آغاز پنجمین جلسه محاکمه متهمان فساد اقتصادی

  چاپ   3 , شهریور , 1397 ساعت 11:21 ق.ظ  

 

وی اظهار داشت: در چهار جلسه قبلی کیفرخواست 352 صفحه ای توسط نمایندگان دادسرا قرائت شد و رسیدگی به این پرونده در مرحله دادسرا چهار سال به طول انجامید.

  پنجمین جلسه محاکمه متهمان پرونده فساد اقتصادی در دادگاه انقلاب آغاز شد.

به گزارش  ایرنا، پنجمین جلسه محاکمه متهمان پرونده فساد اقتصادی که «حمید باقری درمنی» متهم ردیف اول آن است، امروز شنبه در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.

رئیس شعبه 15 دادگاه انقلاب در ابتدای جلسه با بیان اینکه انتشار جریان رسیدگی به درخواست دادستان کل کشور و موافقت رئیس قوه قضاییه امکان پذیر است، افزود: با توجه به اینکه در این پرونده اجازه هایی از رئیس قوه قضاییه اخذ نشده و تشکیل پرونده مربوط به قبل از فرمان رهبری است، رسانه ها از انتشار تصاویر متهمان خودداری کنند.

وی اظهار داشت: در چهار جلسه قبلی کیفرخواست 352 صفحه ای توسط نمایندگان دادسرا قرائت شد و رسیدگی به این پرونده در مرحله دادسرا چهار سال به طول انجامید.

صلواتی ادامه داد: این پرونده 155 جلد، 325 صفحه کیفرخواست و 33 متهم دارد که پنج نفر از متهمان فراری هستند.
به گفته وی، چهار نفر از متهمان کارشناس رسمی دادگستری، 2 نفر سردفتر اسناد رسمی و 2 نفر کارمند بانک ملی هستند.

صلواتی تصریح کرد: فساد فی الارض از طریق کلاهبرداری با ایجاد شبکه چند نفری و با وصف سردفتری از شرکت پالایش نفت جی، مشارکت در کلاهبرداری از بیمه ایران، مشارکت در کلاهبرداری از بانک ملی ایران، مشارکت در کلاهبرداری از بانک گردشگری، مشارکت در کلاهبرداری از شرکت سامان مجد، مشارکت در کلاهبرداری از صرافی اقتصاد نوین و پرداخت رشوه از اتهامات متهم ردیف اول است.

هم اکنون وکیل شرکت پالایش نفت جی برای قرائت شکایت در جایگاه قرار گرفت.

نظر بدهید