معاون سیاسی و امنیتی استانداری در املش: مدارا با مردم و رفع استضعاف از چهره شهرها از وظایف نماینده حاکمیت در یک شهرستان است

  چاپ   11 , آذر , 1398 ساعت 9:31 ب.ظ  

 

معاون سیاسی وامنیتی استانداری گیلان در آیین تکریم و معارفه فرماندار املش در تشریح وظایف نماینده حاکمیت گفت : انتظار است نماینده دولت در محدوده و قلمرو کاری اش از سیره و روش ایمه اطهار (ع) تبعیت نماید سیاستهایی که دولت و نظام اسلامی در قبال جامعه و مردم دارد بر عهده فرماندار و کار گزار دولت در یک شهرستان است.
دکترقاسم نژاد افزود : سیاستهایی که منجر به مدارا با مردم و رشد ، توسعه و رفع محرومیت و استضعاف از چهره شهرهای ما خواهد شد انتظار است نماینده دولت در یک شهرستان ،سیاستهایی را اجرا کند که باعث رفاه در ابعاد مختلف اقتصادی ، سیاسی ،عمرانی ،اجتماعی و فرهنگی شود کلا همه موضوعاتی که مردم با آن دست به گریبان هستند بایستی از طریق نماینده دولت رسیدگی شود ودر برنامه ریزی و اولویت بندی ،نیازهای اساسی شهرستان مد نظر باشد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری گفت : فرماندار یک شهرستان میتواند با استفاده از ظرفیتهای قانونی ، مسئولان ، امکانات اداری و اعتبارات ویژه (کمیته برنامه ریزی) شهرستان ،اولویت بخشی نیازهای مردم رادر دستور کار قرار دهد تا موجبات رشد و توسعه و تعالی شهرستان را بوجود آورد .
او ادامه داد: انتظار است در حکم نماینده دولت ضمن تعامل با عموم جامعه و بهره گیری از سرمایه و ظرفیتهای شهرستان ،از فرهیختگان و نخبگان ،دهیاران و شوراها و مسئولان محلی و نیز دیدگاه عالمان در ابعاد مختلف برای رشد منطقه استفاده شود.
دکتر قاسم نژاد در باره انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت : در حال حاضر استان گیلان برای برگزاری انتخابات ،امادگی کامل دارد تاکنون حدود ۵۰ نفر موفق شدند در ۱۱ مرکز حوزه انتخابیه ثبت نام کنند و پیش بینی میشود که در روز های آتی این مشارکت افزایش یابد .
او با بیان اینکه ما آمادگی داریم انتخاباتی را در بستر امن و کاملا عادلانه و با دیدگاه تساوی برای همه کاندیدا ها برگزار کنیم اظهار داشت : در این خصوص بالغ بر ۳۰ هزار نفر به عنوان نمایندگان فرماندار و بخشدار و اعضای شعب اخذ رای و محافظین صندوقها کمک میکنند و علاوه بر آن هییت نظارت وظایفی را در جهت نظارت و صحت انتخابات برعهده دارند بیش از ۲۵۶۰ شعبه اخذ رای در سطح استان در ۱۶ شهرستان و ۲۷ بخش مستقل پیش بینی شده است .
معاون سیاسی امنیتی استانداری تاکید کرد : انتظار است نماینده دولت در این شهر ،ادارات و مسیولان اجرایی به برگزاری سالم انتخابات ،کمک کنند بر اساس قانون و ماده ۱۱ قانون انتخابات هرگاه فرماندار و بخشدار حوزه انتخابیه از روسای ادارات در خواست همکاری نمودند فورا باید آنان از امکانات انسانی خویش ، در اختیار مسیول قرار دهند در اجرای اینکار مهم ملی نیازمند کمک همه هستیم .
او خاطر نشان کرد : فرماندار و بخشدار و روسای ادارات ممنوعیت دارند که له یا علیه کاندیدا ها نظر دهند لذا در اجرای انتخابات همه باید کمک کنند تا انتخابات سالم برگزار شود انتظار داریم فرماندار و همه مسیولان نگاهشان عادلانه باشد نباید شائبه بوجود آوریم که طرفدار کسی هستیم
دکتر قاسم نژاد تصریح کرد : ما امین نظام و مجری انتخابات هستیم باید بستری امن را برای برگزاری انتخابات یکسان در نظر گرفته و آنرا خوب برگزار کنیم .
او در خاتمه گفت از همکاری و تعامل امام جمعه و شورای تامین و همه مسئولان اجرایی شهرستان با جناب دکتر محمودی در طی ۳/۵ سال به عنوان فرماندار ،تقدیر و تشکر مینمایم و امیدواریم که چنین تعاملی نیز با فرماندار جدید جناب رنجبر نیز صورت پذیرد ضمن آرزوی توفیق برای آقای محمودی ، خدمت بی منت توسط جناب رنجبر برای آحاد مردم شهرستان املش آرزومندم.

خبرنگاروعکاس:رقیه نواییان
@nikanamlash

نظر بدهید