما شهروندان در شورای شهر توانستیم دیوار بی اعتمادی بین مردم و شهرداری را با اصل قانون مداری وشفاف سازی ٬ برداشته و با تاکید بر رابطه مهربان تر با شهروندان و نیز همفکری و هم اندیشی با شما سروران عزیز گامی در جهت رفع مشکلات و معضلات شهری برداریم.

مهندس ناصر رنجبر نیاول   اهم اقدامات انجام شده در حوزه شهرداری در یک ماه اخیر را به شرح زیر تشریح کرد:
۱_ سر وسامان دادن مدیریت پسماند در حوزه شهری که جمع آوری زباله و تحویل آن به کارخانه کمپوست رودسر یکی از دغدغه های شما مردم عزیز بوده است
۲_ بهبود وضعیت ماشین آلات شهرداری اعم از اداری ٬ خدمات شهری و حمل ونقل که نیاز مند تعمیرات اساسی بود
۳_ ساماندهی وضعیت بازار روز سه شنبه که هم اکنون ٬ نحوه اجرای آن آغاز گردیده و انشا الله تا ماه دیگر به اتمام خواهد رسید
شهردار املش ادامه داد:
۴_ بهبود وضعیت بدهیهای شهرداری در امور جاری ٬ بیمه ٬ تامین اجتماعی در قالب توافق با ادارات مربوطه
۵_ سرو سامان بخشیدن به وضعیت فضاهای عمومی اعم از پیاده روها که از حقوق به حق شهروندان است البته این برنامه مستمر خواهد بود
۶_ مکاتبات با تمامی ادارات کل همچون ادارات کل استانداری ٬ راه و شهرسازی ٬ سازمان املاک و تملیک استان ٬ سازمان شهرداریهای کشور و مدیریت برنامه ریزی استان و کشور در جهت برآوردن نیازمندیهای شهرداری .
مهندس رنجبر اظهار داشت :
۷_ راه اندازی گشت تاکسیرانی برای سرویس دهی بهتر تاکسیرانی به شهروندان عزیز و در خواست اخذ مجوز تاکسی بی سیم برای شهرداری به عنوان یک منبع درامدی پایدار و همچنین در خواست ایجاد سازمان حمل و نقل برای واحد تاکسیرانی شهرداری .
۸_ مکاتبه با اب منطقه ای برای تعیین تکلیف محل دفن زباله شهرداری و تهیه طرح اولیه توسط شهرداری جهت ایجاد محل تفریحی و توریستی برای ساکنان منطقه کیازنیک و همچنین تصویب نمودن منطقه زربیجار در کمیته برنامه ریزی شهرستان با حمایت فرماندار محترم برای ایجاد یک منطقه و مجتمع تفریحی و توریستی در حوزه شهری املش .
۹_ پیگیری برای دریافت سند مالکیت املاکی که در اختیار شهرداری بوده و سندش تحت بنیاد علوی می باشد از طریق بنیاد علوی رودسر .

۱۰_ سر وسامان دادن به وضعیت آرامستان شهر املش و توافق با اوقاف شهرستان در جهت هرچه بهتر اداره کردن آرامستان و نیز در مورد مکانی برای اداره اوقاف و امور خیریه با توافق شهرداری در جلوی آرامستان جهت استقرار اداره مذکور.
۱۱_ بررسی کارشناسی طرح جامع شهری به دلیل مشکلات در بسیاری موارد که شهرداری در خدمات رسانی به شهروندان با مشکل مواجه بود و نیز مکاتبه با فرماندار محترم و معاون محترم امور عمرانی استانداری در جهت رفع نواقص از طریق حوزه مدیر کل محترم دفتر فنی استانداری .
۱۲_ نشستهای صمیمی با صنف مشاورین املاک حوزه شهری و اصحاب رسانه همچون مسئولان سایت ها و گروههای مجازی در حوزه شهرستان .
مهندس رنجبر گفت :
۱۳_ اجرای مصوبات شورای ترافیک شهرستان در مورد سرعت گیرها و علایم رانندگی در حوزه شهری توسط شهرداری .
۱۴_ آماده کردن اسناد و اوراق در مورد اجرای پروژه های شهری اعم ازروکش آسفالت ٬ کمربندی حوزه شهری بر اساس مقررات مالی شهرداری .
۱۵_ سر وسامان دادن به کوچه ها و معابر شهری و شناسایی نقاط حادثه خیز شهری .
۱۶_ ایجاد راه ارتباطی برای ۵ خانوار جنب مسجد پنج تن آل عبا (ع) کیازنیک که از نعمت اب و برق محروم بودند .
شهردار املش ادامه داد:
۱۷_ توسعه راه ارتباطی به مجتمع گردشگری لوزان و انجام روکش آسفالت توسط مالک مجتمع با نظارت شهرداری .
۱۸_ آسفالت کوچه های شهید رحیمی و شورا که منتهی به محلات کند سر و نرکه میشود از ردیف اعتبارات دولتی با کار فرمایی راه وشهرسازی .
۱۹_ تعریض پل خیابان شهید شریعتی کیازنیک .
۲۰_ سیاست گذاری برای بودجه ورزشی در حوزه شهرداری و اختصاص آن به کلیه رشته های ورزشی بر اساس تحقق بودجه و همچنین تقدیر و تشکر از نوجوانان و نونهالان املش به عنوان سفیران املش در مسابقات استانی و کشوری .
منتخب شورای املش افزود :
۲۱_ راه اندازی تلفن ۱۳۷ به عنوان پل ارتباطی شهروندان با شهرداری بدون واسطه در قالب انتقاد ٬ شکایت ٬ پیشنهاد و تقدیر و تشکر .
۲۲_ شروع تهیه نقشه های تفصیلی برای حوزه شهری در جهت تسهیل کردن انجام امورات مربوطه به شهروندان در حوزه شهرداری .
۲۳_ گزارش برنامه لو جنک از حوزه شهری و پاسخگویی اینجانب از طریق رسانه ملی بصورت تلفنی .
۲۴_ شروع بهسازی فضای سبز شهری .
۲۵_ مقدمات ایجاد دولت الکترونیک در حوزه شهری در قالب طرح سیماک و عقد قرار داد با اداره کل پست استان در جهت شفاف سازی و جلوگیری ازرانت و رعایت حقوق شهروندی شهروندان عزیز .
۲۶_ قرار داد با مشاور تحصیلکرده املشی در حوزه میراث برای اجرای پارک میرزا کوچک خان املش بصورت بافت قدیمی تاریخی .
۲۷_ بازدید از ساختمانهای قدیمی تاریخی میراث فرهنگی شهر املش و دعوت از دکتر طالع از صاحب نظران حوزه میراث و گردشگری برای ارایه طریق در جهت استفاده بهینه از این بناها ی تاریخی و نشست با افراد متقاضی سرمایه گذاری در این بخش .
۲۸_ گزارش بیلان عملکرد شهرداری به شورای شهر به جهت پاسخ گوییبه شورای محترم به نیابت از شما شهروندان فهیم و نیز حضور مستمر در جلسات شورای محترم شهر جهت پاسخ گویی به نظرات آنها .
۲۹_ عملکرد درامدی در مدت حضور یک ماهه اینجانب در شهرداری به مبلغ ۶۷۵ / ۸۵۴ / ۶۷۶ / ۲ و هزینه های انجام شده به مبلغ ۷۲۷ /۹۲۲ /۰۱۶ /۱ ریال میباشد
۳۰_ پیگیری اخذ سند مالکیت املاک شهرداری ٬ پیگیری مطالبات معوقه شهرداری از طریق دایره اجراییات ثبت اسناد و املاک ٬ پیگیری پرونده ها و تنظیم لوایح دفاعی و ارایه آن به مراجع مذکور جهت دفاع از حقوق سازمانی و حضور مستمر در جلسات شورای محترم شهر جهت پاسخ گویی به نظرات آنان .

مهندس رنجبر در خاتمه گفت : از همکاری و مشارکت و همراهی همه شهروندان عزیز در یکماه خدمت گزاری تقدیر و تشکر دارم و همچنان نیازمند راهنمایی و همراهی و از همه مهمتر نظارت دقیق و بدور از سیاسی کاری بر عملکرد خود و همکارانم در حوزه شهرداری هستم

 

نظر بدهید