امام جمعه شهرستان املش :عدم ورشکستگی تعاونی خوراک دام املش مستلزم اعطای تسهیلات کم بهره به دامداران و کشاورزان است

  چاپ   8 , آذر , 1398 ساعت 5:29 ب.ظ  

امام جمعه املش در بخش سیاسی خطبه های نماز جمعه امروز با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی و تبریک میلاد امام حسن عسگری (ع) از بشارت ایشان به وجود حضرت مهدی (ع) به عنوان ناجی جهان از ظلم و بیداد و ستم خبر داد و تاکید کرد : تنها ولیعصر (عج) میتوانند جهان را پر از عدل و داد نمایند و داد مظلومان را از ستم پیشگان بستانند.. حجت الاسلام رنجبر حوادث لبنان و عراق و ایران را از روشهای تبلیغاتی دشمن عنوان کرد و افزود : این روشها جنگ اراده ها و افکار است که در فضای مجازی و تلگرام باعث شد که از مطالبات به حق مردم سوئ استفاده کنند که با اقدام بموقع نیروهای امنیتی لیدر هایشان بازداشت شدند و متاسفانه عده ای مظلوم و بی گناه در این درگیری ها کشته شدند .
امام جمعه املش گفت : باید نماز جمعه و مساجد و محافل قرآنی و ارزشها و اعتقاد به ولایت فقیه آنقدر قوی باشند که دشمن نتواند بر جوانان تسلط یابد .
او یاد آور شد : رهبر گفتند : امروزه گروههای بسیجی ومردمی ،نیروهای امنیتی و نظامی باید در مساجد و محافل آنچنان حضور داشته باشند که با توطئه های جدید مقابله نموده و نقشه های دشمن را خنثی نمایند .
حجت الاسلام  رنجبر در مورد جایگزینی مالیات بجای درآمد های نفتی گفت :بنابر اظهارات کارشناسان مالیاتی مبنی بر کسب ۴۰ هزار میلیارد تومان در آمد مالیاتی ،دولت باید از افرادی که سپرده های میلیاردی دارند یا خانه هایی که خالی است مالیات دریافت کند تا اینقدر متکی به در آمد نفت و بنزین نباشیم .
او اظهار کرد : بفرمایش رهبر ،دور زدن تحریم مسکن است لذا مصون سازی اقتصاد مقاومتی یک راهبرد و یک اصل ثابت است نه یک تاکتیک ،لذا در باتوجه به رونق تولید ملی و اتکا به مردم و جوانان با ایجاد امکانات مشکلات اقتصادی حل خواهد شد .
او تصریح کرد : ۱۱ سال قبل رهبر گفتند با ایجاد شبکه ملی اینترنت بومی سازی فضای مجازی ایجاد کنید در پیاعتراضات خیابانی اخیر در کشور کارشناسان آمرکایی متعجب از قطع اینترنت ایران با کارکرد بانکی و اقتصادی کشور شدند ما این قدرت را داریم که متکی به خود باشیم یعنی جایگزینی شبکه ملی که متکی به نظام است.
امام جمعه املش در خصوص انتخابات دوم اسفند ضمن تاکید بر حضور حداکثری مسئولان و مردم در انتخابات افزود : نمایندگانی را برگزینید که متکی بر دشمن نباشند.
او با بیا ن اینکه دشمن از حضور گسترده راهپیمایی اربعین در عراق ضربه خورده است گفت : با شوراندن عراق علیه ایران ،سفارتخانه ایران توسط صدامیان به آتش کشیده شد تاروابط دو کشور مختل شود که امیدواریم با مرجعیت آیت الله سیستانی توطئه خنثی شو د
او ضمن تقدیر از زحمات دولت و سپاه و بسیجیان در انجام پروژه های آبرسانی و گازرسانی به مناطق ییلاقی شهرستان تصریح کرد : در سرکشی از تعاونی خوراک دام املش بنابر اظهارات دامداران باتوجه به گرانی خوراک دام ،تولید شیر بصرفه نیست و نیازمند تسهیلات کم بهره میباشد در غیر اینصورت مجبور به فروش دامها خواهند بود لذا از نمایندگان و وزرای کشاورزی با توجه به ورشکستگی اکثر تعاونیها ، استدعا میشود برای ادامه فعالیت و افزایش رشد اقتصادی اقدام به پرداخت تسهیلات کم بهره به دامداران شود .
خبرنگاروعکاس:رقیه نواییان
@nikanamlash

نظر بدهید