یادواره شهدای روستاهای چهارده سفلی و علیای بخش مرکزی املش برگزار شد

  چاپ   26 , آبان , 1396 ساعت 7:46 ب.ظ  

امام جمعه املش دریادواره شهدای روستاهای چهارده سفلی و علیای بخش مرکزی املش اظهار داشت: در حالی که خدا در قرآن از پیامبر(ص) به‌عنوان بهترین الگو یاد کرده ولی برخی افراد به‌دنبال امروز به‌دنبال القای شکاکیت هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صفری شامگاه پنجشنبه گفت: با مطالعه تاریخ و دقت در جوامع متوجه می‌شویم که همیشه شخصیت‌هایی آمده‌اند تا مردم را به راه سعادت دعوت کنند و از مسیر شقاوت دور کنند و مایه هدایت جامعه بشری شده‌اند که این افراد اعمال و گفتارشان برگرفته از سیره نبوی است.

صفری تصریح کرد: خدا بیش از توان و قدرت انسان برایش تکلیف تعیین نکرده است و همه ما در زندگی شخصی، خانوادگی و اجتماعی باید سیره پیامبر(ص) را الگو قرار دهیم و نسبت به انجام عبادات در مسجد اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه شهدای ما اهل مسجد و مسجدی بودند اظهار داشت: مساجد باید بسیار بیشتر از این رونق داشته باشند و از جمله سوالاتی که در روز قیامت از انسان پرسیده می‌شود در خصوص مسجد است و اینکه چه میزان برای حضور و عبادت در آن احترام قائل شدیم.

امام جمعه املش ابراز داشت: پیامبر(ص) در اوج جاهلیت جامعه بشری، مسلمانان وارسته‌ای از جمله عمار و سلمان تربیت کرد و امام خمینی(ره) هم یک موج معنویت عظیمی در جامعه ایران اسلامی ایجاد کرد و این هنر امام راحل بود.

صفری خاطرنشان کرد: با مطالعه زندگی‌نامه شهدا متوجه می‌شویم که شهدای ما به دعا و مناجات و راز و نیاز با خدا به‌ویژه در مساجد بسیار جدی بودند و به‌دنبال کسب پست و مقام و دریافت مادیات و جمع آوری مال نبودند.

وی با اشاره به این که هنوز بیش از از هفت هزار شهید مفقودالجسد داریم گفت: در بسیاری از کشورهای دنیا که درگیر جنگ با کشور دیگر بودند با گذشت سال‌های سال هنوز برای کشته شدگان‌شان در جنگ احترام خاصی قائلند.

امام جمعه املش افزود: اگر مدافعان حرم داوطلبانه برای مبارزه با دشمنان تکفیری به عراق و سوریه اعزام نمی‌شدند معلوم نبود که امروز ما در کشور چه وضعیتی داشتیم ولی می‌دانیم که با ایثارگری و جانفشانی این عزیزان سیلی محکم دیگری به‌صورت دشمنان قسم خورده زدیم.

صفری گفت: سیلی ملت ایران در مبارزه با داعش و سایر تکفیری‌ها به دشمن غربی، عربی و صهیونیستی به‌حدی محکم و شدید بود که همچنان از درد ناشی از آن گیج و سرگردانند و بدانند که این سیلی زدن‌های ملت ایران همچنان ادامه دارد.

امام جمعه املش خاطرنشان کرد: خون شهدا هرگز پایمال نمی‌شود و این انقلاب به‌دست صاحب اصلی‌اش خواهد رسید و بسیار جای خوشحالی است که بسیاری از سیاستمداران بزرگ دنیا نزد رهبر ما زانوی ادب می‌زنند./تسنیم

نظر بدهید