فرماندار املش:12 میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و آسفالت راه هلودشت به خصیل دشت املش اختصاص یافت

  چاپ   26 , آبان , 1396 ساعت 7:42 ب.ظ  

فرماندار املش وضعیت کمربندی این شهر را بسیار نامطلوب و غیرقابل تحمل عنوان کرد و گفت: در حال رایزنی و پیگیری جذب اعتبار لازم و کافی برای ساماندهی کمربندی املش هستیم.

یونس محمودی پنجشنبه شب در جلسه کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان اظهار داشت: 136 میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار امسال از منابع مختلف برای اجرای 246 پروژه عمرانی این شهرستان اختصاص یافته که 221.8 بیشتر از میزان سال گذشته است.

فرماندار املش گفت: 112 میلیارد و 980 میلیون ریال اعتبار از منابع مختلف سال گذشته برای اجرای 203 پروژه عمرانی به این شهرستان اختصاص یافته بود که 37 میلیارد ریال معادل 33 درصد آن تخصیص یافت ولی میانگین میزان تخصیص اعتبارات عمرانی امسال تاکنون 38 درصد است.

محمودی افزود: امسال از مجموع 136 میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبارات عمرانی این شهرستان، 43 میلیارد و 200 میلیون ریال از محل تملک دارایی استانی، 47 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل سه درصد نفت و گاز و بقیه از سایر منابع است.

وی گفت: امسال از مجموع 136 میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبارات عمرانی این شهرستان، 5 تا 8 درصد برای اجرای طرح‌های هادی روستایی، 10 درصد برای تأمین آب شرب روستایی و یک درصد برای ساخت ساختمان‌های پایگاه مقاومت بسیج اختصاص یافته است.

فرماندار املش تصریح کرد: از مجموع اعتبارات عمرانی شهرستان املش تاکنون 112 میلیارد ریال آن برای اجرا و تکمیل 215 پروژه به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است و 74 میلیارد ریال از اعتبارات 29 پروژه هنوز وارد سامانه نظارت نشده است.

12 میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و آسفالت راه هلودشت به خصیل دشت املش اختصاص یافت

وی گفت: از مجموع این میزان اعتبار 5 میلیارد ریال برای اجرای دو کیلومتر روکش آسفالت و 700 میلیون ریال اعتبار برای اجرای 2 کیلومتر بهسازی و آسفالت مسیر هلودشت به خصیل دشت املش اختصاص یافت که با توجه به کوهستانی بودن منطقه و این که در آستانه فصل سرما و یخبندان قرار داریم در بهار آینده اجرایی می‌شود.

فرماندار املش با اشاره به این که 400 میلیارد ریال اعتبار از محل ستاد حوادث غیرمترقبه به گیلان اختصاص یافته است اعلام کرد: تاکنون سی درصد از این اعتبارات هم تاکنون تخصیص یافته است و به پروژه‌هایی که از قبل تعریف شده و دارای طرح اجرایی‌اند تخصیص می‌یابد.

محمودی افزود: 30 میلیارد ریال اعتبار از بند ج تبصره 6 برای اجرای پروژه‌های آب روستایی به گیلان اختصاص یافته که سهم املش یک میلیارد و 900 میلیون ریال تعیین شده است و این میزان با توجه به فرسوده بودن شبکه و خطوط انتقال آب روستایی شهرستان املش ناکافی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان املش خاطرنشان کرد: 140 میلیارد ریال اعتبار برای جرائمی که عمدتاً برای شهرداری‌ها است به گیلان اختصاص یافته است و شهرداران املش و رانکوه باید پیگیر مطالبات و قدر سهم شهرداری املش و رانکوه باشند.

وی گفت: از محل ارزش افزوده، اعتبار خوبی به اداره کل ورزش و جوانان گیلان اختصاص یافته است ولی هنوز قدر و سهم این میزان اعتبار برای شهرستان محروم املش مشخص نشده که انتظار می‌رود حق شهرستان املش از این میزان اعتبار تحقق یابد.

فرماندار املش وضعیت کمربندی این شهر را بسیار نامطلوب و غیرقابل تحمل عنوان کرد و افزود: در حال رایزنی و پیگیری جذب اعتبار لازم و کافی برای ساماندهی کمربندی املش هستیم تا بخشی از نگرانی به حق شهروندان املشی به‌ویژه دانش آموزان و فرهنگیان شاغل در مدارس حاشیه کمربندی املش رفع شود./تسنیم

نظر بدهید