امام جمعه املش:حادثه تلخ منا که براثر بی‌لیاقتی حکام آل سعود رخ داد

  چاپ   21 , مرداد , 1398 ساعت 7:54 ب.ظ  

‍ حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی رنجبر صبح امروز در خطبه‌های نماز عید قربان در مصلای این شهرستان با گرامیداشت عید سعید قربان اظهار کرد: عید قربان یکی از اعیاد بزرگ مسلمین است که بندگی محض به درگاه الهی در این روز به اثبات می‌رسد.

وی با اشاره به ایام برگزاری مناسک حج افزود: حج یکی از احکام عبادی و از فروع دین اسلام است که یکی از علت‌های برگزاری اعمال حج بندگی و خودسازی، وحدت مسلمین برای حل مشکلات جهان اسلام و رسیدن به معرفت دینی است.

امام‌جمعه املش به برائت از مشرکین به‌عنوان یکی از یادگارهای امام (ره) و فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی در حج اشاره کرد و گفت: برائت از مشرکین تعبیری از قرآن کریم است که در این فریضه مسلمانان با بیزاری از ظالمان از مظلومان جهان حمایت و دفاع می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه صله‌رحم در روز عید قربان تأکید شده است، تصریح کرد: فرد باتقوا اهل صله‌رحم است حتی اگر ظلم و ستمی از سوی کسی به شما شده، شایسته است در این روز اختلافات را کنار گذاشته و با دیدار از همدیگر این سنت حسنه را در جامعه احیا کنید.

رنجبر با گرامیداشت سالروز شهدای منا بیان کرد: حادثه تلخ منا که براثر بی‌لیاقتی حکام آل سعود رخ داد فراموش‌شدنی نیست و آل سعود باید به جهان اسلام در خصوص این فاجعه پاسخ دهد

نظر بدهید