رئیس جمهور در شورای اداری استان گیلان:ما از مذاکره فرار نمی‌کنیم اما امریکا اول باید به برجام بازگردد

  چاپ   16 , اسفند , 1397 ساعت 11:57 ق.ظ  

ما از مذاکره فرار نمی‌کنیم اما امریکا اول باید به برجام بازگردد

رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان گیلان با بیان اینکه ما از مذاکره فرار نمی‌کنیم، گفت: امریکا اول باید برگردد به برجام و اعتراف کند ما کار اشتباهی کرده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن روحانی در دومین روز سفر خود به استان گیلان، صبح پنجشنبه در جلسه شورای اداری این استان شرکت کرد.

حجت السلام حسن روحانی با اشاره به اینکه بسیاری از انحرافات و مفاسد از این چشم و زبان آغاز می‌شود، اظهار کرد: در ماه رجب بر چشم و زبان کنترل کنیم.

وی با اشاره به اینکه ماه‌ها و روزهای سختی بر مردم ما گذشته است، افروزد: البته کسب موفقیت‌ها در صحنه‌های بین المللی جای شکر دارد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز شاهد تحریمی هستیم که تنها چند موافق داشته است، بیان کرد: ما از اوایل انقلاب هم تحریم شده ایم اما زمانی نبوده که فقط سردمداران امریکا و حمایت کننده آن رژیم صهیونستی و چند کشور مرتجع موافقش باشند و بسیاری از حتی در درون امریکا با آن مخالف باشند. این امر بی شک یک پیروزی سیاسی است.

وی با بیان اینکه موفقیت سیاسی در افکار عمومی بسیار مهم است، ادامه داد: در منطقه موفقیت‌های بسیاری بدست آورده ایم این نعمت الهی است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه توفیقات بزرگی بدست آورد، افزود: همه دست به دست دادیم دولت سلاح را تأمین و بخش بزرگی از کار اطلاعاتی را انجام می‌دهد و نیروهای مسلح وارد میدان می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ما نمی‌توانیم نسبت به همسایگان خود بی تفاوت باشیم، گفت: قطعاً اگر حمایت ایران نبود بغداد و سوریه سقوط می‌کرد و داعش بر منطقه تسلط می‌یافت و بسیاری از مهاجران این کشورها وارد ایران می‌شدند و از همه این موفقیت‌ها مهم‌تر حضور ملت ایران است که نشان داد ایستادگی می‌کند.

روحانی با بیان اینکه مردم ۲۲ بهمن باشکوهی را به نمایش گذاشتند، ادامه داد: حضور مردم نشان دهنده آگاهی است ما می‌دانیم امروز مردم سختی و مشکل دارند ولی برای کشور و نظام ایستادگی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در زلزله سال ۹۷ حدود ۷۱ هزار خانه بازسازی یا ساخته شد این آمار کمی نیست، افزود: این به معنای ایمان و اعتقاد و اخلاق و ایثار مردم است.

رئیس جمهور با تاکید براینکه ما راهی جز ایستادگی و مقاومت نداریم, اظهار کرد: در سال گذشته هشت بار آمریکا از من درخواست ملاقات کرده اما من نپذیرفتم. امریکا اول باید برگردد به برجام و اعتراف کند ما کار اشتباهی کرده ایم. ما در پی آنها نیستیم آنها در پی ما هستند ما از مذاکره فرار نمی‌کنیم اهل این کار هستیم و من تخصص مذاکره دارم.

وی ادامه داد: ما از چیزی ترس نداریم اصل حرف این است که به منافع ملی خود برسیم هدف این است که بر روی منافع کشور حرکت کنیم.

نظر بدهید