فرماندار املش تأکید کرداستقبال از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در املش

  چاپ   7 , اسفند , 1397 ساعت 8:26 ق.ظ  

 

فرماندار املش با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان املش در حوزه‌های مختلف گفت: ما از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان استقبال می‌کنیم و انتظار داریم موانعی که سد راه آنان برای حضور در این شهرستان باشد توسط مسؤولین برداشته شود.

استقبال از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در املش

یونس محمودی عصر امروز در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه و هنرمندان املش که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد با گرامیداشت روز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن اظهار کرد: پاک‌دامنی، عفت، همسرداری و مبارزه با ستم حضرت فاطمه (س) باید الگوی زندگی همه زنان و بانوان قرار گیرد.

وی با اشاره به در پیش بودن سفر کاروان تدبیر و امید به استان گیلان افزود: مشکلات، ظرفیت‌ها، مطالبات و خواسته‌های مردم به‌منظور بررسی به استاندار گیلان ارائه‌شده تا بتوان به‌عنوان مصوبه این سفر در جلسه شورای اداری استان به تصویب برسد.

فرماندار املش با اشاره به نقش و رسالت اصحاب رسانه در اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه بیان کرد: خبرنگاران به‌عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسؤولین رسالت بزرگی در رشد و شکوفایی جامعه بر عهده‌دارند.

وی با تأکید بر حفظ وحدت و هم‌گرایی همه مسؤولین و نهادها در بیان مشکلات، موانع و ظرفیت‌های شهرستان املش برای کمک به روند توسعه و پیشرفت این شهرستان تصریح کرد: از رسانه‌ها انتظار داریم برای حُسن استقبال از سفر ریاست جمهوری به منطقه اطلاع‌رسانی لازم به مردم را انجام دهند.

محمودی با بیان اینکه در دهه فجر امسال 102 پروژه عام‌المنفعه بااعتباری بالغ‌بر 39 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و دولتی در شهرستان املش به افتتاح رسید گفت: این طرح‌ها در قالب پروژه‌های برق‌رسانی، مسکن مددجویی، راه‌های روستایی، پروژه‌های کشاورزی و چند طرح آموزشی، فرهنگی و ورزشی به بهره‌برداری رسید.

وی از جذب هشت میلیارد تومان اعتبارات طرح کارا برای اجرای 568 پروژه در املش خبر داد و بیان کرد: با این اعتبارات حداقل برای 400 نفر در این شهرستان اشتغال فراهم‌شده است.

فرماندار املش با بیان اینکه در حوزه گازرسانی به این شهرستان از حدود 65 درصد در دولت تدبیر و امید به بیش از 99 درصد رسیده است خاطرنشان کرد: در خصوص تأمین آب شرب روستائیان و میزان بهره‌مندی شهرستان به بیش از 83 درصد رسیده است.

وی میزان برخورداری آسفالت شهرستان املش را بیش از 48 درصد که نسبت به شاخص متوسط کشوری بالاتر است اعلام کرد و گفت: نرخ بیکاری در املش حدود 9 درصد و ایجاد اشتغال در این شهرستان بیش از 92 درصد است.

محمودی از لایروبی استخرها و سردهنه های شهرستان املش خبر داد و افزود: مساحتی حدود 18 هکتار از استخرهای شهرستان برای لایروبی در دستور کار است.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان املش در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: ما از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان استقبال می‌کنیم و انتظار داریم موانعی که سد راه آنان برای حضور در این شهرستان باشد توسط مسؤولین برداشته شود.

ضرورت فراهم کردن زیرساخت‌های فرهنگی شهرستان املش
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی املش نیز در ادامه این نشست اساس و پایه همه فعالیت‌های کشور را توجه به مقوله فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و اظهار کرد: فرهنگ‌سازی در همه ابعاد مهم بوده و می‌تواند درروند توسعه و پیشرفت کشور تأثیرگذار باشد.

سید عباس موسوی با تأکید بر ضرورت فراهم کردن امکانات و زیرساخت‌های فرهنگی در شهرستان املش افزود: فضای فیزیکی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان اجازه تجمع هنرمندان و اصحاب رسانه را نمی‌دهد و انتظار داریم که شهرستان نسبت به این مقوله توجه بیشتری داشته باشد./فارس

نظر بدهید