امام جمعه املش در جشن روز زن:بهترین جلوه وجودی یک زن جلوه مادری اوست

  چاپ   7 , اسفند , 1397 ساعت 8:20 ق.ظ  

امام جمعه املش گفت: بهترین جلوه وجودی یک زن جلوه مادری اوست

 

حجت الاسلام صفری  در مراسم روز جشن کوثر ضمن تبریک و تهنیت میلاد باسعادت فاطمه زهرا(س) و روز زن خاطرنشان کرد:خوشبحال ما که چنین شخصیت بزرگی اسوه و الگوی ما هستند.

 

وی با بیان اینکه خداوند تبارک وتعالی در خلقت شما بعنوان یک زن اهداف خاصی را دنبال میکرد افزود:برای رسیدن به آن اهداف زن را با ظرافت ،طرافت و طراحی خاصی و برای انجام ماموریت بزرگی خلق کرده است.

صفری اضافه کرد:آن ماموریت بزرگ پرورش و تربیت و به تکامل رسیدن موجودی به نام انسان است که از دامن پاک شما بایستی تربیت شود.
خطیب جمعه املش درادامه با اشاره به اینکه وظیفه عمده زن تربیت نسل است افزود:بهترین جلوه وجودی یک زن مادری اوست.

امام جمعه املش درادامه بنا به فرمایش پیامبر اکرم (ص)که《 بهشت زیر پای مادران است》خاطرنشان کرد:بهشت زیرپای مادران هنرمندی است که بتواند انسان را درست تربیت نماید و ابزارش هم عفت،حیا و معرفت خدای بزرگ است.

صفری همچنین با اشاره به اینکه چهل شبانه روز عبادت حضرت رسول(ص) درغار حرا مقدمه تولد فاطمه زهرا(س)بود افزود:فاطمه،ام ابیها،ام ائمه وام المومنین است و اگر میخواهید نقش خود را در زندگی مانند فاطمه زهرا(س) بعنوان همسر،مادر،دختر ایفا کنید و به کمال و رشد وتعالی برسید فاطمه را ببینید.

وی تصریح نمود:ما باید بدنبال مقام فاطمه باشیم و نگاه اسلام نسبت به زن یک نگاه متعالی و مترقی است.

امام جمعه املش در ادامه بیان داشت:بعد از انقلاب اسلامی رتبه های زنان در حوزه های پزشکی،فرهنگی،ورزشی وهنرهای دیگر گوی سبقت را دردست گرفتندکه جای بسی خوشحالی و تقدیر است.

حجت الاسلام صفری امام جمعه املش درپایان خاطرنشان کرد:خداوند متعال فاطمه را برای ما فرستاد تا بتوانیم فرزندانی در طراز حسین(ع)،حسن(ع)،زینب(ع) و ام الکلثوم(ع) تربیت نماییم که نمونه های برجسته عالم شدند.

عکس و خبر: حسن اسلامی

نظر بدهید