لایحه خدمات کشوری با تصویب مجلس از اول فروردین ۹۷ اجرایی می‌شود/ به تعامل دولت و مجلس اعتقاد داریم

  چاپ   30 , دی , 1396 ساعت 1:36 ب.ظ  

خبرگزاری فارس: لایحه خدمات کشوری با تصویب مجلس از اول فروردین ۹۷ اجرایی می‌شود/ به تعامل دولت و مجلس اعتقاد داریم

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس گفت: اگر لایحه خدمات کشوری تبدیل به قانون شود از اول فروردین‌ماه ۹۷ اجرا خواهد شد.

حسینعلی امیری معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس در مورد این مساله که تعداد شکایات دولت از نمایندگان مجلس زیاد است، بیان داشت: ما به تعامل دولت و مجلس اعتقاد داریم؛ بارها این مساله مورد تاکید رئیس‌جمهور قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از تعاملات بین مجلس و دولت راضی هستیم و سطح روابط دولت و مجلس خیلی خوب بود؛ نشست‌های مشترکی نمایندگان مجلس، روسای کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها با رئیس‌جمهور و مجامع استانی و معاون اول رئیس‌جمهور دارند که همه حکایت از روابط خوب مجلس و دولت دارد.

امیری در مورد لایحه خدمات کشوری نیز افزود: اگر این لایحه تبدیل به قانون شود زمان اجرای آن را از یکم فروردین ماه 97 در نظر گرفته ایم و بسیار امیدواریم مجلس شورای اسلامی در مدت باقیمانده سال 96 این لایحه را به تصویب برساند که از ابتدای سال آینده شاهد اجرای آن باشیم.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس در مورد مشخص شدن وضعیت نیروهای قراردادی و پیمانی و تبدیل وضعیت شدن آن‌ها به رسمی در این لایحه خاطر نشان کرد: نوآوری بسیار زیادی در این لایحه است اما مسائل مربوط به حقوق کارمندان و خدمات رسانی از جمله مواردی است که در لایحه‌ای که به مجلس تقدیم می‌کنیم همه اینها در آن است.

نظر بدهید