منتخب مردم رودسر و املش در مجلس یازدهم: تحقق «جهش تولید» مستلزم کار جهادی در حوزه تولید و اقتصاد است

  چاپ   7 , فروردین , 1399 ساعت 9:04 ق.ظ  

منتخب مردم رودسر و املش در مجلس گفت: عدم موفقیت کافی در زمینه رونق تولید موجب شد تا رهبر معظم انقلاب مجدداً مساله تولید را مورد تاکید قرار دهند و لازمه تحقق جهش تولید در واقع کار جهادی، کار مضاعف و افزایش ظرفیت تولید در کشور است.

منتخب مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم اختصاص تصمیم‌گیری‌ها و هدف‌گذاری‌ها با اولویت تقویت اقتصاد و تولید بیان کرد: عدم اراده درست از سوی برخی مسئولان یکی از مهم‌ترین موانع رونق تولید و جهش تولید است که لازم است مسئولان خود را با سیاست‌های بالادستی هماهنگ کنند و درصدد رفع موانع تولید باشند.

صفری، جدیت مجلس یا قوه مقننه را نسبت به رفع موانع حقوقی و قانونی حوزه تولید و اقتصاد ضروری دانست و خاطرنشان کرد: باید تلاش شود تا مسائل و منابع مالی کشور به سمت ایجاد اشتغال و تولید هدایت شود از طرفی ایجاد یک هماهنگی مناسب بین دولت و ملت برای تحقق جهش تولید ضروری است.

منتخب مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی مناسب در زمینه کار، تولید و اشتغال تصریح کرد: بسیاری از مشکلات کشور با تلاش بیشتر و فرهنگ‌سازی مناسب در این حوزه‌ها خود به خود برطرف می‌شود.

صفری تاکیدات رهبر معظم انقلاب نسبت به نگاه دانش بنیان به مسائل مختلف کشور را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: یکی از نقاط ضعف سیستم مدیریتی کشور در واقع کمرنگ شدن جایگاه تحقیق و پژوهش در حوزه‌های مختلف است که باید تقویت شود.

وی با اشاره به بهره‌مندی از توانایی نخبگان جامعه در حوزه‌های مختلف گفت: یکی از نکات مهم، بهره‌مندی از توانایی نخبگان در حوزه‌های مختلف است اما متاسفانه در سیستم اجرایی به این موضوع توجه نمی‌شود در صورتی‌که دولت باید به ظرفیت پارک‌های علم و فناوری و نخبگان و میزان تاثیرگذاری آن‌ها در حوزه‌های مختلف بیشتر توجه کند.

صفری با بیان اینکه در طول این سال‌ها قوانین دست و پا گیر زیادی بر سر راه تولیدکنندگان قرار گرفت افزود: یکی از کارهای اساسی که مجلس آینده باید انجام دهد این است که قوانینی که تبدیل به مانعی در حوزه تولید و اقتصاد شدند را حذف کرده و قوانین جدیدی تصویب کند که کمک‌کننده دولت و تولید‌کنندگان باشد.

منتخب مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: عدم موفقیت کافی در زمینه رونق تولید موجب شد تا رهبر معظم انقلاب مجدداً مساله تولید را مورد تاکید قرار دهند در صورتی‌که رونق و جهش تولید تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند و لازمه تحقق جهش تولید در واقع کار جهادی، کار مضاعف و افزایش ظرفیت تولید در کشور است./تسنیم

نظر بدهید