سه عامل مهم در تداوم ۴۰ سالگی انقلاب

  چاپ   30 , دی , 1397 ساعت 10:21 ب.ظ  

محمد علی شهیدی محلاتی

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تشریح سه عامل مهم در تداوم ۴۰ سالگی انقلاب گفت: با همت مردم بحران اقتصادی که آمریکا به وجود آورده را پشت‌سر می‌گذاریم هر قدر به مردم خدمت کنیم ک

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام محمد علی شهیدی محلاتی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم تجلیل از وزارت اقتصاد به عنوان دستگاه برتر در خدمات‌رسانی به امور ایثارگران، اظهار داشت: طی روزهای گذشته سه دستگاه برتر داشتیم که یکی از آنها وزارت اقتصاد بود. تلاش و حمایت‌های این وزارتخانه و ادارات تابعه بانک‌ها نسبت به برنامه‌های ایثارگران صورت گرفته که از آنها قدردانی می‌کنم، در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب هستیم، انقلابی که بعد از پیامبر سابقه نداشت.

وی ادامه داد: انقلاب‌هایی که شکل گرفته مادی یا غیرمادی بوده، تنها انقلابی که شکل گرفت و مذهبی بود، انقلاب اسلامی ایران بعد از صدر اسلام بود. مردم با شعاری نو در خیابان‌ها آمدند و نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی سر دادند.

بیشتر بخوانید:

روایت سردار کوثری از نقش جوانان در انقلاب

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: انقلابی که معمولاً خلاف سایر انقلاب کشورها بود. کشورها یا به شرق متصل بودند و یا به غرب، تنها انقلابی که مشت به سینه شرق و غرب زد انقلاب مردم ایران بود، بدیهی است که چنین پدیده‌ای که شکل گرفته دشمن آرام و بی‌تفاوت ننشیند و شروع به مشکل‌آفرینی کنند.

شهیدی با اشاره به اختلاف‌افکنی دشمنان در طول انقلاب تصریح کرد: اختلاف میان اقوام، حصر اقتصادی، انقلاب جنگ، هجمه فرهنگی و جنگ تحمیلی که از آستین صدام بیرون آمد از نمونه آنهاست در جنگ هیچ ضوابطی رعایت نشد، مردم کشته شدند، در شهرهای مرزی شیمیایی زدند و بعد از هشت سال هم نتوانستند کاری کنند، صدامی که در روزهای اول گفته بود هفته دیگر در تهران پاسخ شما خبرنگاران را خواهم داد، اما در نهایت به هاشمی نامه نوشت و درخواست کرد که جنگ را تمام کنید.

وی با طرح این سوال که چه عواملی سبب شد انقلاب امروز ۴۰ ساله شود آن هم در شرایطی که مشکلات و هجمه‌های زیادی داریم، به سه عامل اشاره کرد و یادآور شد: مهمترین اصل تداوم انقلاب مسأله رهبری بود، نقش امام اساسی بود و بعد از آن مقام معظم رهبری در این ۳۰ ساله نقش مهمی ایفا کردند، در روزهای اول که امام به رحمت خدا رفت، مرحوم آیت‌الله انواری از جلسه بیرون آمدند و گفتند کار تمام شد، در حالی که به آن دوره بحث شورایی شدن رهبری بود. این ۳۰ سال با فراز و نشیب‌ها، رهبری بی‌نظیر بوده است.

شهیدی دومین عامل را مردم دانست و افزود: با وحدت و همفکری در مواقعی که نیاز بود به جبهه‌ها آمدند، اکنون ۴۶ خانواده ۵ شهید داریم که ۴ فرزند با پدر شهید شدند، خانواده ۱۰ شهید هم داریم که البته شهدای بمباران هستند، همچنین ۸۴ خانواده ۴ شهید داریم که امروز حدود ۲۳۰ هزار شهید در راه انقلاب دادیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: حضور مردم در روزها و اعیاد و مناسبت‌ها بی‌نظیر است، البته نارسایی وجود دارد و مقداری مشکلات داریم و در یک بحران اقتصادی که آمریکا به وجود آورده دست و پنجه نرم می‌کنیم، اما با همت مردم آن را پشت‌سر می‌گذاریم، هر چقدر خدمت کنیم کم است.

وی سومین عامل را فرهنگ جامعه دانست و افزود: از اول مرجع تقلید عهده‌دار انقلاب بود و امروز نیز این گونه است ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش داریم و مشکلات نیز زیاد است از آذر ماه امسال ۳۸۰ میلیارد تومان باید به ما اعتبار می‌دادند و سروصدای همه بلند شد، رقم کمی به ما داده شد و می‌دانیم که مشکلات وجود دارد. سال گذشته یک چهارم بودجه را گرفتیم و البته همه عزیزان، در بخش‌های کشور مشکل دارند.

منبع: فارس

نظر بدهید