سرپرست استانداری گیلان در بازدید میدانی از شهرستان املش عنوان کرد ؛یکی از عوامل موثر در توسعه شهرستان ها پروژه های زیربنایی و عمرانی است

  چاپ   20 , مرداد , 1398 ساعت 9:25 ق.ظ  

دکتر ارسلان زارع سرپرست استانداری گیلان در پی بازدید میدانی از شهرستان املش که با حضور یونس محمودی فرماندار شهرستان املش و جمعی از مدیران و مسئولان استانی و محلی انجام گرفت در حاشیه این بازدید اظهار داشت : اجرای پروژه‌های زیربنایی و عمرانی یکی از عوامل موثر در توسعه شهرستان‌ها است.
استانداری گیلان اهتمام دارد تا این مهم را بر اساس اولویت ها و متناسب با منابع محدود مالی به انجام رساند.
وی با اشاره به اینکه تلاش می شود تا تأمین مالی پروژه‌های عمرانی به موقع صورت بگیرد افزود: باید نظارت مستمر و بررسی‌های فنی به جد در دستور کار باشد تا پروژه‌های عمرانی با کیفیت مناسب و مطلوب انجام گیرد.
سرپرست استانداری گیلان تصریح کرد: لازم است با پیگیری‌های خوب معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، اقدامات مدیران دستگاه‌های اجرایی، تلاش پیمانکاران و البته با نظارت ناظران و کارفرما این طرح ها در زمان پیش‌بینی شده به بهره‌برداری برسند.
وی با اشاره به اینکه یکی از مهترین مشکلات پروژه‌های عمرانی در همه شهرستان‌های استان تأمین مصالح است خاطر نشان کرد: برای هر پروژه در شهرستان‌ها با مدیریت فرماندار شهرستان و همکاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط از جمله منابع طبیعی و سازمان حفاظت محیط زیست ، تلاش برای حل آنها صورت پذیرد. ‌
پروژه چهار بانده کردن شلمان به املش با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی در فاز اول از شلمان به شیح آباد که با پیشرفت ۱۰۰ درصدی ، فاز دوم از املش به استادکلایه با پیشرفت ۸۰ درصدی می‌باشد که اعتبار هزینه شده تاکنون به مبلغ ۱۳ میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان است.
همچنین از پروژه پل کیازنیک که به طول ۵۰ متر و عرض ۶۰ متر راه ارتباطی بین شهرستان املش با بخش‌های اطاقور و کومله شهرستان لنگرود و روستاهای ییلاقی املش به واسطه سیل سال گذشته کاملاً تخریب شد با احداث پل فلزی موقت امکان تردد وسایل نقلیه برقرار و راه ارتباطی دو شهرستان مُیسر گردید و احداث پل جدید کیازنیک از بهمن ماه سال ۹۷ آغاز و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصدی با انجام عملیات آواربرداری در حال شمع کوبی و نصب پایه‌ها می‌باشد.
سرپرست استانداری گیلان در جریان بازدید از شهرستان املش از کارخانه معدن میکا بازدید کرد. این کارخانه با ۴۵ هزار تن تولید مواد معدنی و فرآوری آن به مواد ورمیوکلیت که کاربردهای متنوعی در کشاورزی ، ساختمان‌سازی ، تأسیسات ، صنعت خودرو و …. دارد و همچنین مواد ضدحریق برای پالایشگاه‌ها و پتروشیمی ، عایق‌بندی ساختمان‌های بزرگ و بیمارستان‌ها را تولید می‌کند.

نظر بدهید