فرماندارشهرستان املش :رسانه ها زبان گویای مردم هستند فضای مجازی جای نشر سو مدیریت مدیران نیست

  چاپ   26 , اسفند , 1400 ساعت 10:51 ب.ظ  

فرماندار شهرستان املش گفت :رسانه ها زبان گویای مردم هستند فضای مجازی جای نشر سو مدیریت مدیران نیست

مختار رضایی در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان در محل فرمانداری گفت : انتقادی که همراه با راهکار باشد سازنده است خیلی از افراد انتقاد پذیر نیستند در حالیکه انتقاد سازنده با پرداختن به عمق موضوع راهکار بهتری را در دستور کار و باعث توفیق خواهد شد .
او بابیان اینکه انتقاد تخریبی معنایی ندارد و قابل پذیرش نیست افزود:خبرنگار ان و اصحاب رسانه زبان گویای مردم هستند و روابط عمومی ها زبان مدیران میباشند سو مدیریت هر مدیری باید به مافوقش اطلاع رسانی شود و جایش در فضای مجازی نیست در صورت انتقاد سازنده و ارائه راهکار مناسب ، روسا یا مدیرانی ، پاسخگو نباشند و همکاری ننمایند به فرمانداری اطلاع دهید.
فرماندار املش گفت : خبرنگار ان رابط بین مردم و مسئولان باشند و مشکلات و مطالبات مردم را به مدیران و روسا انتقال دهند از آنجایی که همه دولتهای نظام اسلامی تلاش کرده اند دولت سیزدهم هم با نصب العین قرار دادن سفارشات رهبری با هدف عمران و آبادانی در پی رفع معضلات است.
او تاکید کرد : با روابط عمومی دستگاهها ارتباط داشته باشید ودر صورت عدم همکاری آنان ، به فرمانداری اطلاع دهید بر خورد قانونی با مدیر باید از حوزه فرماندار ی صورت گیرد نه خبرنگار یا مدیر مسئول. در همین راستا جهت توجیه روابط عمومی ادارات ، جلسه ای برگزار خواهد شد لذا در جامعه اقدامات وحدت آفرین داشته باشید بین مردم و مسئولان وحدت ایجاد کنید خبرنگاران بانی کار شوند همه وظیفه دارند با روحیه انقلابی ودر نظر گرفتن جایگاهها بین مردم و مسئولان وحدت ایجاد نمایند اصحاب رسانه مطالبات مردم را با پی گیری از راه صحیح با بیان واضح، انتقال دهید و مدیران هم باید بپذیرند رسانه ها زبان گویای مردم هستند.
رضایی ادامه داد : ۱۸۰ میلیارد تومان برای شهرستان املش در حوزه های کشاورزی ، عمرانی ، اقتصادی ،اشتغال و…….از مصوبات سفر رئیس جمهور ی به استان بوده است پروژه جاده املش به شلمان بر اساس ماده ۴۸، ضرر بوده ودر دو دهه در سه فاز ،فاز یک ۷۵ درصدی ،فاز دوم تقریبا ۶۰ درصدی و در فاز سوم فقط زیر سازی شده و مانده است از ابتدا اجرای پروژه خوب نبود میتوانستند در امتداد جاده قدیم چند ساختمان را بخرند کلی مصالح و زمان و اعتبار صرف شده است و هنوز به اتمام نرسیده است پس از سفر رئیس جمهور، با عزل پیمانکار قبلی ، مجددا به مناقصه گذاشته شد جهاد نصر برنده مناقصه به عنوان پیمانکار میباشد مجددا ۲۹ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است که پس از تجهیز کارگاه ، کار آغاز خواهد شد که انشالله در دهه فجر سال آینده تمام خواهد شد .
او افزود: امیدواریم شورای اسلامی املش بزودی فردی پاکدست و مجرب و مورد تایید نهادهای ذیصلاح برگزیند تا باعث تغییر سیمای شهر و اجرای پروژه های باقیمانده شود فقدان پایش تصویری ( نصب دروبین) بر عهده شهرداری ها ودر روستاها بر عهده دهیاران است به کلیه بانکها در تزریق باجه های خودپرداز و کشیک در ایام تعطیلات دستور العمل ابلاغ شده است.
فرمانداراملش گفت : در جلسه شورای ترافیک به شهرداران تاکید شد حتما باید در شهر پارکینگ عمومی باشد لذا بخش خصوصی یا شهر وندان در صورت داشتن زمین میتوانند به پلیس راهور تقاضا دهند .
وی افزود : بخاطر کاهش ترافیک حوزه شهری بازار سنتی را نمیتوان یکباره تعطیل کردشهرداری باید بازارچه هایی را بصورت بازار روز آماده کند تا بتدریج بازار سنتی به جای مناسبی انتقال یابد .
رضایی گفت: برای سالنهای ورزشی شهرستان سال آینده اعتبارات تعیین تجهیز اختصاص خواهد یافت شهروندان در روستا و شهر با تفکیک زباله خشک از تر از بار پسماند بکاهند برای چاله چوله های جاده کمربندی در ایام نوروز ، شن ریزی صورت گرفته وبه محض مساعدت هوا ،عملیات شروع میشود.
او در مورد جذب سرمایه گذار گفت : در باره شرکت ریسندگی با استاندار مکاتبه شد امیدواریم صاحب ریسندگی متعهد شود کار کند چون زمین مناسب گرفته و از آب وبرق و گاز و طبیعت استفاده میکند بازرس اداره کل دارایی از ریسندگی بازدید کرده و کارهایی در حال انجام است البته سرمایه گذاری آمده و آمادگی دارد در همین مکان تولید موتورهای دیزلی را راه اندازی کند که حداقل ۲۰۰ کارگر میخواهد .
فرماندار املش افزود : در باره شهرکهای صنعتی آسیابسران و لگموج طی ابلاغی مهلت داده شد آنانی که زمین ویا سو له گرفتند و تاکنون کاری نکرده اند وضعیت شان را مشخص کنند زمین یا سوله را پس دهند برای مسکن مهر طی سه جلسه با اداره کل بنیاد مسکن ، مسکن و شهرسازی، اداره تعاون و بانک مسکن استان مقرر شد از ۸ بلوک ۶۴ واحد مانده است هر بلوک یک نماینده داشته باشند به صاحبان منازل هرکدام ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره با سود ۴ درصد داده شود تا خودشان خانه هایشان را بسازند.

او در ادامه خبر داد : برای ایام نوروز ۷۵۰ کیسه آرد فوق العاده برای نانواییها و ۵۰۰ کیسه آرد فوق العاده برای خانه پزی های روستایی از استانداری دریافت شد برای پل کیازنیک۸/۵ میلیارد تومان قرار داد با پیمانکار بوده است که ۴ میلیارد تومان تزریق شد با ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی، امیدواریم در هفته دولت آینده افتتاح شود پل کشاورز هم ۹/۵ میلیارد تومان قراداد با پیمانکار بوده ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به آن تزریق شد که ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد امیدواریم هرچه زودتر به اتمام برسد.

خبرنگاروعکاس:رقیه نواییان

نظر بدهید