رقم نجومی یک قرارداد در نهاد ریاست جمهوری

  چاپ   15 , مهر , 1398 ساعت 11:55 ق.ظ  
روز گذشته یک قرارداد در سایت «شفافیت قراردادها»منتشر شد و در فضای مجازی دست به دست چرخید که بسیار موجب تعجب شد. آنچه موجب تعجب شد، رقم قرارداد است؛ ۱۴۴ با یازده صفر در مقابلش،
رقم نجومی یک قرارداد در نهاد ریاست جمهوری
به گزارش جهان نيوز، سایت «شفافیت قراردادها» قرارداد‌های دولت را به شکل شفاف عرضه می‌کند.

روز گذشته یک قرارداد منتشر شده در این سایت در فضای مجازی دست به دست می‌چرخید که بسیار موجب تعجب شد. قرارداد در اول اردیبهشت ۹۷ با فردی به نام محمدجواد مباشری منعقد شده و تاریخ خاتمه آن یک سال بعد یعنی اول اردیبهشت ۹۸ است. قرارداد با تأخیری ۳۲۴ روزه و در تاریخ ۲۰ اسفند ۹۷ در سامانه شفافیت قرارداد‌ها ثبت شده است. اما آنچه موجب تعجب شد، رقم قرارداد است؛ ۱۴۴ با یازده صفر در مقابلش، یعنی ۱۴۴۰ میلیارد تومان برای آنچه اینگونه عنوان شده است: «تولید و تأمین محتوا‌های هنری تلویزیونی به منظور تحقق دیدگاه ریاست جمهوری در زمینه شفافیت و پاسخگویی دولت نسبت به مطالبات مردم.»

رقم این قرارداد زیادی نجومی است و به نظر می‌رسد اشتباهی در وارد کردن رقم قرارداد روی داده است. اما حتی با کم کردن چهار صفر هم باز به رقمی حدود یک میلیارد و نیم می‌رسیم که زیاده بالاست. حال بماند که دولت معتقد است صداوسیما همیشه علیه دولت روحانی بوده، ولی حالا روشن شده میلیاردی خرج تولید محتوای هنری تلویزیونی به منظور تحقق دیدگاه‌های ریاست جمهوری می‌شود.

نظر بدهید