محمد رنجبر در ابتدای جلسه ضمن تبریک سال جدید گفت : با توجه به نامگذاری سال ۹۹ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید ، لازم است که همه دستگاه های مسئول و دست اندرکار در حوزه اقتصادی و تولید در شهرستان، تمام مساعی خویش را در سال جهش تولید به کار گرفته تا بتوانیم با تولید بیشتر جهشی ایجاد کرده تا مشکلات معیشتی مردم کاهش پیدا کند ، زیرا توجه جدی به تولید می تواند دغدغه ها و مشکلات معیشتی مردم را کاهش و رونق اقتصادی را افزایش دهد.
رنجبر با اشاره به سال گذشته اظهار داشت : سال ۹۸ علاوه بر موفقیت ها و دستاوردهای خوب ، سالی توام با مشکلات و فراز و نشیب های فراوان بود گفت : امیدواریم سال ۹۹ سراسر توام با موفقیت و پیروزی برای ملت بزرگ ایران باشد.

فرماندار شهرستان املش گفت : با توجه به اعلام سازمان هواشناسی و احتمال بارش های بهاری ، لازمست همه دستگاه های خدماتی و امدادی در ایام پیش رو ضمن حفظ آمادگی لازم و لغو کلیه مرخصی ها در محل کار خود حاضر و در آماده باش کامل بوده تا درصورت بروز حادثه هیچگونه مشکلی نداشته باشیم.
وی همچنین از مردم خواست در روزهای آینده در کنار رودخانه ها ، مسیل ها و جاده های پرخطر تردد نکنند تا خدای ناکرده دچار مشکل نشوند.

رئیس ستاد بحران شهرستان در‌ پایان ضمن تقدیر و تشکر از همه مردم خوب و فهیم شهرستان در رعایت نکات بهداشتی و عدم تردد غیرضرور در خیابان ها ، بار دیگر توصیه کرد با توجه به شیوع بی سابقه ویروس کرونا حتی المقدور از منازل خود خارج نشوند و در صورت لزوم صرفا یک نفر جهت تهیه مایحتاج ضروری اقدام و در اسرع وقت به منازل خود بازگردند تا ان شاالله هر چه سریعتر زمینه اضمحلال این ویروس از سرزمین پاک کشور و شهرستان ما فراهم گردیده و مردم با خیالی آسوده به زندگی روزمره و امورات خود بپردازند.