تسهیل صدور و تمدید مجوز کار برای نیروی کار ایرانی در قطر

  چاپ   20 , بهمن , 1398 ساعت 1:59 ب.ظ  

تسهیل صدور و تمدید مجوز کار برای نیروی کار ایرانی در قطرمدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برگزاری سومین نشست کمیته مشترک وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی و وزارت توسعه اداری، کار و امور اجتماعی دولت قطر در دوحه خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی حسین شهریور گفت: در این نشست طرفین ضمن توافق برای گسترش مناسبات دوجانبه در حوزه‌های تبادل نیروی کار ماهر و متخصص، روابط کار و سیاستگذاری بازار کار، بر وجود اراده عملی برای ارتقای سطح همکاری‌ها تاکید کردند.

او افزود: تسهیل صدور و تمدید مجوز کار برای نیروی کار ایرانی، ارسال فهرست کارگران ایرانی به صورت سالانه و به شکل ادواری برای طرف ایرانی، تبادل فهرست‌های موسسات کاریابی مورد تایید و تسهیل ارتباط کاریابی‌های دو کشور بخش دیگری از توافقات انجام شده از سوی کمیته مشترک است.

شهریور افزود: در این نشست طرفین بر اهتمام عملی در اجرایی شدن مفاد یادداشت تفاهم همکاری منعقده و پروتکل الحاقی تاکید و به منظور پیگیری و اجرایی کردن اسناد همکاری نسبت به تعیین رابط اقدام کردند.

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه بازرسی کار و آگاهی در مورد هیات‌های حل اختلافات کارگری و کارفرمایی و همکاری و حمایت هرچه بیشتر از مواضع یکدیگر در سازمان بین‌المللی کار نیز مورد موافقت طرفین قرار گرفت.

او یاد آور شد: به موجب تصمیم کمیته مشترک، مقرر شد برنامه اقدام مشترک همکاری بین دو وزارتخانه تدوین و در سال ۲۰۲۰ میلادی در تهران یا دوحه توسط وزرای دو کشور به امضا برسد.

 

نظر بدهید