امام جمعه املش:معرفی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل ، بازی جدید آمریکایی ها پس از شکست داعش است

  چاپ   18 , آذر , 1396 ساعت 11:46 ق.ظ  

امام جمعه املش:در خطبه های نمازجمعه امروز املش پس از دعوت همگان به تقوای الهی گفت: شورای عالی فرهنگ عمومی کارنامه خوبی تا به امروز داشته است و اگر خلاءهای فرهنگی در اجتماع دیده می شود برای این است که دشمن خیلی بهتر از ما کار می کند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدصفری با ابراز نگرانی از عدم مدیریت صحیح بر فضای رسانه ای و مجازی کشور خاطرنشان کرد: برخی اخبار در این فضاهای مجازی پخش می شود که قدرت تشخیص آن برای مردم سخت است و با توجه به اینکه در دهه چهارم انقلاب اسلامی به سر می بریم آفتی جدید به شمار می آید. وقتی شنیدیم یک نماینده از مصونیت سیاسی خود استفاده کرده و به آیت الله مکارم شیرازی برچسبی زده است و در مقابل واکنش مردم می گوید خبری در فضای مجازی خواندم و آن حرف ها را زدم. پس ما باید چه بگوییم.
امام جمعه املش در قسمت دیگری از خطبه های نماز حضرت آیت الله میرزا حبیب الله املشی را از افتخارات منطقه املش برشمرد و گفت: با آنکه ایشان خان زاده بود و همسرش نیز دختر یکی از مالکین بزرگ قزوین بوده است ولی تمام هستی اش را فدای اسلام کرد و شاگرد اول شیخ انصاری شد، شیخ فضل الله نوری و مجتهدین بزرگی در قرن سیزدهم شاگرد ایشان بوده اند.
حاج آقا صفری استعفای حریری وکشته شدن علی عبدالله صالح را بازی آمریکایی ها را در منطقه پس از شکست داعش دانست و اذعان داشت: وقتی امریکایی ها نتوانستند به اهداف شان در منطقه دست یابند، طرحی که ۲۰ سال روی میز رئیس جمهور آمریکا بود همه شان از تبعات منفی آن ترس داشتند توسط ترامپ اجرایی کردند و این بازی جدید آمریکایی هاست.
وی ادامه داد: شاید برخی ترامپ را دیوانه فرض می کنند ولی این تصمیمش نشان داد با این بازی می خواهد شورش هایی که در کشورش به وجود آمده با لابی قوی صهیونیستی به استیصال بکشاند.شاید اعتراض هایی به این اقدام ترامپ در سطح جهان از کره شمالی تا اروپا و کشورهای مسلمان منطقه بوجود آمد ولی کافی نیست و باید بیشتر شود.
امام جمعه املش با اشاره به فرمایش روز گذشته رهبر انقلاب گفت: اینها نشانه ضعف و شکست آمریکاست که پس از از دست دادن سنگرهایش یکی پس از دیگری اینگونه رفتار را از خود نشان می دهد و ما از استکبار سیتزی مان کوتاه نخواهیم آمد تا دست آمریکا و اسرائیل را از منطقه خودمان کوتاه کنیم و مطمئنا کوتاه خواهیم کرد و نسل سوم و چهارم انقلاب کمک خواهند کرد که فلسطین پاره تن اسلام از دست مستکبرین عالم برهانیم و این روحیه استکبارستیزی در مقابل زیاده خواهی ها به عنوان یک گفتمان در منطقه در حال تقویت شدن است و به مانند خونه تازه ای در رگ ها به دنیای اسلام جان تازه ای بخشیده است.
وی در بخش دیگر خطبه های نمازجمعه آتش سوزی روستای لرود شهرستان املش را موجب تاسف خواند و ابراز نگرانی کرد و گفت: با آنکه خودم و فرماندار بارها پیگیری کرده ایم متاسفانه موضوع آتش نشانی ملکوت نتیجه نداده و با آنکه یک دستگاه آتش نشانی و دو کارمند برای آن ایستگاه درنظر گرفته شده ولی حقوق شان را از محل درآمدهای دهیاری های منطقه مشخص کردند که آنها نیز درآمدی ندارند.
حاج آقا صفری ادامه داد: از استاندار جدید و نماینده محترم شهرستان می خواهم توجه ویژه ای به آتش نشانی ملکوت داشته باشند، چرا باید برای خاموش کردن یک آتش از پیرکوه دیلمان شهرستان سیاهکل و یا اشکور شهرستان رودسر آتش نشانی برای خاموشی حریق اعزام شود.
وی همچنین نداشتن آمبولانس برای انتقال بیماران منطقه ییلاقی را از دیگر مشکلات اعلام کرد و گفت: اگر خودروی هلال احمر در منطقه نبود معلوم نمی شد که بیماران مناطق ییلاقی چگونه باید به شهر می رسیدند.

نظر بدهید