از کلنگ‌بی حاصل سایت نفتی رودسر تا وعده راه اندازی شرکت ریسندگی دراملش!

  چاپ   11 , بهمن , 1397 ساعت 7:57 ق.ظ  

درواپسین روزهای عمردولت احمدی نژاد،رستم قاسمی وزیرنفت وقت کلنگ بی حاصل سایت نفتی رودسر را بدون ریالی بودجه واعتبار ویا طرح ملی مصوب درساحل زیبای لله رود رودسر به زمین زد وعده ای هم با شادمانی و سرور عکس های یادگاری گرفتند وبلافاصله عباسی وعده اشتغال ۱۰۰ هزارنفر از جوانان را دراین سایت نفتی دادند!
بلافاصله با مراکز کاریابی دوشهرستان رودسرواملش درپشت پرده زدوبندکردند وفرم هایی را دربین جوانان جهت ثبت نام توزیع کردند ومبالغی را ازآنان جهت ثبت نام دراین مراکز دریافت کردند که گویی قراربود این طرح بعد از انتخابات مجلس بلافاصله راه اندازی واین جوانان درآن مشغول گردند!
همان ایام بسیاری ازفعالان اقتصادی وافراد صاحب نظر معتقدبودند که این کلنگ زنی وعده وسرابی بیش نبوده ودولتی که برای راه اندازی فازهای عسلویه مانده وحتی هنوز برسر رژیم حقوقی خزر با کشورهای حاشیه مناقشه وجودارد اجرای این طرح را از همان روزهای اولیه غیرممکن وغیر قابل اجرا می دانستند اما در مقابل حامیان عباسی به شدت ازآن حمایت و عدم اجرای آن را کارشکنی مخالفان می دانستند!
اما بار دیگر عباسی در کارزار تبلیعات انتخاباتی دوره دهم ازآن بعنوان یکی از برنامه های مهم ومطالبات خود یاد کرد وعلت عدم اجرای آن را نیز نتیجه عدم حضورش در مجلس نهم وعدم پیگیری این پروژه یاد می کرد!
حالا سوال این است که سه سال از عمر مجلس دهم وحضور آقای عباسی بعنوان نماینده که نفش اصلی در کلنگ زنی بی حاصل این پروژه داشت چرا از آغاز اجرای عملیاتی آن خبری نیست؟آیا یکبار دیگرباید به جوانان برای دوره یازدهم نوید شروع عملیات اجرایی آن واین بار با این تفاوت که وعده ۱۵۰ هزار شغل را خواهندداد!

امادر روزهای اخیرا جناب نماینده وجمعی همراهانش درمحوطه ریسندگی املش هم عکس های یادگاری گرفته ووعده راه اندازی شرکت ریسندگی املش را داده اند که بسیار خبر مسرت بخش وخوشحال کننده برای جوانان املشی وخانواده های آنان خواهدبود!
اماشواهد امر ازوضعیت کارخانه ریسندگی املش وپیگیری ما از سهامداران اصلی این شرکت نشان ازآن دارد نه اینکه تمایلی برای ادامه فعالیت ندارند اساسا تاسیسا ت وماشن آلاتی برای فعالیت در کارخانه ریسندگی موجودنمی باشد!
واتفاقا درزمانیکه ایشان نماینده بودند ماشین آلات کارخانه به تدریج به سایر شرکتها فروخته شد وتریلی تریلی بارگیری شد وآلان فقط سوله برای این شرکت باقی مانده است.
مطهری صاحب شرکت در گیلان دوکارخانه داشت یکی ریسندگی املش ودیگری کارخانه آریا موکت لاهیجان که هردوکارخانه را تعطیل ووسایل این دو را بفروش رساند.
پس از تعطیلی شرکت ریسندگی دراملش بلافاصله درشیراز کارخانه ذوب آهن راه اندازی کرد والان هم درحال راه اندازی فاز های دوم وسوم در آنجاست.
درزمان فرمانداری آقای جعفری تلاش برای بازگشایی این شرکت شد که نهایتا آقای مطهری درخواست راه اندازی کارخانه پتروشیمی ویا تولید کود شیمیایی داشت وحتی در همان زمان این موضوع درشورای تامین شهرستان نیز مصوب شد اما محیط زیست به دلیل مشکلات زیست محیطی با اجرای این دو طرح در محل شرکت ریسندگی مخالفت کرد.
حال که آقای عباسی برای راه اندازی این شرکت پیشقدم شده وعکس های یادگاری نیز با نماینده شرکت گرفته اند انتظار داریم راه اندازی آن را به بعد سال ۹۸ موکول نفرمایند!

استاندار گیلان:ایجاد چندده ها هزارشغل باایجادسایت نفتی خزر به هیچ وجه صحت ندارد!
استاندار گیلان درنشست با رسانه های گیلان در رابطه با سایت نفتی رودسر نیز گفت: منطقه ای که به این منظور در نظر گرفته شده بود در آب های عمیق واقع است و علاوه بر اینکه اجرای پروژه در آنجا هزینه بسیار بالایی دارد، تکنولوژی آن نیز وجود ندارد.
وی با بیان اینکه ایجاد چند ده ها هزار شغل با احداث سایت نفتی رودسر به هیچ وجه صحت ندارد، عنوان کرد: پروژه ای که برای رودسر مطرح شده بود تنها یک ایستگاه پمپاژ نفت است که زیر هزار نفر اشتغالزایی خواهد داشت.
دکتر سالاری یادآور شد: سیاست وزارت نفت در حال حاضر اجرای پروژه هایی است که تکنولوژی آن ها در داخل وجود دارد و در میدان های مشترک واقع شده اند.
@nikanamlash

نظر بدهید