فرماندار املش:برای تکمیل سه پروژه نیمه کاره در آموزش و پرورش املش به دو میلیارد تومان اعتبار نیاز است

  چاپ   4 , دی , 1396 ساعت 8:42 ق.ظ  

فرماندار املش در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان گفت: برای تکمیل پروژه 12 کلاسه شهید باهنر شهر املش که تخریب و بازسازی آن از سال 90 آغاز شده و 60 درصد پیشرفت کار دارد و با 300 دانش آموز، تنها مدرسه پسرانه دولتی متوسطه در شهر املش است؛ به 800 میلیون تومان اعتبار نیاز است.
یونس محمودی گفت: برای تکمیل پروژه مقاوم سازی مدرسه 9 کلاسه پروین اعتصامی با 40 درصد پیشرفت کار و 270  دانش آموز که تنها مدرسه دخترانه دولتی مقطع متوسطه اول شهر املش است که از خرداد ماه 94 با تعهد 4 ماهه آغاز شده؛ برای تکمیل آن اکنون به 800 میلیون تومان اعتبار نیاز است.
فرماندار املش گفت: برای تکمیل پروژه مقاوم سازی دبستان 6 کلاسه امام موسی صدر اسماعیل گوابر شهر رانکوه با 50 درصد پیشرفت کار و 60 دانش آموز دختر و پسر در شش پایه تحصیلی که از خرداد 94 با تعهد 4 ماهه آغاز شده، به 400 میلیون تومان اعتبار نیاز است.
فرماندار املش با اشاره به این که 31 واحد آموزشی معادل 13 درصد مدارس در این شهرستان تخریبی اند؛ گفت: برای احداث ساختمان دبستان شهید گنجی هلوسرای سفلی در بخش رانکوه که قبلاً بصورت پیش ساخته احداث شده؛ 200 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است.
فرماندار املش گفت: کندی اجرای دو پروژه مقاوم سازی مدرسه پروین اعتصامی شهر املش و دبستان امام موسی صدر اسماعیل گوابر شهر رانکوه مهمترین چالش این اداره است مایه نگرانی دانش آموزان و اولیاء آنان شده است.
فرماندار املش از بی توجهی و نوع اعمال مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد املش و رودسر مستقر در رودسر نسبت به شهرستان املش هم به شدت انتقاد کرد و گفت: این واحد دانشگاهی از نام املش به نفع خویش و شهرستان رودسر بهره می برد.
قاسم احمدپور سرپرست اداره آموزش و پرورش املش در ابتدای این جلسه در گزارشی اعلام کرد: 550 میلیون تومان اعتبار از منابع مختلف دولتی در کمیته برنامه ریزی شهرستان املش به آموزش و پرورش اختصاص یافته که 150 میلیون تومان آن برای احداث مدرسه سه کلاسه شهید حیدری زاده در روستای سیویر بخش رانکوه و بقیه برای تعمیرات و تجهیزات واحدهای آموزشی است.
احمدپورگفت: 270 دانش آموز دختر و پسر املشی مشغول به تحصیل در مقاطع مختلف، در مسابقات علمی، فرهنگی و قرآنی حائز رتبه ی برتر شدند که از این تعداد 119 نفر به مرحله استانی و 6 دانش آموز هم به مرحله کشوری راه یافتند.
احمدپور گفت: برگزاری جشن تکلیف برای 240 دانش آموز دختر پایه سوم ابتدایی و 259 دانش آموز پسر متوسطه اول و تجلیل از اعضاء شورای آموزش و پرورش و همایش پیاده روی فرهنگیان املشی از جمله ی مهمترین برنامه های آموزش و پرورش املش است که نیاز به حمایت مالی دارد.
5500 دانش آموز املشی اعم از دختر وپسر در 104 واحد آموزشی این شهرستان مشغول تحصیل اند./املش خبر

نظر بدهید