توضیحات روحانی درباره سفر مهم و غیرمنتظره ظریف به فرانسه

  چاپ   4 , شهریور , 1398 ساعت 10:55 ق.ظ  
توضیحات روحانی درباره سفر مهم و غیرمنتظره ظریف به فرانسه

رئیس‌جمهوری درباره سفر محمد جواد ظریف به فرانسه و شرکت در نشست گروه هفت گفت: درباره نتیجه سفر ظریف به فرانسه امروز دیدار داریم.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در همایش ارائه دستاوردهای دولت تدبیر و امید در توسعه زیرساخت های روستایی که در سالن اجلاس سران برگزار شد با اشاره به سفر محمد جواد ظریف به فرانسه و شرکت در نشست گروه هفت، گفت: با آقای ظریف چه قبل از سفر به فرانسه و چه بعد از سفر در ارتباط بودیم. وزیر خارجه به پاریس می‌رود و برمی‌گردد و با ما مشورت می‌کند و مجددا به پاریس می‌رود. بعد از جلسه امروز هم ما با مسئولین مربوطه مشورت و بحث داریم. ممکن است بگوییم فلان راه ۱۰۰ درصد موفق باشد اما ما باید کارمان را انجام دهیم. آنجایی که احتمال موفقیت نه ۹۰ درصد بلکه ۲۰ درصد و حتی ۱۰ درصد هست باید تلاش کنیم و به جلو برویم، نباید فرصت‌ها را از دست بدهیم.

>>>در همین رابطه بیشتر بخوانید؛

روحانی: مخالفان مذاکره انگار نمی خواهند پنبه را از گوش خود درآورند

وی افزود: دولت برای حل مشکلات کشور از هیچ مسیر و طریقی کوتاهی نمی کند و دریغ نمی کند، بنده معتقدم برای منافع ملی کشور، باید از هر ابزاری استفاده کنیم. من اگر بدانم به یک جلسه ای بروم و با کسی ملاقات کنم کشور آباد می شود و مشکلات مردم حل می شود، دریغ نخواهم کرد، زیرا اصل منافع ملی است.

رئیس جمهور تاکید کرد: در شرایطی قرار گرفتیم که یک سال گذشته شدیدترین تحریم را بر ما وارد کردند، ما در عین حال که می ایستیم و مقابل به مثل می کنیم و تعهدات خود را کاهش می دهیم و با وجود اینکه دو مرحله تعهدات را کاهش دادیم و ممکن است باز هم کاهش بدهیم اما همیشه بین آن دو ماه وقت میذاریم تا فرصت دیپلماسی و فعالیت سیاسی داشته باشیم.

نظر بدهید