جزئيات جديد از آزمايش موشکي کره شمالي

  چاپ   9 , آذر , 1396 ساعت 9:16 ق.ظ  

 

جزئيات جديد از آزمايش موشکي کره شمالي

خبرگزاري آريا – بنابر اطلاعيه اطلاعيه سفارت کره شمالي در مسکو، موشک بالستيک “هواسانگ 15” کره شمالي قادر به حمل کلاهک هسته اي “بسيار بزرگ و سنگين” است.

به گزارش آريا به نقل از العالم، در اطلاعيه سفارت کره شمالي در مسکو آمده است؛ اين موشک براي دفاع از حاکميت و تماميت ارضي کره شمالي در برابر “سياست ارعاب هسته اي و تهديد هسته اي از جانب آمريکا” و همچنين به خاطر “زندگي صلح آميز مردم” ساخته شده است.
مقامات کره شمالي اعلام کرده اند که اين کشور در روزهاي اخير، آزمايش موفقيت آميز يک نوع جديد از موشک بالستيک قاره پيما را انجام داده است.
ارتفاع پرواز اين موشک 4475 کيلومتر و برد آن 950 کيلومتر اعلام شده است.
کارشناسان نظامي ژاپن و آمريکا ادعا مي کنند موشک قاره پيماي جديد مي تواند مسافت 13 هزار کيلومتر را طي کرده و به واشنگتن برسد.
خطر جنگ در شبه جزيره کره به دنبال افزايش اختلافات کره شمالي و آمريکا که متحد کره جنوبي محسوب مي شود، بيشتر شده است. ارتباطات پيونگ يانگ و سئول به همين خاطر نيز رو به وخامت رفته است، و اين در حالي است که “مون جائه اين” که در ماه مه به مقام رياست جمهوري کره جنوبي رسيد قول داده بود که اوضاع در اين شبه جزيره را بهبود مي بخشد.
به دنبال تهديدات از طرف آمريکا، کره شمالي، علي رغم تحريم هاي شوراي امنيت سازمان ملل متحد در حال توسعه برنامه ي موشکي و هسته اي خود است.

نظر بدهید