نماینده سابق مردم رودسر و املش درمجلس :ایجاد سایت نفتی خزر در گیلان توجیه اقتصادی دارد/ استاندار جدید گیلان اهتمام ویژه نسبت به احداث سایت نفتی خزر داشته باشد

  چاپ   19 , مهر , 1396 ساعت 8:39 ق.ظ  
نماینده سابق مردم  رودسرواملش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توجیه اقتصادی سایت نفتی خزر در شهرستان رودسر گفت: با توجه به اینکه سالاری استاندار جدید  یک مدیر نفتی است باید اهتمام ویژه نسبت به احداث سایت نفتی خزر داشته باشد.

محمدمهدی رهبری املشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در املش به اهمیت ایجاد سایت نفتی خزر در گیلان تاکید داشت و اظهار کرد: سایت نفتی خزر در صورت احداث دارای مقادیر زیادی نفت است که گاز آن نیز بسیار سبک و پرطرفدار است.

وی بابیان اینکه منفعت احداث این سایت نفتی معطوف به گیلان نیست بلکه برای کل کشور حائز اهمیت است، افزود: احداث این سایت ازنظر حاکمیتی نیز حائز اهمیت است و نقش به سزایی در راستای صادرات نفت و گاز دارد.

نماینده سابق مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرایند سخت استخراج نفت از این سایت که فناوری خاص آن متعلق به چند کشور مطرح دنیا است، گفت: احداث این سایت نیازمند سرمایه‌گذار خارجی است و با موقعیتی که برجام برای کشور ایجاد کرده می‌توان سرمایه‌گذارها را از کشورهای اسکاندیناوی جذب کرد.

عضو اسبق کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با ایجاد سایت نفتی اشتغال زیادی در گیلان فراهم می‌شود و کل کشور می‌تواند از منافع آن برخوردار شود.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به توانایی استاندار جدید گیلان درزمینهٔ نفت، بیان کرد: استاندار جدید گیلان باید اهتمام ویژه در خصوص احداث این سایت نفتی داشته باشد و دنبال کار را بگیرد.

رهبری املشی با تاکید بر اینکه نزدیکی سایت نفتی با شهرستان رودسر حائز اهمیت است و توجیه اقتصادی هم دارد، بیان کرد: احداث این پروژه نیازمند پیگیری و حمایت دولت است و امیدواریم موانع مالی و سیاست‌های تحریمی در راستای این پروژه بزرگ رفع و شاهد رشد و شکوفایی کشور ازجمله گیلان باشیم.

نظر بدهید