هفدهم تیرماه سالروز شهادت آیت الله محمدمهدی ربانی املشی گرامی باد

  چاپ   24 , تیر , 1398 ساعت 2:23 ب.ظ  

این مجاهد نستوه و عنصر فعال نظام پس از پیروزی انقلاب همچنان در تلاش و فعالیت به سر می برد

مسؤولیتها

این مجاهد نستوه و عنصر فعال نظام پس از پیروزی انقلاب همچنان در تلاش و فعالیت به سر می برد و در راه حفظ دست آوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی در بذل آنچه در توان داشت هرگز دریغ نکرد و در سنگرهای مختلف خدمات ارزنده ای را تقدیم اسلام و انقلاب نمود. برخی از سمتهای ایشان پس از پیروزی انقلاب به قرار زیر می باشد:

نمایندگی مجلس خبرگان قانون اساسی از گیلان

ریاست شعبه اول دادگاه عالی

عضویت در ستاد انقلاب فرهنگی

عضورت در شورای عالی قضایی

دادستان کل کشور

عضویت در شورای نگهبان

امام جمعه موقت تهران

نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی

نائب رییس مجلس شورای اسلامی

@nikanamlash

شهید آیت الله ربانی املشی بایگانی – رنگ ایمان

http://www.rangeiman.ir/category/%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87/%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%B4%DB%8C/

به همت ‌پژوهشکده تاریخ معاصر؛

یادمان شهید آیت‌الله محمدمهدی ربانی املشی برگزار می‌شود

یادمان شهید آیت‌الله محمدمهدی ربانی املشی به همت پژوهشکده تاریخ معاصر و با همکاری مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر برگزار می‌شود.

به گزارش  روابط عمومی پژوهشکده تاریخ معاصر، به مناسبت سالروز شهادت شهید آیت‌الله محمدمهدی ربانی املشی، از بنیان‌گذاران حزب جمهوری اسلامی و از نخستین شهدای ترور بیولوژیک، نشستی با عنوان «یادمان شهید آیت‌الله محمدمهدی ربانی املشی» دوشنبه ۱۷ تیرماه جاری به همت پژوهشکده تاریخ معاصر و با همکاری مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر برگزار می‌شود.

در این نشست آیت‌الله سید جعفر شبیری زنجانی، از مبارزان پیش از انقلاب و استاد حوزه و دانشگاه و موسی حقانی رئیس پژوهشکده تاریخ معاصر و نادر طالب‌زاده مستندساز، روزنامه‌نگار و دبیر کنفرانس بین‌المللی افق نو، سخنرانی خواهند کرد.

همچنین در این مراسم از پیش تولید مستند زندگی، زمانه و مبارزات آن شهید والامقام رونمایی خواهد شد و علیرضا جوقه دوست کارگردان این مستند، از روند تولید این اثر سخن خواهد گفت.

این مراسم ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر به نشانی میدان بهارستان، نرسیده به چهارراه سرچشمه، انتهای کوچه شهید صیرفی‌پور برگزار می‌شود.

بنابراین گزارش، آیت‌الله محمدمهدی ربانی املشی از یاران دیرینه و صدیق امام خمینی‌(ره)، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عضو فعال حزب جمهوری اسلامی، نماینده مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی و دادستان کل کشور بود.

این عالم ربانی در ۱۷ تیرماه سال ۱۳۶۴ جان به جان‌آفرین تسلیم کرد و پیکر ایشان در حرم مطهر حضرت معصومه‌(س) در قم به خاک سپرده شد. بعدها با دستگیری مهدی هاشمی معدوم و اعضای باند او راز درگذشت زودهنگام آیت‌الله محمدمهدی ربانی املشی برملا شد و مشخص گردید که شهادت ایشان توسط باند مهدی هاشمی و از طریق بیوتروریسم بوده است.

@nikanamlash

نظر بدهید