در راستای بهبود وضعیت محیط زیست؛اجرای طرح ارتقای شاخص های زیست محیطی در روستاهای املش آغاز شد

  چاپ   1 , آبان , 1396 ساعت 8:35 ق.ظ  

رئیس اداره حفاظت محیط زیست املش از آغاز اجرای طرح ارتقای شاخص های بهداشتی و زیست محیطی در روستاهای این شهرستان با هدف بهبودوضعیت محیط زیست با محوریت ساماندهی پسماندهای روستایی خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، علی درویشی با اشاره به  آغاز اجرای طرح ارتقای شاخص های بهداشتی و زیست محیطی در روستاهای املش

 

گفت: این طرح در راستای بهبود وضعیت محیط زیست مناطق و ارتقای شاخص های بهداشتی و زیست محیطی در روستاها و نهادینه کردن فرهنگ آشتی با طبیعت و تفکیک از مبداء زباله با محوریت ساماندهی پسماندهای روستایی ( زباله های خشک) اجرا می شود.

 

وی افزود: اجرای این طرح به عنوان گام اول و الفبای بازیافت، با مشارکت شبکه و مرکز بهداشت شهرستان املش و اداره حفاظت محیط زیست و همکاری شوراها و دهیاران این طرح در روستاها شروع و هر هفته در یکی از روستاهای سطح شهرستان املش عملیاتی می شود.

 

درویشی تصریح کرد: اجرای این طرح در راستای آموزش و مشارکت عموم در حفظ بهداشت و محیط زیست روستا و مسئولیت پذیری اجتماعی و در راستای سیاست های کلی محیط زیست وشاخص های ابلاغی سازمان با عنوان آموزش همگانی محیط زیست، محورآموزش و پژوهش است

نظر بدهید