رییس میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان املش خبرداد:حضور پررنگ املش در چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستایی و عشایری کشور

  چاپ   25 , مرداد , 1398 ساعت 11:16 ب.ظ  

رییس میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان املش گفت: شهرستان املش امسال حضور پر رنگی در چهارمین نمایشگاه سراسری توانمندی های روستایی و عشایری در تهران دارد.
قاسم قنبری در گفتگو یی با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر کشور، گفت: دو  شرکت کننده روستایی استان در این نمایشگاه دستاورهای خود را عرضه کرده اند.
وی افزود:شهرستان املش با دو غرفه سفال و سرامیک توسط هنرمند آقای نظری و چادر شب لباس محلی توسط هنرمند خانم نیازمند در سالن ۷ غرفه ۳۰ در این نمایشگاه حضور دارندکه همشهریان می توانند از این غرفه ها دیدن نمایند.. قنبری ، هدف از شرکت در این نمایشگاه  معرفی و شناساندن ظرفیت‌ها و توانمندیهای  روستایی و عشایر، آگاهی بازدیدکنندگان از استعدادها و قابلیت های موجود در مناطق روستایی و عشایری بویژه در تولید محصولات متنوع و صنایع دستی, صنایع کوچک روستایی, معرفی جاذبه‌های فرهنگی, گردشگری, طبیعی,  که در نتیجه زمینه افزایش درآمد برای شهرستان است.
گفتنی است: چهارمین نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر با شعار روستای ایرانی- کالای ایرانی در سال رونق تولید با مشارکت استانداری‌های سراسرکشور و توجه به اقتصاد مقاومتی در ۱۰ سالن نمایشگاه بین‌المللی تهران به وسعت ۲۶ هزار متر مربع و ۱۴ هزار متر مربع فضای باز از ۲۴ تا ۲۷ مرداد آماده بازدید علاقمندان است.

نظر بدهید