‍ رئیس مخابرات شهرستان املش: اینترنت فیبر نوری FTTH و VDSLدر املش راه اندازی میشود

  چاپ   21 , خرداد , 1401 ساعت 8:24 ق.ظ  

‍ رئیس مخابرات شهرستان املش: اینترنت فیبر نوری FTTH و VDSLدر املش راه اندازی میشود 

 

جواد ربیع نژاد در گفتگو با خبر نگار نیکان املش از راه اندازی اینترنت پرسرعت FTTH وVDSLدر شهرستان خبر داد و افزود : هفته گذشته تجهیزات اینترنت و تلفن هوشمند در مرکز مخابرات نصب شد ودر یکی دوهفته آینده تبلیغات و واگذاری آن در بستر FTTH آغاز میشود تلاش بر این است که کل شهرستان بر بستر فیبر نوری قرار گیرد اینکار با هدف جمع آوری کابلهای هوایی ، سرعت اینترنت، بهبود کیفیت خطها و جلوگیری از سرقت انجام می شود .

او افزود : مجوز حفاری برای راه اندازی دکل همراه اول در هلال احمر ، اخذ شده که عملیاتش بزودی آغاز خواهد شد با این اقدام سرعت اینترنت همراه اول در منطقه سرچور و حتی داخل شهر نیز بهتر خواهد شد.

رئیس مخابرات املش گفت: از جمله مشکلات مخابرات شهرستان سرقت کابلهای تلفن است که علاوه بر خسارات مالی ، باعث قطع شدن ارتباط خطوط تلفن میشود لذا در جاهای سرقت خیز چون پایین محله نرکه، درزی گوابر ، قسمتی از کشکلایه و نارنج دارین کابلها ی زمینی کشیده می شود.

او افزود : مخابرات برای وصل مجدد ارتباطهای قطع شده نیازمند تجهیزات جدید و جایگزین است که به دلیل بالابودن میزان سرقتها ، در تامین تجهیزات با مشکل مواجه میشود و همین امر مدت زمان قطعی و انتظار برای رفع قطعی را طولانی میکند وچون امور بیشتری به اینترنت وابسته است در نتیجه این قطعی ها ، باعث شکایت و نارضایتی مردم میشود .

او در خطاب به شهروندان سف هستارش و تاکید کرد: برای جلوگیری از افزایش سرقتها ، نیازمند گزارش های مردمی هستیم از شهروندان استدعا داریم در صورت مشاهده سرقت کابلهای تلفن در هر مواقع شبانه روز ، سریعا مراتب را به نیروی انتظامی گزارش دهند.

 

خبرنگاروعکاس:رقیه نواییان

https://t.me/nikanamlash

نظر بدهید