درخواست های شهروندان املشی ازریاست محترم جمهوری درسفربه استان گیلان

  چاپ   22 , اسفند , 1397 ساعت 12:02 ق.ظ  

درخواست های  شهروندان املشی ازریاست  محترم جمهوری درسفربه استان گیلان در سفر اخیر به استان گیلان

محضر مبارک ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای دکتر حسن روحانی
با سلام‌ و عرض ادب واحترام مقدمتان را به استان سرسبز گیلان دیار مردمان برنج و چای و کوهستان و دریا و جنگل گرامی میداریم سرزمینی که رنج کشاورزانش پایانی ندارد و با کم توجهی تنها کور سویی از امیدشان مانده است و بر دریای زندگی شان طوفان فقر و بیکاری وزیده است وچای سبزشان رو به زردی است تنها با تدبیر و عقلانیت همراه با صداقت و‌ پاکدستی و تلاش و کار خالصانه و جهادگونه است که میتوان هنوز به آینده امید بست.لذا به شما امید بسته ایم تا با درایت  و تدبیر و برنامه ریزی و اقدامات اساسی و عاجل و قاطع امور را از سکون و تنگناها و دست انداز و موانع  بسوی بهبودی و رشد و توسعه به حرکت در آورید و مشکلات واقعی و ساختگی را مرتفع نمایید. آقای رئیس جمهور ما مردمان شهرستان محروم املش که  بطور مضاعف از رکود و فقر اقتصادی رنج می بریم از حضرتعالی و دولت محترم شما خواسته هایی داریم که بسیار حیاتی و اساسی و مهم می باشد و انتظار داریم با اجابت این نیاز ها در زمان  باقیمانده فعالیت دولت تدبیر و امید ، امید مان به بار بنشیند و فرزندان این سرزمین در بستری مناسب با برخورداری از نیازهای اولیه و اساسی زندگی به تلاش و کار و سازندگی و بالندگی همت نمایند. و اما نیازهای اساسی شهرستان املش:
1.تخصیص اعتبارلازم برای تکمیل هرسریعتر باقیمانده جاده املش به شلمان  وروشنایی مسیر املش به شلمان( پروژه ای که بیش از هقت سال هنوز نیمه تمام مانده است.)
2.تامین اعتبارجهت احداث یک‌منبع ذخیره آب ۵ هزار مترمکعبی جدید دراملش باتوجه به کمبود آب شرب درنیمی ازفصول سال وعدم جوابگوبودن چاه های موجود وهمچنین عدم ‌مشخص بودن سرنوشت تصفیه خانه طول لات در سالهای آتی
3.تخصیص اعتبار ویژه جهت تکمیل وبهره برداری پل بزرگ کیازنیک که درسیل اخیر تخریب وبعنوان شریان اصلی  راه املش به بخش اطاقور لنگرود
4.الحاق دهستان لات لیل ( از توابع بخش اطاقور شهرستان لنگرود) به املش با توجه به اینکه مسیر طبیعی و زندگی روزمره و تامین معیشت و خدمات جانبی مردم و همچنین قبور مطهر شهدا و دفن اموات اهالی آن منطقه در شهرستان املش انجام می گیرد وخاصه برگرداندن هالی دشت به املش در تقسیمات کشوری از آنجایی که که سالیان سال مراتع و زمین ها ی این منطقه در مراکز ثبت و اسناد زیر مجموعه املش می باشد.
5.تخصیص اعتبار ویژه از محل اعتبارات سفر به شهرداری املش جهت تکمیل پروژه کمربندی املش وبرخی طرحهای نیمه کاره از جمله لایروبی و اجرای طرح گردشگری در استخر طبیعی زربیجار املش با هدف تامین آب مطمئن کشاورزی وهمچنین رونق گردشگری وجذب توریست به املش
6.تخصیص اعتبار برای تکمیل وراه اندازی بخش های تنها بیمارستان املش از جمله اتاق عمل،داخلی،اطفال،زنان وزایمان و…وتخصیص یکدستگاه سی تی اسکن ورادیولوژی برای آن وآزادسازی آمبولانس اهدایی دکتر نیکوکار از چنگال گمرک ایران.
7.تخصیص اعتباراز محل 2درصد وزارت نفت برای تنها زمین ورزشی فوتبال املش واجرای چمن مصنوعی درآن، که یکی از اصلی ترین نیاز قشر عظیم ورزشکاران و جوانان شهرستان است.
8.اعتبارویژه جهت آسفالت راه هالی دشت به کجید وامام وهمچنین راه سیاه خلک به گرمابدشت که براثر تردد ماشین های حمل سیمان تخریب شده اند.
9.اجرای واحدهای تولیدی اشتغالزا درشهرک صنعتی آسیابسران رانکوه  ومجتمع کارگاهی لگموج
10.اختصاص اعتبار جهت اجرای طرح گردشگری وتوریستی در منطقه تابستان نشین املش و تعریض مسیر وروشنایی مسیر چهارراه سرچور تا  تابستان نشین  وحمایت ازسرمایه گذران درتابستان نشین جهت رونق گردشگری وجذب توریست.
11.اعتبار جهت گسترش  تنها سالن آمفی تائتر اداره ارشاد املش و احداث یک سالن دیگر جهت حمایت ازهنرمندان واجرای برنامه های هنری در شهرستان املش.
12.دستور خارج شدن بخش هایی ازشهر املش از مناطق تاریخی و میراثی که سبب اذیت وآزار شهروندان وجلوگیری از ساخت وساز بنا در ابن مناطق گردیده است..
13.تخصیص اعتبار جهت ترمیم بناهای تاریخی وخرید برخی ازآنها وهمچنین احداث موزه درشهرستان املش.
14.کمک وتخصیص اعتبار به واحدها وبنگاههای نیمه کاره در شهرستان املش نظیر نسیم چای ،شرکت پاکبان،لبنیات عارف وهمچنین راهکار جهت رونق مجدد شرکت ریسندگی املش جهت اشتغال جوانان در این شرکت.
15.تخصیص اعتبار جهت هدایت آبهای سطحی واجرای طرح فاضلاب شهری در شهرهای املش ورانکوه.
16.تخصیص اعتبارویژه جهت ساماندهی زباله شهری وتکمیل کارخانه کمپوست شهرستان رودسر
17.تخصیص اعتبار جهت حفر  چند چاه آب جهت تامین آب شرب مورد نیاز شهروندان املشی با توجه به گسترش شهر املش نسبت به چندین سال قبل.
👇👇👇👇👇👇👇👇

نیکان شهرستان املش, [28.02.19 22:24]
18.تصویب اعتبار وکددارکردن راه سنگرسیاهکل ،املش ،رحیم آباد به چابکسر که از خواست های اساسی مردم املش بوده که ضمن خارج شدن این مناطق از بن‌بست،باعث ایحاد ارتباط جاده ای استان های قزوین و گیلان و مازندران گردیده و در مواقع ضروری و‌اضطراری نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود.
19.تخصیص اعتبار جهت چهاربانده کردن مسیر املش به رانکوه باتوجه به تردد زیاد وسایل نقلیه وحادثه خیز بودن این مسیر.
استفاده از کارشناسان  و نخبگان و جوانان تحصیلکرده و توانمند بومی در عرصه های مدیریتی شهرستان که متاسفانه با  بکارگیری نیروهای غیر بومی هم در حق شایستگان  و هم درحق مردم اجحاف شده است.

امام جمعه شهرستان املش
ریاست و اعضای شورای اسلامی شهرستان
ریاست و اعضای شورای شهر املش
گروهها و اقشار مختلف مردمی از جمله بازاریان و صنوف، کشاورزان ، کارگران،فرهنگیان، کارمندان، دانش آموزان، فارغ التحصیلان دانشگاهها،مهندسین، هنرمندان، ورزشکاران و….
@nikanamlash

گفتنی است این نامه در حال جمع آوری امضا ازسوی امام جمعه محترم شهرستان املش وهمچنین اعضای شوراهای اسلامی شهروشهرستان وهمچنین اقشار مختلف مردم شهرستان املش است تا درسفر ریاست محترم جمهوری به گیلان بعنوان درخواست ونیازهای اساسی شهرستان تحویل ایشان گردد.

نظر بدهید