فرماندار شهرستان املش در جلسه ساماندهی امور جوانان تاکید کرد:بانک اطلاعات شهرستان املش سریع‌تر تهیه شود

  چاپ   29 , مهر , 1398 ساعت 8:15 ق.ظ  

 

فرماندار شهرستان املش در جلسه ساماندهی امور جوانان شهرستان املش با بیان این که فلسفه وجودی این نشست تجلیل و تکریم از مقام والای نخبگان فرهنگی ، علمی و فناوری است افزود : ایجاد انگیزش ، حفظ و خاستگاه جوان اندیشمند و اندیش وز و متفکر و جلوگیری از فرار مغزها از الزامات فرهنگ و اجرایی است .
یونس محمودی در ادامه افزودند : جوانان در زمره اقشاری است که اولاً مطالبه گر ، جستجو گر و دنبال تازه های خبر و علم است . انسانی است کاوشگر ، دارای فضیلت و کمال انسانی و اسلامیست.
یونس محمودی با اشاره به اینکه جوانان برخود می بالند که شاید مسئولان همانند او به جوانی بیاندیشند گفت : امروز در چهارمین جلسه ساماندهی جوانان افتخار داریم از افرادی که دارای منازل و مراتب برتر در مراکز آکادمیک دانشگاههای کشور ، دارای مراتب برتر فنی و مهندسی و ورزش تجلیل نماییم.
فرماندار شهرستان املش در ادامه از تجلیل ۲۰۰ نفر از جوانان و نخبگان شهرستان املش در حوزه های مختلف گفت : جوان تاثیر گذار ، تاثیر پذیر، الگوساز و الگو پذیر است .
محمودی همچنین تاسیس نمایندگی شرکت دانش بنیان را با همکاری جوانان نخبه علمی با هماهنگی دبیرخانه فرمانداری ، استاندار و معاون علمی رئیس جمهور خواستار شد و گفت : اگر شرکت های دانش بنیان در این شهرستان شکل بگیرد یعنی نخبگان شهرستان املش تدریجا به دایره المعارف جهان اتصال پیدا می کند.
نماینده عالی دولت در شهرستان بابیان اینکه ارتقاء بنیه فناورانه جوان یعنی جوان میتواند بگوید من می اندیشم پس هستم افزود : برپایی جشنواره های نشاط و امید ، برگزاری جشنواره های بومی محلی ، برگزاری جشنواره های هنری و ارتقای امید زندگی در میان بزرگسالان و جوانان از وظایف خطیر و اجتماعی دستگاه های مرتبط است.
فرماندار املش خاطر نشان ساخت : شناسایی ذهن های خلاق و استعدادهای نهفته بالقوه شهرستان و تبدیل آن به بالفعل از مهمترین وظایف شهرستان است .
ایشان در ادامه با تاکید به ایجاد بانک اطلاعاتی شهرستان گفت : از کلیه دستگاههای ذیربط میخواهم که همه عناوین دانش آموزان ، دانشجویان و نخبگان شهرستان را برای بنده مجلد کنند.
فرماندار شهرستان املش با بیان اینکه پرداخت وام به کار آفرینان جوان را از اولویت های فرماندار عنوان کرد و گفت : در شش ماهه اول سال برای ۱۷۶ نفر از مزدوجین بالغ بر ۹ میلیارد تسهیلات بانکی معیشتی و ازدواج پرداخت شد ، همچنین ۱۳۲۶۷ نفر از دانش آموزان توانستند در ۲۰۹ برنامه متنوع اوقات فراغت دستگاه های اجرایی شرکت کنند.
فرماندار همچنین به راه اندازی کرسی آزاد اندیشی در شهرستان تاکید و اظهار داشت : جوانان بایستی از مسئولان خود سوال کنند و مسئولان باید پاسخگویی انها باشند .
ایشان در پایان از برگزاری ۳۱ برنامه فرهنگی ، ورزشی با همکاری اداره ورزش و جوانان در هفته تربیت بدنی و همچنین تجلیل از نخبگان علمی با همکاری آموزش و پرورش املش خبرداد.
@nikanamlash

نظر بدهید