به علت بارش باران ،آب شرب شهر املش از دیشب قطع شده است

  چاپ   13 , مهر , 1396 ساعت 2:04 ب.ظ  

بعلت افزایش میزان کدورت آب سفیدآب، آب شرب شهر املش از دیشب قطع شده است.
رئیس آب و فاضلاب شهری املش گفت: بدنبال بارش شدید باران در یکی دو روز گذشته در مناطق مختلف از جمله مناطق بالادست چشمه سفید آب در رحیم آباد رودسر که آب شرب شهر املش و چند شهر و روستاهای بسیاری در مسیر خط انتقال را تأمین می کند؛ از شب گذشته بعلت افزایش میزان کدورت آن از مدار قطع شده است.
ارسلان قربانی  افزود: تنها راه حل رفع این مشکل تکمیل هرچه زودتر پروژه تصفیه خانه طول لات رحیم آباد رودسر است که حدود یک دهه است که توسط آب منطقه ای در حال اجراست ولی نیمه کاره باقی مانده و تکمیل نشده است.
قربانی گفت: راه دیگر تأمین آب شرب شهروندان املشی چه در زمان بحران خشکسالی و چه در زمان بارش شدید باران های سیل آسا که منجر به افزایش میزان کدورت آب سفیدآب رحیم اباد می شود؛ احداث یک مخزن ذخیره آب سه هزار متر مکعبی آب برای شهر املش است که به سه میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
قربانی گفت: هم اکنون برای تأمین آب شرب مورد نیاز شهروندان املشی از هشت حلقه چاه آب استخراج و از طریق ایستگاه پمپاژ بعد از انتقال به مخزن سه هزار مترمکعبی، به شبکه توزیع منتقل می شود که جوابگوی نیاز شهروندان املشی نیست.
فربانی گفت: جریان آب سفیدآب رحیم آباد بعلت کدورت بالا از سحرگاه روز گذشته قطع و آب مورد نیاز شهروندان املشی از محل استخراج 8 حلقه چاه عمیق و مخزن 3 هزار مترمکعبی تا نیمه شب گذشته به خوبی تأمین شد.
قربانی گفت: از محل استخراج 8 حلقه چاه فقط 41 لیتر در ثانیه آب استخراج می شود که این میزان فقط جوابگوی 41 درصد شهروندان املشی است و بقیه شهروندان به ویژه ساکنان مناطق بالادست و ساختمان های مرتفع با مشکل قطع آب مواجه اند.
قربانی گفت: به احتمال زیاد این روند تا شامگاه امروز یعنی تا زمان کاهش نسبی میزان کدورت آب ادامه خواهد داشت و شهروندان املشی این مشکل را به نحوی تحمل و مدیریت نمایند.
منبع/املش خبر

نظر بدهید