تقدیر فرماندار املش از زحمات فداکارانه کادر درمانی شهرستان در مقابله با بیماری کرونا

  چاپ   7 , فروردین , 1399 ساعت 8:33 ق.ظ  

فرماندار املش از رئیس شبکه بهداشت و درمان، سرهنگ یحیی پور فرمانده سپاه ناحیه املش ؛پزشکان ، کادر بهداشتی درمانی ، پرستاران ،مراقبین سلامت،بهورزان، ماماها،و در جهت مقابله با ویروس کرونا تقدیر و تشکر کردند.
فرماندار املش با تبریک سال نو و آرزوی سالی سرشار از سلامتی ،موفقیت ،تندرستی برای شهروندان با بیان اینکه شهرستان املش در اجرای طرح غربالگری جزو شهرستان‌های پیشگام استان گیلان بوده، افزود: از آغاز این طرح تاکنون بیش از ۴۰ هزار نفر از جمعیت۴۳ هزار و ۳۰۰هزار نفری املش غربالگری شدند.

محمد رنجبر افزود: بر این اساس در این طرح ۹۸/۹ درصد جمعیت شهرستان برای مقابله با ویروس کرونا غربالگری شدند.

وی اظهار داشت: مردم برای شرکت در این طرح باید به سایت www.salamat. gov.ir مراجعه کرده و به سؤالات مربوطه شامل داشتن علائمی درباره بیماری کرونا چون تب، لرز، سرفه و تنگی نفس و … پاسخ دهند تا وضعیت آنان در موضوع بیماری کرونا مشخص شود.

رنجبر بیان داشت: با ثبت نام در این سایت افراد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده، پیگیری و مراقبت آنها از طریق واحدهای بهداشتی تحت مجموعه وزارت بهداشت انجام گرفته و اقدامات درمانی به موقع به آنان نیز ارائه می شود.

رئیس شورای سلامت شهرستان در پایان ضمن توصیه به شهروندان گفت : شهروندان گرامی! همانطوری که تاکنون به توصیه های پزشکان ، متولیان امر و خادمان خود توجه و دقت لازم را داشته اند تقاضا داریم که امسال ایام نوروز را در خانه های خود مانده و از خروج غیرضرور از منازل خصوصا عدم سفر به شهرهای دیگر، همه مسئولان را در انجام مقابله و مبارزه با این ویروس مرموز و خطرناک یاری رسانده تا ان شاالله بتوانیم هرچه سریعتر از این مرحله حساس و بحرانی به خوبی عبور نمائیم.

نظر بدهید