معاون وزیر صنعت مدیرعامل ایران خودرو شد (+جزئیات)

  چاپ   4 , شهریور , 1398 ساعت 10:55 ق.ظ  

فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان مدیر عامل ایران خودرو انتخاب شد.

معاون وزیر صنعت مدیرعامل ایران خودرو انتخاب شد (+جزئیات)فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان مدیر عامل ایران خودرو انتخاب شد.

به گزارش عصر ایران، روز گذشته عباس علی آبادی مدیر عامل ایران خودرو از سمت خود استعفا کرد و امروز با حکم رضا رحمانی فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزیر صنعت به عنوان مدیرعامل جدید ایران خودرو انتخاب شد.

پس از برکناری یکه زارع از مدیر عاملی ایران خودرو سخنگوی دولت از عباس علی‌آبادی مدیرعامل مپنا  به عنوان جانشین وی و مدیر عامل جدید ایران خودرو نام برده بود که گویا وی از پذیرفتن این سمت امتناء کرد و در نهایت امروز معاون وزیر صنعت به عنوان مدیر عامل بزرگترین شرکت خودرو ساز ایران انتخاب شد.

فرشاد مقیمی تحصیلکرده رشته مدیریت اجرایی در دانشگاه علم و صنعت ایران است که تا کنون به عنوان معاون وزیر مشغول به کار بود. رضا رحمانی وزیر صنعت برای سامان بخشیدن به وضعیت خودروسازی، یکی از اصلی‌ترین معاونان خود را به مدیریت ایران خودرو منصوب کرده است.

پیش از مقیمی، با اعلام دولت علی آبادی به عنوان مدیرعامل انتخاب شده بود، اما او نیامده از این مجموعه رفت. مدیر پیشین ایران خودرو نیز هاشم یکه زارع بود که پس از استعفا توسط قوه قضاییه بازداشت شد.

نظر بدهید