‍ فرماندار شهرستان املش در اولین جلسه ستاد گردشگری 2020 شهرستان املش: اختصاص ۹ میلیارد تومان به توسعه گردشگری و بوم‌گردی‏‌

  چاپ   29 , مهر , 1398 ساعت 8:29 ق.ظ  

 

فرماندار شهرستان املش در اولین جلسه ستاد گردشگری ۲۰۲۰ این شهرستان که با حضور مهندس شجاع مشاور معاون برنامه و بودجه رییس جمهور و روسای ادارات شهرستان در سالن میرزا حبیب ا… املشی با عرض تسلیت فرا رسیدن اربعین سالار سرور شهیدان ، سخن می گفت ، اظهار داشت : شهرستان املش در ۷۵ کیلومتری استان واقع شده است و دارای ۲ بخش ، ۱۴۶ روستا و جمعیتی بالغ بر ۴۴ هزار نفر است .
یونس محمودی در ادامه گفت : شهرستان املش در حوزه اقلیمی دارای نقاط جلگه ای و ییلاقی است که بخش اعظم جمعیت در روستاها زندگی می کنند که شغل اکثرشان کشاورزی و دامپروری است . همچنین با اشاره به اینکه شهرستان املش دارای دو قطب مهم و تاثیرگذار ، قطب گردشگری ،کشاورزی است .
فرماندار شهرستان املش با بیان اینکه چای یکی از محصولات استراتژیکی این شهرستان است که در رقابت با محصولات ملی می درخشد. افزود : شهرستان املش ۳۷ کارخانه فعال چایسازی دارد که ۲۵ تا ۳۵ درصد چای شهرستان املش استحصال و به بازار اقتصادی عرضه می شود.
وی همچنین تولید گیاهان دارویی در ییلاقات املش را از دیگر مشخصه های این شهرستان بر شمرد و خاطرنشان ساخت : امسال موفق به تولید زعفران شدیم و در این راستا اهتمام و عزم ملی و شایسته مسئولین ذیربط استانی و شهرستانی و ملی را می طلبد .
محمودی با بیان اینکه شهرستان املش دارای ابنیه های تاریخی ۳۵۰۰ ساله مانند خانه های صوفی سیاوشی می باشد اظهار داشت : با سیاست های متوازن و پایدار با وزارت میراث فرهنگی می توانیم شهرستان املش را به جایگاه اصلی خود برسانیم.
فرماندار املش در ادامه جلسه افزود : همه این مولفه ها مسلتزم اینست که درسالی که بنام رونق تولید نامگذاری شده است تا بتوانیم در نیل به اهداف از پیش تعین شده و با حضور سرمایه گذاران خارجی در حوزه ساخت هتل ها و گردشگری را سرعت و تحقق ببخشیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان همچنین با بیان اینکه شهرستان املش توانست در حوزه تولید فندق ۱۰درصد و چای و برنج رُشد تصاعدی داشته باشد افزودند : در شهرستان املش ۳۵۰۰ هکتار اراضی زیر کشت برنج می رود که در جایگاه چهارم قرار دارد .
فرماندار شهرستان ، با اشاره به اینکه برای کاهش ناهنجاری های اجتماعی و پیشگیری از اعوجاج جوانان توانستیم در کارگروه کارا رتبه سوم استانی را کسب کنیم تصریح کرد : در این راستا نیز اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد تومان درحوزه گردشگری و بوم گردی اختصاص یافته است.
@nikanamlash

نظر بدهید