توصیه میرسلیم به لاریجانی برای انتخابات/واکنش نماینده مجلس به توزیع بیانیه علیه روحانی/درگیری دو میهمان شبکه بی‌بی‌سی عربی در پخش زنده/چند درصد پزشکان از قانون مالیات تمکین کردند؟

  چاپ   21 , آبان , 1398 ساعت 1:46 ب.ظ  

رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: نماینده نجف آباد فیش حقوقی‌اش را منتشر کرد / «استانی شدن» از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس حذف شد / چرا ایرانی‌ها بیماری‌های روانی را کتمان می‌کنند؟ و… رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

تعاریف شاخص‌های حکمرانی «بانک جهانی» مورد قبول ما نیست

رئیس مجلس در همایش ملی حکمرانی اسلامی:  افزایش آگاهی مردم نسبت به ساختار حکمرانی کشور باعث شده است که دیگر عموم مردم ساختار‌های سنتی را قبول ندارند. بانک جهانی شش شاخص برای حکمرانی خوب اعلام کرده که عبارتند از حق اظهارنظر و پاسخگویی، ثبات سیاسی و عدم خشونت، اثربخشی دولت، کیفیت تنظیم گری، حاکمیت قانون و کنترل فساد که هر کدام نمره‌ای داشته و در مجموع مشخص می‌شود. ما در بحث شاخص‌های حکمرانی از منظر بانک جهانی در پانزده سال گذشته تنزل کرده ایم، ولی باید توجه شود که این متوسط نمرات است و ما در بخشی از آن‌ها پیشرفت کرده ایم./مهر

درگیری شدید بین دو میهمان شبکه بی‌بی‌سی عربی در پخش زنده

دو میهمان برنامه بی‌بی‌سی عربی درباره تحولات عراق، با یکدیگر درگیر شدند تا جایی که این شبکه مجبور شد، پخش زنده تصاویر را متوقف کند. میهمان برنامه، نجاح محمد علی روزنامه نگار مشهور عراقی را به وابستگی به ایران متهم کرد و او در پاسخ گفت: «ایران با داعش که شما از آن‌ها حمایت می‌کردید، مبارزه کرد». پس از برنامه، نجاح محمد علی در توییتی نوشت: رنا خالد میهمان این برنامه با درآوردن کفش خود تلاش کرد به من حمله کند که کارکنان بی‌بی‌سی مانع او شدند.

 ۴۰درصد پزشکان از قانون تمکین کردند

معاون سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه تاکنون ۴۰ درصد پزشکان در سامانه مالیاتی ثبت نام کرده اند، گفت: ۴۰ درصد معافیت مالیاتی داریم که عددی معادل ۵۰ هزار میلیارد تومان را به اقتصاد کشور تحمیل می‌کند. همچنین فرار مالیاتی ۴۰ هزار میلیارد تومانی نیز نشان می‌دهد ۹۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی و معافیت مالیاتی داریم. /مهر

چرا می‌گویید برگزاری رفراندوم مخالفت با خداست؛ این یعنی زمینی کردن خداوند/برخی از همه‌پرسی می‌ترسند

پروانه سلحشوری با اشاره به سخنان یکی از ائمه جمعه تهران که سخنان رئیس جمهوری درباره برگزاری همه پرسی را مخالفت با خدا دانسته بود، خاطرنشان کرد: این نشان می‌دهد ما به دنبال زمینی کردن خداوند در موضوعی هستیم که خودمان آن را ساخته‌ایم. من به این آقایانی که می‌گویند انتخابات و شرکت در راهپیمایی‌ها نوعی رفراندوم است، می‌گویم که با این وضعیت مردم که در انتخابات شرکت می‌کنند و هر سال در راهپیمایی‌ها حضور دارند، پس نشان می‌دهد که ما را قبول دارند و ما دست بالا را داریم، پس چرا از رفراندوم می‌ترسیم؟ /ایرنا

سردترین نقطه کشور کجاست؟

صبح امروز بیستم آبان ۹۸ سورشجان با دمای هوای منفی ۹ درجه سردترین نقطه کشور گزارش شد. مدیر کل هواشناسی استان گفت: همچنین شهرکرد با دمای هوای ۷ درجه زیر صفر سردترین مرکز کشور ثبت شد. بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، تا اواخر هفته برای استان جوی پایدار، غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد در برخی مناطق خواهیم داشت. / برنا

ذوالنوری، وظیفه من به زیر کشیدن آقای رئیس‌جمهور است
نماینده قم و رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: ️حرف‌های دیروز روحانی تداعی‌گر بنی‌صدر و ۱۴ اسفند بود. ️اگر من این حرف‌ها را برای تسکین درد مردم نزنم، چه بلایی بر سر کشور و مملکت می‌آید؟ از آقای روحانی شکایت خواهیم کرد. / اعتمادآنلاین

چرا ایرانی‌ها بیماری‌های روانی را کتمان می‌کنند؟

شماری از کارشناسان روانشناسی معتقدند، بسیاری از این بیماری‌ها با گفت‌وگو و مشاوره قابل معالجه و درمان است؛ اما انکار و کتمان بیماری سبب تشدید آسیب و ماندگاری می‌شود؛ انگ جامعه به عنوان یکی از اساسی‌ترین علل انکار این بیماری است که در درازمدت صدماتی جبران ناپذیر را برای بیماران به همراه می‌آورد. افسانه نزاکتی، کارشناس ارشد روانشناسی در این باره گفت: آسیب‌های روحی – روانی همواره در جامعه ایران و بسیاری دیگر از جوامع به عنوان یک تابو تلقی می‌شد. /ایرنا

واکنش نماینده مجلس به توزیع بیانیه علیه روحانی

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی توزیع بیانیه علیه رئیس جمهور در مجلس را مصداق تفرقه‌افکنی عنوان کرد. بهروز نعمتی با اشاره به توزیع بیانیه‌ای بی‌نام در مجلس شورای اسلامی علیه رئیس جمهور، اظهار کرد: این کار خیلی بدی بود اگر کسی بیانیه می‌نویسد و می‌خواهد آن را در مجلس پخش کند، قاعدتا باید نام خود را پای آن بیانیه بنویسد. هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی هم مصوب کرده بود بیانیه‌هایی که در مجلس توزیع می‌شود باید مشخص باشد متعلق به چه کسی است.وی ادامه داد: توزیع چنین بیانیه‌ای علیه رئیس جمهور آن هم در هفته وحدت نوعی تفرقه‌افکنی است. رئیس جمهور از مبارزه با فساد سخن گفته همچنان که رئیس قوه قضاییه هم براین موضوع تاکید دارند. آنچه من در جریان هستم این است که مواردی که آقای روحانی گفته حتما توسط دستگاه‌های ذیربط به قوه قضاییه منعکس شده و قاعدتا کسی نباید از طرح این مسائل ناراحت شود.این عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که احتمالا رئیس جمهور پا روی دم بعضی‌ها گذاشته یادآور شد: این‌که بیانیه‌ای بدهند که یک طرف بیانات رهبری و طرف دیگر حرف‌های رئیس جمهور باشد و این چنین ربط بدهند که این حرف‌ها در مغایرت با یکدیگر است اقدامی تفرقه‌افکنانه است. رئیس جمهور بار‌ها گفته که رهبری در راس هرم مدیریت کشور است.

«استانی شدن» از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس حذف شد
سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را تشریح کرد. اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس در این کمیسیون گفت: طی جلسه‌ای که با مخالفان حذف استانی شدن انتخابات مجلس در این طرح داشتیم قرار بر این شد تا این بخش حذف و مابقی طرح به صحن علنی مجلس ارجاع شود. وی با بیان اینکه مصوبات خوبی در طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس وجود دارد که نباید معطل یک بخش به مانند استانی شدن انتخابات شود، ادامه داد: بحث‌های همچون شفافیت مالی کاندیداها، نحوه تبلیغات کاندیدا‌ها و نحوه برخورد با افرادی که در روند انتخابات اخلال ایجاد می‌کنند در این طرح دیده شده است که امیدواریم هرچه سریع تر این موارد به صحن علنی پارلمان ارجاع و تصویب شود تا بتوانیم از این قوانین در انتخابات پیش روی استفاده کنیم.
نماینده نجف آباد فیش حقوقی‌اش را منتشر کرد
نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در دوره‌های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در راستای شفافیت بیشتر عملکرد خود، میزان دقیق دریافتی اش از مجلس و ریز هزینه‌های دفاتر خود را رسما منتشر کرد. ابوالفضل ابوترابی اعلام داشت: بنده نزدیک به۲۲ میلیون تومان از مجلس حقوق دریافت می‌کنم که تمامی این مبلغ صرف هزینه‌های دفتر و کمک به مستمندان، چند خیریه و برخی مؤسسات فرهنگی به همراه کمک به اجرای برخی طرح‌های عمرانی در سطح حوزه انتخابیه می‌شود. ابوترابی با اشاره به ورودش به مجلس از جایگاه دادستانی اضافه کرد: طبق قانون بنده همچنان حقوق بگیر دستگاه قضایی هستم که بسته به شرایط بین ۳۰ تا ۵۰درصد این مبلغ نیز به مصرف امور ذکر شده می‌رسد و مابقی به مخارج شخصی و خانوادگی بنده اختصاص پیدا می‌کند. عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس خاطر نشان کرد: پس از سال‌ها حضور در دستگاه قضایی و دو دوره نمایندگی مجلس، تنها دارایی بنده یک منزل مسکونی دو طبقه با زیربنای تقریبی دویست متر مربع و یک خودروی سواری سمند است و همان طور که بار‌ها نیز تأکید کرده ام، هر کسی هر گونه املاک، مستغلات یا دارایی دیگری از بنده سراغ دارد می‌تواند معرفی کند تا به نام همان شخص انتقال مالکیت پیدا کند.
توصیه میرسلیم به لاریجانی برای انتخابات

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: با توجه به ماجرا‌هایی که در دو سال گذشته در قم رخ داده است، اگر لاریجانی قصد شرکت در انتخابات مجلس داشته باشد، مناسب‌تر است از حوزه دیگری نامزد شود. سیدمصطفی میرسلیم در گفت‌وگو با ایسنا در ارزیابی از روند فعالیت انتخاباتی اصولگرایان اظهار کرد: در حال حاضر اصولگرایان در تلاش هستند تا ضعفی که در قانون انتخابات وجود دارد را با همگرایی خود جبران کنند و در این راه قدم‌های مثبتی برداشته‌اند. وی درباره انتشار لیست انتخاباتی قم و حذف نام لاریجانی از این لیست تصریح کرد: با توجه به ماجرا‌هایی که در دو سال گذشته در قم رخ داده است، اگر آقای لاریجانی قصد شرکت در انتخابات مجلس داشته باشد، مناسب‌تر است از حوزه دیگری نامزد شود. البته فهرست‌هایی که این روز‌ها منتشر می‌شود، رسمیت ندارد و فقط نشان دهند برخی تمایلات سیاسی است.

ماجرای بحث توییتری دو اصلاح طلب معروف
توییت سخنگوی دولت اصلاحات درباره طرح «سرا» با واکنش دبیر شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان مواجه شد.طرح سرا همچنان با واکنش‌های مثبت و منفی در جریان اصلاحات روبه روست. عبدالله رمضان زاده، سخنگوی دولت اصلاحات، در حساب توییتری خود نوشت: «در تهیه طرح “سرا” هیچ نقشی نداشته‌ام، در تصویب آن هم. به آن نقد‌هایی هم وارد است. برای کسانی که بخواهند در انتخابات شرکت کنند ـ تأکید می‌کنم بخواهند شرکت کنند ـ مسیری دموکراتیک و شفاف مبتنی بر رای بدنه اجتماعی و تنها راه گریز از تصمیم‌گیری مبتنی بر منافع شخصی و باندی پدرخوانده‌هاست.» در پاسخ به وی، آذر منصوری، دبیر شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان نوشت:‌‎ «سرا درباره‌ اصل و نحوه‌ حضور در انتخابات هم به بدنه اصلاح‌طلبان ‎صدا می‌دهد. با این سازوکار فقط نامزد‌هایی که از نظر بیش از ۱/۲ از اعضای سرا «خوب» اند در لیست قرار می‌گیرند و در فرآیندی شفاف و دمکراتیک، روشن می‌کند که آیا اساسا امکانی برای شرکت در انتخابات برای اصلاح طلبان باقی می‌ماند یا نه؟».

شبنامه علیه روحانی توسط کارمندان مجلس پخش شد
توزیع شدن بیانیه‌ای بی هویت در صحن علنی مجلس، مهم‌ترین حاشیه‌ای بود که امروز -دوشنبه- فضای عمومی نشست را با چالش مواجه کرد. در واقع، توزیع این بیانیه بی‌هویت علیه رئیس جمهور در صحن مجلس اعتراض شدید نمایندگان در تخلف از مصوبه هیأت رئیسه مجلس (مشخص بودن تهیه کننده هر بیانیه) را در پی داشت. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که در بیانیه بی‌نام پخش شده در میان نمایندگان، سخنان رئیس جمهور در یزد در تقابل با رهبری و همچنین موهن و تفرقه انگیز عنوان شده است.

در همین زمینه، علی اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:‌ «آقای ذوالنوری نماینده قم بیانیه‌ای را درباره‌ی سخنان روز گذشته آقای روحانی در یزد تنظیم کرده بود که برای توزیع باید به تأیید هیأت رئیسه می‌رسید و من به عنوان مسئول اداری این کار اجازه توزیع این بیانیه را دادم.» در ارتباط با همین موضوع، مهدی شیخ نماینده حوزه انتخابی تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، به خبرنگار انتخاب گفت: «بیانیه امروز را کارمندان مجلس بر خلاف قوانین و آیین‌نامه داخلی مجلس پخش کردند. واقعیت این است که بدون مجوز هیأت رئیسه آن‌ها اجازه پخش چنین بیانیه‌ای را نداشتند.» وی افزود: «متأسفانه عده‌ای قصد دارند نوعی تقابل را ایجاد کنند و در طرف مقابل از دوقطبی شدن سخن به میان می‌آورند. در مجموع، این اقدامی نادرست بود و آن‌چه من دیدم این بود که کارمندان ان را پخش می‌کردند.»/انتخاب

واکنش رئیسی به سخنان روز گذشته روحانی
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در جلسه شورای عالی مسئولان قضایی گفت: هر کسی که در نظام جمهوری اسلامی خدمت‌گزاری می‌کند بداند توقع مردم از تمام دستگاه‌ها، ادارات و سازمان‌ها داشتن یک نظام اداری سالم است که بدون هر گونه شائبه و فسادی بتواند به مردم خدمت کند. وی افزود: امروز مسأله فساد برای همه رنج‌آور شده است و دستگاه قضا مصمم است این کار را دنبال کند و هیچ گونه حاشیه‌سازی ما را گرفتار نخواهد کرد. رئیس قوه قضائیه تأکید کرد: قبلاً هم گفته‌ام و باز هم می‌گویم حاشیه‌سازی‌ها نباید دست‌اندرکاران امر مبارزه با فساد را گرفتار کند. حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ادامه داد: هیچ گونه حاشیه‌سازی و هیچ گونه مسأله‌ای که ما را در مبارزه با فساد باز بدارد و این حرکت را از ما دور کند نباید مسأله شود. وی گفت: لذا ما مصمم‌تر از همیشه و به صورت قاطع در امر مبارزه با فساد خواهیم بود و آن را دنبال می‌کنیم و مردم را در جریان اقدامات قرار خواهیم داد. رئیس قوه قضائیه افزود: در جریان قرار دادن مردم، احساس مشارکت آنان و حس مسئولیت‌شان را ایجاد می‌کند و ما برنامه‌مان این بوده هر زمانی که کارمان به سرانجام رسید مردم را در جریان امور بگذاریم.

ربیعی: اگر رئیس جمهور در مورد فساد تلفنی به کسی زده اعلام کنید
علی ربیعی در نشست خبری هفتگی دوشنبه‌ها که این هفته در حسینیه روستای ورنکش میانه برگزار شد، اظهار داشت: رئیس جمهور در مورد فساد این است که کار هیجانی نباشد، باید مردم مطمئن باشند ساختارها رعایت می‌شود. وی افزود: هیچ خط قرمزی رئیس جمهور در مبارزه با فساد نداشته آنچه مورد ماست، وظایف اجرایی دستگاه ها در عرصه های غیر تخصصی نباشد. ربیعی افزود: اگر رئیس جمهور در مورد فساد تلفنی به کسی زده است اعلام کنید. ربیعی درباره جزئیات طرح دولت برای اعطای کمک معیشت به 18 میلیون خانوار ایرانی گفت:  ‌طرح اجتماعی و معیشتی با ضریب 3.2 درصد بخش اعظم دهک‌های جامعه را دربرمی گیرد.

ده متهم اخلال در نظام ارزی کشور متواری هستند
حجت الاسلام محمد موحدی آزاد روز دوشنبه در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات ۱۷ متهم ارزی گفت: این متهمان متواری به یکی از کشورهای همسایه گریخته اند. البته وکلای تسخیری این متهمان در دادگاه حضور دارند. وی از محمد خرمی‌پور، مهدی خرمی‌پور، شهرام تیموری، محمدرضا مصطفی، معصومه خرمی‌پور، منیره خرمی‌پور، علیرضا عامری، بابک حسینی، محمد زندیه و محمد وکیلی به عنوان متهمان متواری یاد کرد. دیگر متهمان حقیقی این پرونده به گفته مسعود شاه محمدی نماینده دادستان تهران شامل تیمور عامری برکی، علیرضا عامری برکی، مکیه سلطانی، کاظم نجفی فراهانی، محمدحسین زندیه، محمد حسین وکیلی، امید صابرخیابانی، محمد زندیه و سیدحمیدرضا مصطفی هستند.

چَت جنجالی سعید ملایی با فدراسیون جهانی
آرش میرساماعیلی چند روی پش در برنامه تلویزیونی گفت: «سعید ملایی از مدت ها پیش پیگیر پناهندگی به کشورهای دیگر از جمله آذربایجان و آلمان بوده و حتی بررسی چت‌های این جودوکار با مسئول برگزاری مسابقات فدراسیون جهانی جودو نشان می‌دهد. وی از مدت‌ها پیش خواستار کمک مسئولان ارشد فدراسیون جهانی برای پناهندگی‌اش به یک کشورهای خارجی بوده است.»
فدراسیون جهانی جودو اخیرا با ارسال نامه‌ای به مسئولان ورزش ایران و ارسال بخشی از چت‌های سعید ملایی با خانم “لیزا” مسئول برگزاری مسابقات فدراسیون جهانی جودو تاکید کرده که این جودوکار ایرانی از مدت‌ها پیش به دلیل شرایط دشوارش در ایران، به صورت جدی پیگیر پناهندگی‌اش در کشورهای دیگر بوده است.
بخش‌هایی از اظهارات سعید ملایی با مسئول مسابقات فدراسیون جهانی جودو که بصورت چت انجام شده به این شرح است:
فدراسیون ایران امروز (۲۲ بهمن ۹۷) گفت که نباید به روسیه بروم با وجود اینکه ثبت نام کرده‌ام. من پرسیدم چرا نباید به تورنمنت بروم، گفتند بخاطر اینکه فدراسیون جهانی باخت‌های تقلبی در فرانسه را فراموش کند. اینها همه دروغ است. می‌خواهم به آقای ویزر نامه بنویسم تا کشورم را عوض کنم.
– اما یک نامه محرمانه به تو خواهم داد تا یک موضوع محرمانه را بگویم.
… اگر اطاعت نکنم من و خانواده‌ام در ایران کشته می‌شویم.
من تنها از شما و آقای ویزر (رئیس فدراسیون جهانی) کمک می‌خواهم تا این شرایط را برای من تسهیل کنید، چرا که شاید بخاطر اسرائیل نتوانم به المپیک بروم و سهمیه بگیرم.
من در ایران بشدت با مشکل مواجه شده‌ام. من برای مسابقات آینده و المپیک به کمک زیادی از سوی آقای ویزر احتیاج دارم.
من می‌خواهم که نامه محرمانه من را به آقای وزیر(!) انتقال دهید چرا که اگر در ایران متوجه آن شوند، از شر من خلاص می‌شوند و برای من مشکل ساز می‌شود.

کیهان این بار از عباس عبدی حمایت کرد
کیهان در حالی که در سالهای گذشته همواره به عباس عبدی حمله می کرد، نوشت: عباس عبدی در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی از تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان انقلابی دفاع کرد و گفت در تاریخ ایران هیچ اقدامی نبوده که تا این اندازه حامی در زمانی که اتفاق افتاد، داشته باشد. هیچ اقدامی نبوده؛ پس چرا باید تجربه یک ملت را محکوم کرد؟ چه کسی به خود چنین حقی می‌دهد؟ روزنامه کیهان در ادامه افزوده است: در پی این سخنان، احمد پورنجاتی در توئیتی سرشار از حماقت خطاب به عبدی نوشت: «یک غلطی کرده‌اید، من و ما هم در عالم خلسه و نفرت از مستبد فراری، در حال و هوای ضد امپریالیستی، برای آن‌ کار خلاف عرف‌تان هورا کشیده‌ایم. حالا بعد از چهل سال از اشغال سفارت، که طشت فاجعه‌اش بر زمین افتاده، همچنان زور می‌زنید که با حرافی، ماست‌مالی‌اش کنید؟! پیشنهاد: سکوت شرمگینانه!» یادآور می‌شود پورنجاتی در گذشته از معاونان آقای ری‌شهری و لاریجانی بود و خود را سوپر انقلابی معرفی می‌کرد اما پس از آن‌که خاتمی در انتخابات دوم خرداد 76، رأی آورد و افراطیون مدعی اصلاحات شروع به عوض کردن ریل و ساختارشکنی کردند، پورنجاتی هم ناگهان از فراکسیون افراطیون (حزب مشارکت) در مجلس ششم سر درآورد و از آن زمان به تذبذب معروف شد. به همین دلیل هم عبدی در پاسخ به توئیتوی نوشت: «آن بخش که اقرار علیه دائم‌الخلسگی! خویش است را باید پذیرفت. ولی ای کاش سری هم به «هویت»‌سازی بزنند حتی اگر شرمنده شوند که به جای انجام وظیفه و دفاع از روزنامه‌نگاران، بازداشت آنان را تائید می‌کردند.» در پی این مجادله لفظی میان دو فرد نزدیک به حزب منحله مشارکت، مسعود بهنود (از همکاران فراری نشریات زنجیره‌ای و از گردانندگان فعلی بی‌بی‌سی) احساس نگرانی کرده و در توئیتر نوشت: «به اعتبار سن بیشتر، چون شما هم تجربه بیشتر در این زمینه دارید و هم دانش، اما فقط به اعتبار سن بیشتر، تقاضا می‌کنم این‌طور دشمن‌شادمان نکنید. من اگر جای دکتر بودم این پست را حذف می‌کردم. البته در یک فضای آرام‌تری همه این حرف‌ها را می‌شود زد.»

نظر بدهید