فرماندار املش :هفده میلیارد تومان تسهیلات بانکی در قالب سامانه بهینه یاب به شهرستان املش تخصیص یافته است

  چاپ   4 , دی , 1396 ساعت 8:50 ق.ظ  

فرماندار املش در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: هفده میلیارد تومان تسهیلات بانکی از طریق سامانه بهینه یاب برای رفع موانع تولید در زمینه ی خدمات کشاورزی و صنعتی به شهرستان املش تخصیص یافته که تاکنون 21 نفر 6 میلیارد و 870 میلیون تومان از این تسهیلات دریافت کرده اند.
یونس محمودی با اشاره به این که از آغاز سال جاری تاکنون علاوه براین که 6 میلیارد و 160 میلیون تومان تسهیلات ازدواج بین نوعروسان و نودامادان املش پرداخت شده؛ گفت: 2 میلیارد و 875 میلیون تومان تسهیلات از سوی دولت در قالب بُرُش شهرستانی به این شهرستان تخصیص یافته است که 560 میلیون تومان آن به بهزیستی و بقیه به کمیته امداد این شهرستان اختصاص دارد.
محمودی گفت: در 9 ماه گذشته 23 شهروند املشی از محل صندوق کارآفرینی امید یک میلیارد و 300 میلیون تومان در حوزه اشتغال دریافت کرده اند که اکثریت دریافت کنندگان جوانان تحصیل کرده ی جویای کارند.
فرماندار املش اضافه کرد: 228 نفر از شهروندان املشی هم یک میلیارد تومان تسهیلات بانکی از محل صندوق سامانه الکترونیکی وزارت کار و رفاه اجتماعی دریافت کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 31 نفر معادل 8/3 درصد افزایش را نشان می دهد.
فرماندار املش گفت: شهرستان املش در آمایش سرزمینی دارای دو قطب کشاورزی و گردشگری است که در قالب اجرای طرح تکاپو یک میلیارد تومان اسهیلات بانکی در زمینه بوم گردی و همچنین 840 میلیون تومان در زمینه ی مشاغل خانگی به این شهرستان اختصاص یافته است.
محمودی از عدم توجه بعضی از دستگاه های اجرایی نسبت به احیاء دولت الکترونیک انتقاد کرد و گفت: دستگاه های اجرایی باید موانع و مشکلات و نقاط ضعف اجرایی کردن  طرح دولت الکترونیک را شناسایی و جمع بندی و سپس به استانداری گزارش داده شود.
فرماندار املش گفت: این شهرستان از جمله شهرهایی است که دارای تنش آبی اعم از کشاورزی و شرب شهری و روستایی است و سردهنه های سنتی آن آسیب دیده و از بین رفته اند و شالیکاران املشی را در تأمین آب شالیزارهایشان با چالش و بحران مواجه کرده اند و ضرورت ایجاب می کند که مدیران مربوطه استانی حد اقل با یک سفر به شهرستان املش این مشکلات را مشاهده و آنالیز و برای رفع آن چاره اندیشی اساسی نمایند.
فرماندار املش گفت: احداث مجتمع آبرسانی چاکرود با هدف آبرسانی به 9 روستای ییلاقی که از هفته دولت امسال به همت قرارگاه سازندگی قرب کوثر وابسته به قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه با اعتبارات هدیه مقام معظم رهبری آغاز شده؛ در حال انجام است که با تکمیل آن، بخش اعظم مشکلات کمبود آب شرب ساکنان مناطق ییلاقی بخش رانکوه این شهرستان حل می شود.
محمودی گفت: احداث مخزن ذخیره ی آب شرب سه هزار مترمکعبی برای املش و هزار متر مکعبی برای شهر رانکوه همراه با حفر یک حلقه چاه فلمن در املش از بهترین راه های رفع بحران تنش آبی در زمینه تأمین آب شرب این شهرستان است.
فرماندار املش با انتقاد از مدیر کل بنیاد مسکن گیلان، خواستار تعیین وضعیت و انتخاب هر چه زودتر رئیس بنیاد مسکن املش شد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدصفری امام جمعه املش در ادامه ضمن توصیه همگان به رعایت دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: قوام مملکت به مدد الهی و قدرت مردم است و این مردم می توانند سفره ای را که برای مسئولین پهن کرده اند، همین مردم به راحتی می توانند مسئولین از آن محروم کنند؛ پس به مشکلات مردم بیشتر رسیدگی کنید و عملکرد و مدیریت خویش را ارزیابی کنید و بدانید که یکی از گرفتاری های کشور ما فساد در نظام اداری است که باید برچیده شود.
امام جمعه املش از بعضی از نارسائی های شهرستان املش به شدت انتقاد کرد و گفت: انتظار مردم از ما برای خدمت به آنان بسیار بجاست و باید خدمت بی منت به مردم ارائه دهیم و هیچ یک از ما نمی توانیم نسبت به مشکلات مردم و جامعه بی تفاوت باشیم.
امام جمعه املش گفت: همه وظیفه داریم با هر ایده و مشی سیاسی به سیستم اجرایی کشور برای خدمت بهتر به مردم کمک کنیم نمونه ی آن بیمارستان 32 تختخوابی نیکوکار املش است که پُر از مشکلات است که باید توسط مسئولان استانی رسیدگی شود./املش خبر

نظر بدهید