نماینده مردم شهرستانهای املش و رودسردرمجلس:طبق بررسی های دیوان محاسبات رتبه اول فساد اداری کشور به استان گیلان تعلق گرفت

  چاپ   17 , خرداد , 1399 ساعت 5:34 ب.ظ  

نماینده مردم شریف شهرستانهای رودسرواملش درمجلس شورای اسلامی  درجلسه شورای اداری املش در کانون معصومیه گفت : آنچه امروز از سوی مسئولان شهرستان ایراد شد از سر دغدغه مندی است كه نسبت به مردم و انقلاب و کشور خویش دارند گاهی مباحث به شکل دیگری مطرح میشود که از روی حب و بغض شخصی نیست بلکه کارهای زیادی روی زمین مانده و باید با یکی از مولفه های مدیران پیش برود لایه اول روسای ادارات ،لایه دوم فرماندار و لایه سوم نماینده. چه خبر است که درصد مراجعات مردمی به سمت نماینده زیاد است ؟
حجت لاسلام والمسلمین محمدصفری افزود : در سیستم اداراتمان چه بروگراسی از حیث اجرا و قوانین داریم که مردم ناراحتی شان بیشتر میشود ؟ اگر رییس شدید باید جور ریاست را بکشید ما مسیولان باید دغدغه شان را رفع کنیم ۴۰ سال از انقلاب گذشت انقلابی که براحتی بدست نیامد تا براحتی از دست برود در گام دوم انقلاب هستیم لذا باید عالمانه تر ،فنی تر ،با صلابت تر و مهربانانه تر کارها را پیش ببریم قطار انقلاب به سرعت رو به جلو است و باز نمی ایستد .
نماینده شهرستانهای املش و رودسر با بیان اینکه رودخانه بزرگی بنام پلرود داریم که مشرب آب کشاورزی شهرستان رودسر باشد یک سردهنه نداریم که مردم در آنجا دغدغه نداشته باشیم گفت : ساحل پلرود از کلاچای تا رحیم آباد میتوانست یک منطقه گردشگری باشد اما امروز عرض پلرود و کیارود و رودخانه خرشتم از عرض کارون دارد بیشتر میشود زمینهاو مزارع برنج مردم را خیلی راحت آب میبرد یکسال اینطرف و یکسال آنطرف ، طغیان میکند رودخانه وحشی است یا آدمهایش وحشی شدند ؟
او خاطر نشان کرد : سالیان سال کشاورزان در مزارعشان کاشت و داشت و برداشت کردند اتفاقی نیفتاد چگونه امروز زمینهایشان در بستر رودخانه قرار گرفته ،سیل می آید و میبرد سیل ۸۰ سال است آنرا نبرده است سه پل بزرگ در املش تخریب میشود که قابل باور و هضم نیست.
حجت الاسلام صفری ادامه داد: در گام دوم انقلاب هستیم کمربند مدیریتی باید محکم بسته شود با کسی تعارف ندارم تا دیروز امام جمعه بودم نصیحتم ارشادی بوداما امروز نصیحتم اولوی است اجازه نمیدهم شهرستان ضررکند و لنگ باشد وقتی وارد اداره شما شدم آمار دقیق دهید نه اینکه آمار من از آمار مدیراداره دقیق تر و بیشتر باشد در بازدید از روستای دشتک بالای شوییل ،۳۰ خانوار آب آشامیدنی سالم ندارند بخورند ،۴۰ سال از انقلاب رفته ،به برکت زلزله برای اشکورات به همت جهاد نصر سمنان و دامغان ،جاده ساختند آیا ما نمیتوانستیم در این چند سال تعریض کنیم و چند کیلومتر آسفالت خوب برایشان ببریم ؟ بانی آسفالت روستای توشه میان خودم بودم که پس از انجام آن ، شاهد بی کیفیتی آن بودم آسفالتی که خوب نیست افتتاح نکنید.
او افزود : آنچه گفتم منشور مدیریتی درس اخلاق نیست اینها برای ما الزام آور است ۱۰ امام جمعه هم بیایند ودرس اخلاق بگذارند فایده ای ندارد وقتی خروجی ندارد .
حجت الاسلام صفری در ادامه از بی مهری برخی روسا ی ادارات در دوران تبلیغات انتخاباتی گفت : رییس اداره شما را چه به انتخابات ؟کار خودت را بکن ، از کارهایتان آگاهم ، در مجلس خبری نیست البته قایل به خفقان نیستم در تودیع و معارفه ام در املش چه بازی در آوردند ؟ در نماز جمعه چه بازی در آوردید ؟ عیب نبود ؟ در تودیع اجازه ندادید نیم ساعت حرف بزنم البته هرجایی هم حرف نمیزنم هوشیارم ، اما از همه کارها و ایده هایتان با خبرم زمانی که شما تیم مدیریتی برای مجلس فرستادید و پولها خرج شد ،من در ییلاقات کنار مردم بودم معتقدم بر اساس آیه ( ومن یتق الله یجعل له مخرجا) خدا کمک میکند و بن بست ها را باز می نماید از املش ۱۱ هزار رای داشتم چون مردم اعصابشان خرد بود نیامدند که رای دهند و گرنه ۲۰ هزار رای داشتم.
او خطاب به مدیران کل و روسای ادارات گفت : به نامه نماینده ۲۴ تا ۴۸ ساعت باید پاسخ داده شود و در صورت تماس با شما ، طول ندهید وفورا کار را انجام دهید پروژه شلمان به املش مشکل مصالح دارد که باید مدیریت شود چون شهرستان مصالح دارد منابع طبیعی و جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن باید کمک کنند و نگاه سلبی نداشته باشند همین نه نمیشه ها باعث شده صدها کیلومتر جاده خاکی و گل آلود باشند گذشت آنزمانی که مردم با اسب و قاطر چای و پرتغال می آوردند امروز باید بفکر این باشیم که بین مزارع جاده ایجاد کنیم .
نماینده شهرستانهای املش و رودسر با بیان اینکه گفت : متاسفانه امروز شاکله کار دارد اینگونه پیش میرود و این غلط است کدام سال آبی است که مردم دغدغه نداشته باشند ؟میلیاردها تومان ثروت در رود خانه هایمان داریم که میتوانستیم برای عمران و آبادانی شهرستان استفاده کنیم و نیازی به پول دولت نداشته باشیم .
او خبر داد:وحدت نمایندگان گیلان در حال انجام است باید قدرتمند شویم تا کارها پیش رود در برخی جاها مافیا میبینم که باید دستش قطع شود چرا ؟ چون بر اساس محاسبات دیوان محاسبات ،رتبه اول فساد اداری در کشور متعلق به استان گیلان است
حجت الاسلام صفری خطاب به روسای ادارات گفت : مدیران ادارات ،ظلم نکنید کسیکه از روستا آمده کمکش کنید نجاتش دهید در طول سالهای امامت جمعه ، تجربه دارم شما متولی هستید باید کار انجام دهید لذا :۱_ اخلاق داشته باشید (تکریم ارباب رجوع ) ۲_ نسبت به حوزه کاری خویش مثلا روستا شناخت کافی داشته باشید ۳_ دغدغه مند باشید مرا جعان را تکریم و کارشان را حل کنید ۴_ شیوه های جدید مدیریتی خود را اتخاذ کنید ۵_ از فعالیت اداره متبوع خویش گزارش کار ارایه دهید.
همه روسای ادارات از وضعیت موجود شهرستان آمار دهید تا براحتی برایتان امکانات فراهم نمایم پی گیر موضوع پلهای تخریبی ، آب شرب و کشاورزی،ورزش،واحدهای تولیدی ، منابع طبیعی و بنیاد مسکن هستم.
برخی روسای ادارات راس ساعت اداری در اداره حضور ندارند باید زودتر از بقیه کارکنان ، حاضر شوند امیدوارم با همدلی و رفاقت ،هم افزایی داشته باشیم تا مردم در ۶ ماه آینده متوجه شوند که ما در حال انجام کار هستیم.

خبرنگاروعکاس:رقیه نواییان

نظر بدهید