تصویب بودجه ۹۵ به سال آینده موکول شد

  چاپ   5 , بهمن , 1394 ساعت 10:28 ق.ظ  

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این که تصویب لایحه بودجه ۹۵ به سال آینده موکول می‌شود، گفت: قیمت نفت ۴۰ دلاری در لایحه بودجه ۹۵ غیر واقعی است و باید کاهش یابد.

به گزارش فارس، جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره وضعیت تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی و پیش رو بودن انتخابات، امکان تصویب بودجه سال ۹۵ وجود ندارد، بنابراین بررسی لایحه بودجه بعد از انتخابات مجلس شروع خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه دولت طبق قانون آیین‌نامه داخلی مجلس، باید بودجه دو دوازدهم ارائه دهد، تصریح کرد: اینکه دولت در برابر این موضوع مقاومت می‌کند، درست نیست و باید طبق قانون عمل شود، تا پایان سال نیز می‌توان بودجه دو دوازدهم را تصویب کرد.

این نماینده مجلس در مورد قیمت نفت در لایحه بودجه ۹۵ عنوان کرد: قیمت هر بشکه ۴۰ دلار با توجه به شرایط کنونی که قیمت نفت کمتر از ۲۷ دلار است، منطقی نیست و باید راجع آن بحث و بررسی بیشتر صورت گیرد.

وی در مورد سهم صندوق توسعه ملی نیز از منابع نفتی در سال آینده عنوان کرد: دولت برای سال آینده سهم این صندوق را ۲۰ درصد پیش بینی کرده، در حالی که سیاست‌های کلی برنامه ششم و سهم حداقل ۳۰ درصدی صندوق حداقل از منابع نفتی صراحت دارد عملا در این موضوع بر خلاف سیاست‌های ابلاغی عمل شده که جای تامل و بررسی دارد.

نظر بدهید