‍ «استقرا زنبورداران مهاجر در شهرستان املش»

  چاپ   13 , شهریور , 1399 ساعت 10:56 ب.ظ  

 

مدیر جهاد کشاورزی املش از اغاز استقرار زنبورداران مهاجر در شهرستان خبر داد‌.
مهندس صفری گفت: این شهرستان بدلیل برخورداری از تنوع پوشش گیاهی شهدزا و شرایط خوب اب و هوایی مکان مناسبی جهت استقرار زنبورداران مهاجر و بومی است.
صفری افزود‌ : در سال 99_98، ٨١ زنبوردار مهاجر با بیش از ١۶٧٧٣ کندوی زنبور عسل در مناطق این شهرستان استقرار یافتند.
وی با اشاره به وجود ٢۴٣ نفر زنبور دار بومی شهرستان با ٨٨۶٩ کندوی زنبور عسل اظهار داشت: در این شهرستان علاوه بر عسل بهاره که در خرداد تولید و برداشت میشود هر ساله در پاییز عسل خوش طعم برداشت شده و به بازار داخلی کشور عرضه میگردد.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه همه ساله زنبور داران مناطق دیگر کشور از شهریور در این شهرستان استقرار می یابند بیان داشت : این مدیریت بمنظور ارتقا سطح کمی و کیفی تولیدات زنبور عسل اقدام به اجرای طرح ساماندهی زنبورستان ها، برگزاری کلاس های آموزشی، همایش زنبورداری، ثبت مشخصات زنبورستانها در سامانه جامع پهنه بندی و اجرای پروژه ارتقا سطح تولیدات زنبور عسل در شهرستان نموده است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: زنبورداران پر تلاش شهرستان املش در سرشماری زنبورستانها که در اواخر شهریور و اوایل مهر ماه سال جاری اجرا میشود، شرکت نموده و زنبورداران مهاجر از سایر شهرها و استان ها قبل از کوچ کندو های خود به شهرستان حتما از مدیریت جهاد کشاورزی «مجوز استقرار» دریافت نمایند.

@nikanamlash

نظر بدهید