208 منطقه و مکان بوم گردی برای سرمایه گذاری در شهرستان املش شناسایی شده است.

  چاپ   2 , فروردین , 1397 ساعت 9:15 ق.ظ  

فرماندار املش در جلسه کارگروه بوم گردی این شهرستان گفت: در کارگروه بوم گردی استان گیلان  245 منطقه و مکان بوم گردی سهمیه شهرستان املش پیش بینی شده که ظرفیت شهرستان املش در کارگروه شهرستانی 311 منطقه و محله قابل افزایش بوده و تاکنون 208 مورد آن شناسایی و معین شده اند.
یونس محمودی گفت: کارگروه بوم گردی شهرستان وظیفه دارد طرح های بوم گردی هر یک از سرمایه گذاران محلی و غیربومی را که در 16 آیتم مطالعه و سپس آن را برای تأئید نهایی به کارگروه بوم گردی استان ارسال نماید.
فرماندار املش گفت: طرح های بوم گردی مخصوص مناطق روستایی بوده و اولویت آن برای روستاهای دارای طرح هادی و یا روستاهای هدف گردشگری است که برای اجرای آن بین پانزده تا صد میلیون تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت اعطا می شود.
فرماندار املش گفت: حداقل زمین مورد نیاز برای اجرای طرح های بوم گردی 500 متر مربع و میزان تسهیلات برای احیاء بنا 15 میلیون و برای احداث 20 میلیون به بالاست که البته سازه ها باید براساس تیپ و نقشه ی ارائه شده از سوی سازمان نظام مهندسی در متراژهای معین احداث شود.
فرماندار املش گفت: املش دارای دو قطب کشاورزی و گردشگری است و از جاذبه های بکر طبیعی و بناهای تاریخی در مناطق جلگه، کوهپایه و کوهستانی برخوردار است که این باعث شده شهرستان املش در زمینه بوم گردی از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

نظر بدهید