برای جوانان انقلابی گیلان/جوادشفیعی ثابت

  چاپ   13 , مهر , 1398 ساعت 9:23 ق.ظ  

‍ 📌 برای جوانان انقلابی گیلان

💢پیشرفت گیلان نیاز به دانایی و مطالعه دارد و در این بین جوان انقلابی گیلان باید تسلط بر الزامات پیشرفت ایرانی اسلامی در گیلان را مدنظر داشته باشد.

💢در محاورات و نوشته‌ها و سخنرانی‌ها اگر دیدیم که عده‌ای برای توسعه گیلان، توسعه همه جانبه را مطرح می‌کنند، معلوم است ظرفیت‌ها و محدودیت‌های این استان را نشناخته‌اند.

💢اگر ۱۰ مسئله مهم در گیلان برای پیشرفت اهمیت داشته باشد و ما اولویت‌گذاری دقیق انجام ندهیم، یعنی هیچ‌کدام از آن ۱۰ مسئله را مهم ندانسته‌ایم، لذا اولویت‌گذاری برای پیشرفت استان از ضروریت‌هایست که جوانان تحصیل کرده و دانا و انقلابی باید آن‌را به عنوان یک اصل مدیریتی بپذیرند.

💢سال‌ها برای تقدم توسعه صنعتی، کشاورزی، گردشگری، علم و فنآوری، معدنی یا سلامت در استان بحث و برنامه‌ریزی صورت گرفته است، اما عقل مدبر می‌داند که نمی‌توان بدون اولویت‌گذاری در استان، توسعه همه‌جانبه را با نگاه تساوی نگر پی گرفت و به همه گزینه‌ها یک ظریب مساوی برای اقدام قائل شد.

💢در گیلان حدود ۲۹۰۰ روستا که دارای پتانسل‌های گوناگون برای کشاورزی هستند وجود دارد، نوار ساحلی حدود ۳۰۰ کیلومتری و انواع مکان‌های بکر و تاریخی در استان فرصت‌های کم‌نظیر توسعه گردشگری را یادآور می‌شود و از سوی حدود۳۰ شهرک و ناحیه صنعتی در گیلان توجه را به صنعت جلب می‌کند؛ وجود بیش از دو نیم میلیون نفر جمعیت و ۱۰ها هزار دانشجو و صدها هزار فارغ‌التحصیل و مراکز علمی با غنای منابع انسانی، توسعه بر محور علم و فنآوری‌های نوین و سلامت و درمان را به عنوان یک قطب کشوری به ذهن متبادر می‌کند.

💢حال با این ظرفیت‌ها جوانان انقلابی ما اولا باید تخصص‌های لازم در هر یک از این بخش‌ها را تحلیلی و آماری کسب نمایند و باری دیگر اولویت‌گذاری مناسب را برای استان مدنظر قرار دهند تا در زمانه‌ای که هم کادر اجرایی و تقنینی و فرهنگی فعال در وسط میدان اجرا قرار گرفت، مطابق سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت گیلان با یک طرز تلقی مشترک و فهم واحد، گام به گام در هر بخشی فعالیت‌های تعریف و طراحی شده را به سرانجام برساند.

💢جوانان مومن و انقلابی گیلان باید به مردم استان نشان دهند بیش از همه عجله برای پیشرفت استان گیلان دارند.

✍ جواد شفیعی ثابت

 

نظر بدهید