سخنی صریح وبی پرده با استاندار گیلان!

  چاپ   11 , بهمن , 1397 ساعت 7:52 ق.ظ  

آقای استاندار در آستانه چهل سالگی انقلاب قرار داریم اما قطع آب شرب دربرخی ازشهرها وبخش های شهرستانهای رودسرواملش خجالت آور است !چرا در این خصوص چاره اندیشی نمی کنید!تاکی مردم باید تاوان بی مدیریتی عده ای مسئولان را بدهند!چرا بااین همه دستاورد وخدمات نظام بخاطر برخی سهل انگاری ها وندانم کاری ها مردم را ناراضی می کنید!کجا و به چی کسی باید گفت درتابستان که خشکسالی وکاهش بارش است با کمبود آب شرب مواجه ایم ومتاسفانه در فصل زمستان و فصل بارش باران باز با همان مشکل کم آبی وقطع آب شرب در خیلی از مواقع مواجه ایم! چرا یکبار برای همیشه این مشکل کم آبی وقطع آب شرب را رفع نمی کنید!تا کی باید مردم منتظر تکمیل تصفیه خانه طول لات در رحیم آباد باشیم!
چرامسولان سازمان آب منطقه ای را توبیخ نمی کنید که این تصفیه خانه را حدود۲۰ سال ناقص ونیمه کاره رها کرده اند ومردم دوشهرستان را اینگونه سرگردان وبا کوچکترین بارندگی بابحران کم آبی مواجه می کنند! چرا مسئولان آب منطقه ای برای تکمیل آن همت نمی گمارند! چرا مسئولان آب وفاضلاب روستایی جلوی هدر رفتن آب سرچشمه سفید آب را نمی گیرند!آیا می دانید با توجه به این حال روز بد اقتصادی هربار که آب شرب قطع می شود مردم ناچارند برای گذراندن امور خود به خرید بطری های آب معدنی روی آورند!
آقای استاندار این همه جلسات وبازدیدها ودیدارها که برگزار می کنید چرا برای رفع اینگونه مشکلات که مردم دوشهرستان رودسر واملش با آن دست وپنجه نرم می کنند حاضر نیستید وقت بگذارید ویکبار برای همیشه مدیران مربوطه را موظف به رفع مشکل نمی نمایید!اگر واقعا برنامه وراهکار ندارند حاضریم هم راهکار کوتاه مدت وهم میان مدت وهم
بلندمدت برای رفع این مشکل اساسی مردم دو شهرستان رودسر واملش خدمت شما ارایه دهیم!

جناب آقای دکتر سالاری – استاندار محترم استان گیلان

باسلام و تحیات الهی

40 سال از عمر گرانقدر انقلاب اسلامی می گذرد در حالیکه ما مردم شهرهای رحیم آباد و املش فاقد آب آشامیدنی پایدار هستیم.

40سال از عمر گرانقدر انقلاب اسلامی می گذرد در حالیکه تصفیه خانه آبی که بتواند آب چشمه سفید آب را تصفیه کند نداریم.

40سال از عمر گرانقدر انقلاب اسلامی می گذرد در حالیکه در بالادست چشمه سفید آب تعداد 3 روستا وجود دارد که بصورت بی رویه و بدون هیچ نظارتی بیش از 100 لیتر برثانیه آب چشمه سفید آب را برداشت می نمایند.

40سال از عمر گرانقدر انقلاب اسلامی می گذرد در حالیکه آب و فاضلاب روستایی گیلان هیچ نقشی در روستاهای فوق ندارد و اساساً هیچ اراده ای در این خصوص نیست. ( تحت پوشش ندارد)روستاهای سجیران – نیلو – و سفید آب که در جوار چشمه سفید آب واقع شده اند بصورت خودسرانه و بدون هیچگونه مجوزی آب از چشمه سفید آب برداشت می نمایند. و حجم برداشت آنها بمیزان 25 درصد از مجموع آب چشمه سفید آب هست و این درحالیست که ما ساکنین پایین دست چشمه سفید آب ( شامل 3 شهر و تعداد زیادی از روستاهای پایین دست ) سالهاست که بشدت از کمبود آب شرب رنج می بریم.
سوال اینجاست:
*چرا وزارت نیرو با وجود این همه بحران درخصوص آب ، نسبت به برداشت بی رویه توسط 3 روستا و تلفات آب در بالادست بی توجه هست؟!
* چرا روستاهای فوق تحت پوشش آب و فاضلاب روستای نیستند و اساساً چرا آب و فاضلاب روستایی هیچ نظارت و کنترلی بر میزان مصرف آب روستاهای یادشده ندارند؟!

آقای استاندار

ما خواستار رسیدگی به این بی توجهی ها هستیم. و بعد از چندین سال ، تحمل این کاستی ها و بی توجهی ها کاسه صبر ما لبریز شده و خواهان ورود حضرتعالی به این مقوله و پایان دادن به همه این مشکلات هستیم.

@nikanamlash

نظر بدهید