سپاه شنود مکالمه یکی از مقامات کشور با MI6 را تکذیب کرد

چندی پیش جواد کریمی قدوسی در خبری مدعی شده بود که مکالمه یکی از مقامات کشور با MI6 شنود شده است.

تکذیب شنود تلفنی یکی از مقامات کشور با مامور MI6 از سوی اطلاعات سپاه

اما سردار شریف ادعای یک نماینده مجلس مبنی بر اقدام سازمان اطلاعات سپاه در نشان دادن شنود تلفنی یکی از مقامات کشور با مامور MI6 به وی را تکذیب کرد.

سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تکذیب اظهارات منتسب به یک نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجا که اظهاراتی از این نوع مسبوق به سابقه است. سازمان اطلاعات سپاه طی مکاتبه‌ای با کمیسیون امنیت ملی مجلس درخواست تذکر لازم به اعضای کمیسیون و دیگر نمایندگان مجلس در پرهیز از طرح این گونه ادعاها و اظهارات را داشته و تاکید کرده است که هرگونه نقل و قول از این سازمان منوط به اطلاعات و گزارش‌های رسمی است که به دستگاه‌های ذیربط منعکس می‌شود.

سردار شریف گفت: بدیهی است حق پیگیری این ادعا و اینگونه نقل و قول‌ها برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محفوظ خواهد بود.

واکنش وزیر ارتباطات به اظهارات دادستان کل کشور

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات امروز به سخنان دیروز منتظری دادستان کل کشور واکنش نشان داد.

وزیر ارتباطات اظهار داشت: از ۶صبح تا ۱۱شب مشغول کاریم تا در شرایط دشوار اقتصادی، گره ای از مشکل مردم باز کنیم. بخصوص بحث توسعه زیرساختهای اشتغال در بخش فناوری اطلاعات، وقتی برای پرداختن به این حواشی نمانده و توجه به این حواشی به سود مردم نخواهد بود.

وزیر ارتباطات: وقت پرداختن به حاشیه‌ها را ندارم

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی نیز در واکنش به شکایت دادستان کل کشور از وزیر ارتباطات اظهار کرد: قوه قضاییه می‌گوید که از وزیر جوان دولت شکایت می‌کند، در حالی که وزیر کار خودش را با قدرت انجام می‌دهد. او به نفع مردم کار می‌کند و به دستورات بی‌ربط اعتنا ندارد. یک نفر در قوه قضائیه می‌گوید از او شکایت می‌کند خب شکایت کنید.

روحانی: وزیر جوانی داریم که از تهدید و شکایت نمی‌ترسد/ بیکاری علت اصلی مشکلات اجتماعی است/ تلاش کنیم تا حداقل زندگی برای مردم فراهم شود

جواد جاویدنیا معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور روز گذشته از شکایت دو هزار نفر از مردم اهواز و دادستان کل کشور  از وزیر ارتباطات خبر داد.

وی درباره علت شکایت مردم اهواز از وزیر ارتباطات گفت: مردم اهواز از وزیر ارتباطات بابت عدم ایجاد بستر امن و لازم برای فضای مجازی در کشور شکایت کردند.

درخواست لاریجانی از وزارت اطلاعات درباره پیامک به نمایندگان

رئیس مجلس از وزارت اطلاعات خواست تا منشاء ارسال پیامک به نمایندگان را پیگیری کند.

جهانبخش محبی‌نیا، نماینده میاندوآب در مجلس شورای اسلامی امروز(دوشنبه 6 اسفند) در صحن علنی پارلمان طی تذکری با اشاره به ارسال پیامکی برای همه نمایندگان، اظهار داشت: در این پیامک آمده است: «چه اردوگاه اشرف منافقان در عراق، چه مجلس شورای منافقان در تهران فقط به فکر خودتان و آشوب و فتنه هستید».

محبی‌نیا از رئیس مجلس خواست به وزارت اطلاعات دستور دهد صاحب این شماره را پیدا کرده و با وی برخورد جدی کند و در نهایت نیز شماره همراه فردی که این پیامک را ارسال کرده است قرائت کرد و گفت: مرگ بر افرادی که پشت سر این فکر و این بیانات هستند.

لاریجانی در پاسخ به تذکر نماینده میان‌دوآب گفت: وزارت اطلاعات باید این مورد را پیگیری کند. این رفتار ناصحیح در کشور مشکل ایجاد کرده است.

رئیس مجلس اضافه کرد: یک فردی حرف نادرستی زده، این افراد اخلاق کثیف سیاسی دارند اما وجهی ندارد که محل اعتنا قرار دهیم.

در همین خصوص احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم و عضو هیات رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین گفت: «من از همین شماره سه پیامک دارم که دو پیامک آن مربوط به سال گذشته میلادی است. اولین پیامک در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان و معلمان بود، دومین پیامک هم در خصوص افزایش تورم بود و سومین پیامک هم همین امروز ارسال شد که در صحن علنی مجلس اخطاری را به دنبال داشت.»

او ادامه داد: «از این پیامک‌ها برای ما بسیار ارسال می‌شود. قطعا ارسال‌کننده این پیامک معلم بازنشسته‌ای است که زندگی برای او سخت است. زمانی که مردم مشکل داشته باشند قطعا از این پیامک‌ها به ما به عنوان مسئول می‌دهند.»

این نماینده مجلس تاکیدکرد: «متن این پیامک را تایید نمی‌کنم و کار این شهروند خوب نبود، اما می‌خواهم بگویم که مردم گرفتارهستند و ما باید یک فکری برای آن‌ها داشته باشیم. پیشنهاد دادیم حقوق بازنشستگان اضافه شود اما همکاران رای ندادند. برای بنزین کاری نکردیم و در خصوص سهمیه‌بندی کالای اساسی هم گفتیم کاری کنیم که آقای لاریجانی گفتند بگذارید سران قوا با قدرت پیگیری کنند.»

امیرآبادی در خصوص هدف ارسال‌کننده این پیامک گفت: «با توجه به پیامک‌هایی که پیش از این نیز از این شماره برای من ارسال شده بود، ارسال‌کننده پیامک را یک شهروند عادی می‌بینم. شماره تلفن این فرد قابل شناسایی است و کسی که می‌خواهد تهدید کند با یک شماره قابل شناسایی این کار را نمی‌کند.»

تغییری نکرده‌ام/ وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است

خبرگزاری فارس مصاحبه ای با محمود احمدی نژاد داشته که در ادامه می آید:

*وضعیت آزادی نسبت به قبل انقلاب را باید در دو وجه بررسی کرد. بخش اول شدت برخورد با آزادی مردمیست و بخش دوم گستره برخورد با آزادی. معتقدم در بخش اول وضعیت ما بهتر شده است. یعنی شدت عمل حکومت علیه مخالفان تخفیف یافته اما گستره برخورد حکومت با آزادی مردم بدتر شده است. یعنی در مقایسه با قبل، وضع آزادی بدتر شده است.

* احمدی‌نژاد معتقد بود مخالفان و منتقدان روسای سه قوه از برخورد قضایی امان ندارند و زندان‌ها پر از منتقدین به این سه شخصیت(آقای روحانی و برادران لاریجانی) است.

احمدی‌نژاد: وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است/ کار به جائی رسیده که نقدها را باید علنی بگویم/ بیداری اسلامی به شکلی که گفته میشد را قبول نداشتم

*آقای احمدی‌نژاد درباره وضعیت عدالت به دو مساله تبارسالاری و اقتصاد اشاره کرد. درباره تبارسالاری گفتند  که در این زمینه هم‌اکنون با یک حکومت خانوادگی مواجه هستیم. درباره اقتصاد نیز اشاره داشتند که زمان قبل انقلاب و در دوره طاغوت اقتصاد کشور مردمی‌تر بود و با انقلاب «بنیادها» به بهانه برخورد با سرمایه‌داری اموال مردم را از آنها گرفتند و همه چیز در اختیار دولت و نهادها و سازمان‌ها قرار گرفت.

برخورد منفعلانه با تحریم‌ها موجب شکست در برابر آمریکا می‌شود

محمد دهقان نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز اظهار کرد: وضعیت کشور، وضعیت خوبی نیست و در مورد راهکار‌های برون رفت از مشکلات دیدگاه‌های متنوعی در کشور وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد. وی افزود: در چند سال اخیر دولت راهی را شروع کرد که به نظر من به بن‌بست رسیده است. مردم هم این را فهمیده‌اند که مسیری که دولت در این چند سال اتخاذ کرده و برای ارتباط رسمی با غرب و آمریکاتلاش داشته است، به بن‌بست رسیده است.

دهقان: آملی لاریجانی هزینه اجرای «قانون از کجا آورده‌اید» را نداد/ قوه قضائیه آیین نامه اجرایی را نیز ابلاغ نکرده است

نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگر منفعلانه با تحریم‌ها برخورد می‌کردیم جنگ را در همان سال اول باخته بودیم و بعد هم قطعاً در دور اول تحریم‌ها در مقابل آمریکا شکست خورده بودیم.

دهقان اظهار کرد: سه سال از زمان ابلاغ «قانون رسیدگی به اموال مسئولان» به قوه قضائیه می‌گذرد، اما قوه قضائیه حتی آیین نامه اجرایی آن را نیز ابلاغ نکرده است. آقای آملی لاریجانی به هر دلیلی در سه سال گذشته هزینه اجرای «قانون رسیدگی به اموال مسئولان» را نداد و نتوانست افتخار اجرای اصل ۱۴۲ قانون اساسی را نصیب خود کند اکنون آقای رئیسی باید افتخار اجرای این قانون را نصیب خود کند.

توطئه سازمان‌یافته اقتصادی شکل گرفته است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از شکل‌گیری توطئه سازمان‌یافته اقتصادی در کشور خبر داد.

علی محمد شاعری در تذکری شفاهی، گفت: یکی دو ماه اخیر شاهد این هستیم که گوشت قرمز و گوشت سفید با کمبود ساختگی و مصنوعی مواجه شده است و علت آن آمارهایی است که هم‌اکنون خدمت شما عرض می‌کنم. ما در داخل ۸۰۰ هزار تن گوشت تولید می‌کنیم. مصرف ما نیز حدود ۹۰۰ هزار تن است لذا ۱۰۰ هزار تن کمبود گوشت قرمز داریم. متاسفانه در حال حاضر در ۸ – ۹ ماه اخیر ۱۳۰ هزار تن واردات گوشت داشته‌ایم.

وی در مورد گوشت سفید گفت: ما بیش از دو میلیون تن گوشت سفید تولید می‌کنیم. این نوع گوشت هم اخیراً با افزایش قیمت مواجه شده است. من احساس می‌کنم که یک توطئه سازمان یافته اقتصادی شکل گرفته و مزید بر سوءمدیریت در تنظیم بازار شده است. خواهش من این است که تمام دستگاه‌های امنیتی، نظارتی، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تعزیرات پای کار بیایند تا ستاد ویژه تنظیم بازار شکل بگیرد.

فرماند‌هان عملیات تدلیس

فرهییختگان گزارشی از برخی صحبت های اصلاح طلبان در زمان انتخابات ریاست جمهوری نوشته که در آن آمده است:

عبدالله نوری – 25 اردیبهشت 96

چرا باید به روحانی رای دهیم؟… . همه ملت ایران که کارشناس اقتصادی نیستند، بنابراین باید با مثال این را توضیح دهند. مثلا باید گفته شود تورم در ابتدای دولت روحانی 35 درصد بوده است که اگر قرار بود ادامه پیدا کند، گوشت که الان کیلویی حدود 35 تا 40 هزار تومان است، می‌شد حدود ۱۰۰ ‌هزار تومان و ده‌ها مثال از خوراک، پوشاک، مسکن، حمل‌ونقل و… ؛ در این صورت مردم ساده‌تر درمی‌یابند که کاهش تورم یعنی چه؟

علی مطهری اردیبهشت 96

به دلایل ذیل جناب آقای روحانی را اصلح می‌دانم و به ایشان رای می‌دهم: دولت یازدهم پس از یک نابسامانی بزرگ اقتصادی، انضباط مالی در کشور ایجاد کرده و با ثبات نسبی قیمت‌ها آرامشی را در حوزه اقتصاد کشور پدید آورده است. فراموش نکنیم آقای روحانی دولتی را تحویل گرفت که سکه را از 90 هزار تومان به بالای یک میلیون تومان رساند… با انتخاب آقای روحانی کشور ما از نظر رفاه مادی سوئیس نخواهد شد، اما با عدم انتخاب او احتمال ونزوئلا شدن کشور منتفی نیست.

حمیدرضا جلایی‌پور – ۱۳ فروردین 96

شبح ناامنی به‌رغم اینکه ترامپ نامتعادل هم بر سر کار آمده، از بالای سر ایران کنار رفته و وضعیت اقتصادی باثبات است.

اسحاق جهانگیری  ۲۲ اردیبهشت ۹۶

مگر یادتان رفته که به صورت لحظه‌ای، نرخ ارز عوض می‌شد و به صورت لحظه‌ای قیمت کالاها تغییر می‌کرد.

مصطفی تاج زاده – 21 اسفند 95

اگر قرار بود نرخ دلار با همان رشد 400درصدی زمان احمدی‌نژاد افزایش یابد، هر دلار الان 12هزار تومان بود. سکه به جای یک میلیون تومان، سه تا چهار میلیون شده بود، پراید 20میلیونی به 50، 60 میلیون رسیده بود و قیمت مواد خوراکی، میوه، نان، برنج، چای و لبنیات سر به فلک کشیده بود.

تهدید به برکناری شهردار تهران

روزنامه صبح نو نوشت: محمدجواد حق‌شناس، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در نامه‌ای که خطاب به شهردار تهران ارسال کرده و روی آن تاریخ یکم بهمن‌ماه به شماره 441/1000 دیده می‌شود، انتظارات خود و جناح سیاسی متبوعش از آقای پیروز حناچی را مطرح کرده و در این نامه به طور مستقیم شهردار را متهم به چرخش و تغییر رویه فاحش از مواضع گذشته کرده است… حق‌شناس در بخشی از نامه یکم بهمن‌ماه خطاب به حناچی نوشته است: «برخی از اقدامات جنابعالی پس از انتخاب به‌عنوان شهردار تهران به نظر نشانگر چرخش و تغییر رویه فاحش از مواضع گذشته و تعهدات پیش از کسب رای ناپلئونی شما بوده و موجبات نگرانی و دغدغه جدی را فراهم کرده است.»

افزایش امضاهای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ اذعان نمایندگان بر ناکارآمدی روحانی

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با تشریح آخرین وضعیت طرح عدم کفایت سیاسی و استیضاح رئیس جمهور گفت: این طرح متوقف نشده و جمع آوری امضاء برای حد نصاب رسیدن طرح ادامه دارد.

حجت الاسلام و المسلمین ذوالنوری با بیان اینکه کسی تا کنون از این نظر دفاع نکرد که استیضاح کار مناسبی نیست، افزود: اکثر نمایندگان بر ناتوانی و ناکارآمدی رئیس جمهور اذعان دارند.

اصولگرایان معتدل و اصلاح‌طلبان رابطه‌ خود را تبدیل به یک ائتلاف جدی کنند

بهزاد نبوی، فعال سیاسی اصلاح طلب به روزنامه ایران گفت: فراکسیون امید و فراکسیون حامی آقای لاریجانی با حفظ هویت خود، یک فراکسیون جدید، مثلاً تحت عنوان «عقلانیت و اعتدال» شکل دهند. درست است که در عمل این دو فراکسیون در مسائل مهمی مانند سیاست خارجی، مسائل اقتصادی یا موضع‌گیری درباره FATF در کنار هم هستند اما هیچ وقت یک ائتلاف رسمی ایجاد نکرده‌اند و این امر سبب شده که تندروها، علی رغم داشتن تعدادی حدود 30 تا 40 کرسی در مجلس دهم؛ نقش قابل ملاحظه‌ای در تصمیم گیری‌ها داشته باشند.

جلسات خصوصی‌سازی با دستور وزیر اقتصاد تعطیل شد

سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری صبح امروز از تعطیل شدن جلسات مربوط به خصوصی‌سازی که به دستور وزیر جدید اقتصاد خبر داد و گفت: وزیر اقتصاد جلسات خصوصی‌سازی را به منظور آسیب‌شناسی و رفع نواقص و اصلاح اشکالات تعطیل کرده است.